susamam'ı söyleyenlerin suç sabıkası

başlık ekşi sözlük'te açılan "susamam'ı söyleyenlerin ağır suç sabıkası olması" başlığındaki iddialar ve iddialara gelen cevaplar doğrultusunda açılmıştır.

iddialar şu kişilerce şu suçların işlendiği şeklinde:

server uraz - çocuk kaçırma ve alıkoyma
ozbi - ateşli silahlar kapsamında işlenen suçlar
asil ahmet koç - ateşli silahlar kapsamında işlenen suçlar
dj artz - taksirle yaralama
hayki - uyuşturucu
beta - uyuşturucu
kamufle - uyuşturucu
fuat ergin -tehdit
şanışer - devlet başkanına hakaret

işlendiği iddia edilen suçların söz konusu şarkıda farkındalık oluşturmak için yer verilen suçlar olması şarkıyı söyleyenlerin samimiyeti konusunda insanı şüpheye düşürüyor. acaba yine birileri sahte duyarlar altında siyasi operasyon mu hedefliyor diye düşünmüyor değil insan. zira muhaletin art niyetli insanlarca bulandırılması işten bile değil.

iddia sahibi bir aktroll ve iddialarının amacının ne olduğu çok açık.
https://twitter.com/…ktn/status/1170086720647421957

doğrusu şarkı bana da çok samimiyetsiz geldi ve bir muhalif olarak söz konusu suçları işlemeseler bile ne oldukları belirsiz bu kimselerin söylediği iki samimiyetsiz söze istiklal marşı itibarı gösterilmesi beni türkiye'deki muhalefetin durumu hakkında dehşete düşürdü. türkiye'de art niyetli insanlardan kendini ayırıp muhalefet edebilecek bir tane samimi muhalif yok mudur ki?
(bkz:alev alatlı'nın erdoğan'ı eleştiren aydınlara atarlı ve ergen demesi)
ve yine alev alatlı, "...hem muhalif hem yandaş ikiyüzlüyüz...türkiye bunun için kaybeder...içimize sinmiş bir ikiyüzlülük var..."

mesela ben ezhel'in olay şarkısını susamam'la aynı kefeye koymuyorum. çok daha samimi bir şarkı.en azından kendi yaptığını eleştirme acaipliği içermeyen ve halkın nabzına göre, halkı galeyana getirme amacı güden, popüler, stilize muhalefet değil hande kader cinayeti gibi popüler-stilize muhalefetin yer vermediği gerçeklere de yer veren, farkındalık oluşturmaya yönelik, samimi muhalefet içeren bir şarkı olmuş.
"https://twitter.com/…ktn/status/1170086720647421957"

twitter linkini yeniden vermek gerekli.
aklımda deli sorular:
- sabıkalı olanların beste ve güfte yapmalarını yasaklayan bir yasa mı var?
- suç işlemiş bireylerin, toplumlarındaki kötü gidişata ve çeşitli suç türlerine karşı isyan edebilecek zekası, vicdanı veya mantığı kalmamış mıdır?
- sabıkalıların müzikle günah çıkarması veya pişman olarak topluma mesaj vermeye çalışması bir suç mudur??
rap soyleyenlerin hicbiri sutten cikmis ak kasik olmadigi icin hicbir sosyal konudaki duyarliliklarina inanmiyorum ve dinlemiyorum.
asıl sabıkası olanlar cüzdanları dolu olan ve hepimizi sömüren kişiler, işte bunu başlık olarak açanlar bile acaba bir insan beyni var mı derecesine geliyoruz