rtük

nabza göre şerbet veren kurumdur. nuri alço göğüsleri avuçlar sorun olmaz, seda sayan şerefsiz der affedilir, bir dizide kadın bacağı görünür sansürlenir. neyin ahlakını kime savunduğu belli olmayan, popülist tavırlarla televizyon keyfini baltalayan keyfimin denetimcisi.
1saat 45 dklık braveheartı 40 dk ya indirebilen muhteşem kurum(!).sex yok kan yok sigara yok alkok yok.hayatımız da hep güllük gülistanlıktı zaten.
gereksiz bir kurum. anamızdan, babamızdan, yakın akrabalarımızda ve çevremizden gördüğümüzü televizyonda görmemek çokbir şey değiştirmiyor. en azından kısa vadede.. sigaraların buzlandırılması ise olay bir karardır.
artık türkiyede çoğu duyduğum haber beni şaşırtmamaya başladı. eskiden oha deyip sinirleneceğim haberlere şimdi gülüp geçmekteyim. artık milleti salak yerine koymaya başladılar olaylar başka bir yere gidiyor.

tutti fruttiyle büyümüş bir gençliğe yok o müstechen yok bu çok erotik demelerini anlamsız buluyorum. bu ülkenin gençlerini potansiyel sapık görmeye başladılar.

bu en son show twde de yayınlanan muck dizisinde de erotik danslar olduğu için 400 bin liralık ceza kesilmiş. bakın allah aşkına diğer yabancı dizilere spartacus, game of thrones. ama doğru tabi bizi leylekler getirdiği için sexmiş sevişmeymiş bizim ne haddimize. yazık.. çok yazık..

http://magazin.milliyet.com.tr/rtuk-ten-...
okan bayülgene 2 hafta ekran yasağı getirmeye çalışan işleyişi anlaşılmayan güzide bir kurumumuzdur. cezalarıyla eskiden trtnin yaptığı sansürleri bir kılıfa uyduran zamane kurumudur. kurumun gelen eleştirilerle işlevini yürüttüğü düşünülürse 444-1-178 i arayıp ekranıma dokunma diyorum. *
halk tv, ulusal tv, cem tv ve em tv ye gezi parkındaki olayları yayınladığı gerekçe gösterilerek ceza vermiştir. şiddet görüntüleri yayınlamak sorun yaratıyormuş. hükümetin kurumu bu gerekçeyi gösterirken acaba o şiddeti yine aynı hükümetin uyguladığını düşünmüyor mu?
son tv cezası sonrası anonymous rtük'ün sitesini hacklemiştir.
açılımı ''radyo televizyon üst kurulu''dur.

https://www.rtuk.gov.tr/
taraflarına en çok şikayet edilen tv programının yetenek sizsiniz türkiye olduğunu açıklayan kuruluş. şikayetlerde bu program pornografik bulunmuş.
ülkede hiçbir boka yaramayan kurumlardan biridir derhal kapatılması gerekir
yolsuzluk haberleriyle ilgili yayın yapan bazı tv kanallarına cezalar uygulamak üzere olan kurul. "yayınlar, hukukun üstünlüğü, adalet ve tarafsızlık esasına aykırı olamaz" hükmünü ihlal ettikleri gerekçesiyle rapor hazırlanacağını duyurdu. akp nin ve hükümetin canını sıkan konularda haber yapan kanallara ceza uygulaması muhtemeldir.
rtük üyelerinden 2 tanesi bugün basın açıklaması yaptılar. rtük'ün tamamen hükümetin sopası görevini üstlendiğini, muhalefet partileri (chp, mhp, bdp vs.) haberi yapan kanallara usülsüz cezalar kesildiğini, tv kanallarına haber ve reklam kotaları uygulandığını belirttiler. özellikle akp reklamı yapmayan kuruluşlara ceza yaptırımları uygulandığını açıkladılar.

detaylar,

https://www.dunya.com/gundem/rtuk-uyeler...

son dönemde eşcinselliğe saran kurum. tv kanallarında iki kadının öpüşmesini veya eşcinselliğin normalliğine değinilen programların yayınlandığını kanallara cezalar keser hale gelmiş olduğu görülmektedir.
red hack'i göreve çağırmayı gerektirecek düzeyde azgınlıklar göstermektedir.
neredesin ey red hack?, dedirtir.

(bkz: genel ahlak sınırını zorlayan hususlar)
en son atv haber ve yandaş bir kanala ceza verince, daha önce sesleri çıkmayan yandaş kanalların bile sansüre hayır nidaları atmasına yol açan tv kuruluşu. baştan yanlış ölçüm sistemleriyle birçok programın ve dizinin vaktinden önce yayından kalkmasına da yol açar. olması gereken bir denetim kurumudur ama olması gerektiği gibi yönetilmeyince, kafasına estiği gibi dediğim dedik çaldığım düdük mekanizmasıyla işlerse sağlıklı bir televizyon ve radyo yayının ortaya çıkmasını engeller, halbuki amacı budur. bir kere tarafsız olmalıdır karar verirken, kendi "dinsel" ve "sosyal" inaınışlarından çok, genel izleyiciyi ön plana alsalar daha sağlıklı sonuçlar çıkacak. zira sigarayı mozaikleyerek sigaranın ne kadar kötü olduğunu göstermek şöyle dursun sigaraya daha fazla dikkat çekmenizi geçtim (mesela sigara moziklenmese filmin içinde bir detay olarak kalacakken mozaikleninince ve üzerine bir de çiçek deseni eklenince iyice dikkat çekiyor, biz onun sigara olduğunu anlamayacak kadar salağız çünkü), ayrıca "kadın göğsünü ve bacağını" mozaikleyerek hiçbirimizi daha ahlaklı yapamazsınız.
geçtiğimiz günlerde ntv spor'a prezervatif reklamı sebebiyle ceza verdi bu kurum. ülkemizde hiv pozitif oranının % 522 artmasının bir sebebi de sansürcü zihniyet! bırakın insanlar bilinçlensin, nesi kötü bunun?

https://asdi-lgbti.com/2016/12/16/rtukte...
yüce homofobik kurum. aynı türkiye hükümeti gibi. p!nk'in secrets klibi için "homoseksüel nitelikte erotik dans" içerdiği sebep göstererek klibi yayınlayan kanallara ceza vermiş.

https://asdi-lgbti.com/2018/09/17/rtukte...
en son foxin yayinladigi dizi jane the virgin icin ceza vermis "kurum". fox boyle bi diziyi yayınlıyor mu, kanalın adını doğru mu okudum bilmiyorum çünkü haberin içeriği gözümü döndürdü. ne zaman eşcinsel içerik yüzünden ceza kesse bu "kurum", gözüm döner, okuduğumu anlayamam.