sevgili günlük

bugün gene sıradan. aynı yüzler, sesler . zaten her şey aynı . köşedeki göbekli bakkal , karşı apartmandaki sarışın hatun ve ayı kocası , her sabah bağıran simitçi.
gene onu gördüm. arada xhamsterda karşıma çıkıyor. mutlu ediyo beni görmek. sonra tekrar normale dönüyo hayat . gene tanıdık yüzler, sesler.
daha çok sevgili gecelik formunda karşımıza çıkan günah çıkartma başlatıcı.

(bkz: sevgili aylık)
küçükken her gün " sevgili günlük. bugün uyandım, yüzümü yıkadım, dişimi dırçaladım, kahvaltı yaptım, okula gittim, eve geldim arkadaşlarımla top oynadım, ders çalıştım. şimdi de uyuycam. keşke rüyamda süperman olsam."
gençken iki günde bir " çok seviyorum günlük çok. onu koklamak, öpmek, onunla parklarda el ele gezmek istiyorum."
orta yaşa yaklaşırken yada orta yaşta haftada bir " aşk diye birşey yokmuş günlük az votka varmış, günü birlik varmış."
ileri yaşlarda " sanırım yanlız başıma öleceğim sevgili dostum. seni de yanıma alsam, anılarımı da öbür dünyaya götürmüş olur muyum?" şeklinde insanın içini döktüğü, sakladığı, başkasına söylemekte zorlandığı şeyleri yazdığı sırlar defteri.
son bir sınav sözlük... sonra seninleyim, geceler sabah olmasın her gece, her gece...*
sevgili günlük
bugün lisans hayatımın son sınavlarına girdim ve hiç çalışmadığım halde bütün sınavlarım çok güzel geçti * ama sırf arkadaşlarımın sınavları kötü geçti diye ve onlar üzülmesinler diye "çok zordu ya ühühü" diyerek yalan attım *. uzun süredir ilk defa bu kadar sorumsuz ve rahat hissediyorum ve deee çok mutluyuuuumm. gerçi birkaç güne yine mutsuz olurum zaten. o yüzden arada açıp okuyarak "oha lan bi ara ben de mutluymuşum :o " deyip tatmin olmak için sana da yazayım dedim. ok kib by.
sevgili günlük seni gaz ocaginda yakmak istiyorum ... dislerimi fircaladim koli kestim kitap okudum koli kestim viski içtim hala yudumlamaktayim sol elim senin anlamsizligina anlam katmaya calisirken sag elimi simdi viski bardagindan alip bi yerime sokup kanatip kanli ellerimi sana süreceğimmm bak sıkıcı hayatına renk geldi be allik niyetine sevgili günlük