recep tayyip erdoğan'ın diploması

1976'da msp ilçe gençlik kolu başkanı ve genel kurul üyesi seçilen,
1978 yılında tanıştığı emine ile evlenen,
1980 yılında iett'den sonra özel sektör kuruluşlarında müşavir ve üst düzey yönetici olarak çalışan,
1981 yılında aksaray yüksek ticaret okulu'ndan mezun olan,
1982'de yedek subay olarak askerliğini tamamlayan recep tayyip erdoğan'ın

bütün bunlara rağmen "cumhurbaşkanlığına aday olacak mı" söylentileri dolaşırken ortaya attığı, mezuniyet belgesi ile örtüşmeyen bilgileri olan, asılsız, imzasız, sahte belge.
son günlerde yine gündeme gelen konu. sahte olduğu günlerdir tartışılıyordu. erdoğan'ın diplomasının gerçekliğini kanıtladığı söylenen belge sahte çıkmış. sosyal medyada paylaşılan belgede imzası bulunan anthony stockton, erdoğan'ın diplomasını araştırmadığını söylemiş.

http://t24.com.tr/haber/cumhurbaskani-erdoganin-diplomasinin-gercekligini-kanitlayan-belge-sahte-cikti,343279
özel hayatın gizliliği denen birşey var. biri size nerden mezunsun dese hoş olur mu?
http://www.birgun.net/haber-detay/marmar...
hayır bizimki gerçek de n'oluyor? bırak başkanı, cumhurbaşkanını; muhtar olacak tıynette değilim. allah diploma vermiş gerisini koyvermiş. tam tersini de işte... anla sen orasını...
böylesine şaibeli bir olaya adı karışmış sayın cumhurbaşkanımız, ülkemiz ve dünyadaki okulları derece ile bitirmiş hocalara aydın bozuntuları demiştir. hadi kişi kendinden bilir işi dersin bu duruma, eğitimsizlikten dolayı yaşanılan aşağılık kompleksini yansıtma dersin, az gelişmişliğin verdiği eziklik hissiyatı ile savunmaya geçme saldırma dersin de güzelim bebeksim insan azıcık haddini bilmez mi yahu?!
konu yargıya taşınmış, cb görevinin iptali istenmiş.

http://t24.com.tr/haber/sahte-diploma-ta...
ysk, açılan davalar sonrasında araştırma ve soruşturmaları reddetmişti. piyasaya post edilen ve sunulan diploma halen eski, sahte olduğu söylenen diplomayla aynı.
biz ağzımızı açmış tetikte beklerken sıçılması için izin isteyen, tasdik almış birine ihtiyaç duyulmadığının göstergesi. sonuçta kuşlar da sıçar ve elbette ki yüksek uçar. bu arada bu diplomanın altına imza atmak için yarışacak onca akademisyenin yanında tahsiliyle semer vurulacak eşekliği baki kalmış bizlere bok pardon talih kuşu sıçmığı yemek düşer.