sakal

cidden kendine baktıran bir argüman. böyle upuzun olsun ama fönlü olmasın birak dağınık kalsın olm nolacak relaks pls.
sakal erkeğin süsü. kendimi bildim bileli sakallıyım. genelde bıyıklarım daha uzun sakallarımı daha kısa tutmayı seviyorum. böyle yakıştırıyorum. böyle beğeniyor kız arkadaşlar bile. ama son yılların en uzun sakallarına sahibim bu günlerde. kesemedim vaktim olmadı pejmürde oldum geziyorum. bıyıklarım da uzadı çorba içmek zorlaştı. sakallar gürleşti. tanrı heykellerindeki karmaşık dalgalı kıvırcık haller aldı. bembeyaz temiz sabun kokulu bir popoya sürmeyeli de çok oldu bu sakalları. yarından tezi yok kısaltmalı düzeltmeli. karıştık be sözlük. dağıttık be. dağıldık be. toparlanma zamanı.
çok fazla bıraktığımda yüzümde neredeyse yer kalmıyor ve din adamı gibi oluyorum ortası benim için ideal ve bakım için 2 ayrı sıvı kullanıyorum bir de sadece sakallarım için kullandığım tarağımvar.
yemek ve tatlı yerken biraz sıkıntı olsa da seviyorum sakallarımı kesince veled gibi oluyorum
bıraktık da kardeşim yok yıkaması yok yağlaması derken saçımdan çok vakit alıyor.. salaş adamsanız uğraşmayın hergün yıkarım bakım benden diyorsanız bırakın.. aksi halde kirlilik çekicilik değildir
berberimin bile kesmemekte ısrar ettiği aksesuarım.ne zaman usturayla kazıtmaya karar verip gitsem bişekilde beni makineyle kısaltıp göndermeye razı ediyor.
sakalsız da alıcım çoktu ama sakallarımın çıkmaya başladığı şu günlerde cidden tepkiler değişti. ben şok ben hayret.

ha erkeğini kılsız-tüysüz-sakalsız arzulayan sivri burun ayakkabılı maço sadece aktiflerle aram açıldı ama zaten onlar da bakmasın bana hahaha
yakışıyorsa hiç kesmeyin ya.
bıraktığım zaman suriyeli zannediliyorum...
nasıl benimsediysek artık. bi insan düşünüp yüzünün yarısının kıllarla kaplı olduğunu hayal ederken yok artık insanlıktan çıkmış derim ama gel gör ki erkeğin en estetik yeri.
bendeki biraz seyrek yavaş yavaş gürleşiyor bazılarında ergenliğe girmeye başladığı günlerden 1 2 yıl içinde tamamlandığı halde bazılarınkinde 22 23 ysşına kadar tamamlanmayan uzvumuz. beyaz tenlilerde daha belirgin olarak el sallayan ama güzel adama çuvalda giyse yakışır misali hey bana bakın der gibi durur.
sakalsız erkek süt gibidir. en son askerde kestim sakalımı jilet ile daha da kesmem.
saçlardan sonra sakala da aklar düşmesi beni benden aldı.

zaten pek hazetmem, çok uzatmadan kestiğim şeyler.
bi türlü doğru dürüst çıkmayan. uzattığımdaysa; zaten seyrek olan yer yer hiç olmayan sakalın g.tumun kılları gibi aşağı yukarı dönmesiyle iyice acayipleşen, kesince; zaten bir hayli zayıf olan bünyemin bu etkiyle 7-8 yaş daha küçülmesi püff
galiba hala ergenliğe girmediğim için istediğim yoğunlukta ve olgunlukta çıkmayan kıl topluluğum. napılır ne edilir?
bana yakışıyor ama bırakamıyorum
  • /
  • 3