tecavüze uğrayanın tecavüzcüsüyle evlendirilmesi

yasalaşmış. artık tecavüze uğrayan kişi, tecavüzcüsüyle evlendirilirse, tecavüzcüsünün suçu kalmıyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyas...
bana, bazı bilinmeyen kodamanların pizzagate tarzı durumlara yol açmak istemesi ya da önceden yol açması ve bunun yasallaştırılması konusunda siyasilere baskı yapması gibi gelen durumdur. bir parti aylardır tecavüzcülere bu kadar hak tanıyamaz gerçekten. ne kadar yobaz olursan ol toplum tepkisi yüzünden bu denli bir olaya imza atamazsın ama ne gibi bir pislik dönüyorsa artık durum buralara geldi.
tecavüze uğrayan erkek olursa ya da bir hayvana tecavüz edilirse durumun ne olacağı belli olmayan düzenleme. eril kafaları erkek çocukları ya da hayvanları düşünmeye basmamış. malum ülkemizde erkek çocukları ve kedi, köpek ve tavuk gibi masum hayvanla da tecavüze uğruyor. işte partililer bu kısmı düşünememişler. düzenleme göre tecavüz eden kişi tecavüz ettiği hayvanla örneğin o kedi ile evlenmek zorunda.

peki tecavüz edip mağduru öldürenler?

düzenlemeye göre tecavüz edenler öldürdüğü kişi ile evlenmek zorunda. çünkü kıyas yoluyla çıkan sonuç bu. ölü ile nikah kıyan suçlular görürsek şaşırmayalım. öylesine bir yasa ki saçma ve suça teşvik etmesi yanında her ucu boklu değnek.
o önergeyi onaylayan imza atan parmak kaldıranlar başta olmak üzere bu akıl tutulmasına çanak tutanlar allah size de hayırlı tecavüzcüler nasip etsin.
mesela diyelim ben erkegim. afet gibi bir kari gordum. maasallah ama sorun su; kiz bana vermiyor. siir de okudum bacisindan da istedim yok. kiz bana bakmiyor!

he o zaman soyle yapalim diyorum son plan devreye giriyor. ben bu karinin ev adresini oradan buradan bir guzel ogreneyim. is saatlerini de ogreneyim bu karinin. tenha bir yer de bulduk mu bir guzel isimi goreyim. tecavuzumuzu de eyledikten sonra bu kari benimdir.

giderim bacisina, babasina. ehehe ben sizin kiza tecavuz ettim ama cok da sey etmeyin o da ister gibiydi. dolayisiyla biz evlenebiliriz artik.

bitti. bu fikirde insanlar tureyecek. allah sonumuzu hayir etsin gercekten. cok kirlisiniz. yapmayin.

korkunç. alt yapısını zaten uzun zamandır kuruyorlardı. ekonomik kriz gündeme gelir gelmez milleti uyutmak adına kalkışılmış saçmalık. böyle bir şey mümkün olamaz. olmamalı. mısırdaki kocaların ölü eşleriyle 6 saat içinde seks yapabilmesinden daha vahim bu.

(bkz: bir kadını tecavüzcüsüyle evlendirmek)
(bkz: yargıtay'ın çocuk tecavüzcülerini çocukla evlendirme önerisi)
imza kampanyası devam ediyor.

https://www.change.org/p/cinsel-istismar...

önergenin tam metni şöyle;

"türkiye büyük millet meclisi başkanlığına

görüşülmekte olan kanun tasarısının geçici 1. maddesine aşağıdaki fıkranın eklenmesini arz ve teklif ederiz.

"(2) cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçundan, mağdurla failin evlenmesi durumunda, ceza açıklanmasının geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. zaman aşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazının ortadan kaldırılmasına karar verilir"

detaylı haber: http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/1...
bir kereden birşey olmaz diyen bu hükümetin düşünce yapısının ne kadar hastalıklı ne kadar çağ dışı olduğunu gösteren çok acı örnek
#yaralayamazsınız hashtag'i ile bir kampanya başlatmışlar. buna göre, göğsünüze iki tane yara bandını çarpı şeklinde yapıştırıyorsunuz. sessiz ama etkili gibi görünüyor. yapalım mı?

https://twitter.com/hashtag/yaralayamazs...

https://twitter.com/kacsaatoldunet/statu...
comar: ula gogsune carpi koymus, ne guzel zikilir bu gari he.

demezlerse ben de adimin sahibi degilim.
adamların derdi işte bu! koskoca ülkede tek sorunları bu!!! kendi işlerine gelene bakacaklar tabi asıl sapkınlar kim hepimiz biliyoruz.
bundan on yıl sonra kızının tecavüz edilmesinden korkan insanlar; oğullarını bir şekilde feda edecekler çünkü erkek o başının çaresine bakmalı mantığı, evlerinden sokağa, okula, gezmeye izin verilmeyecekler. okumayan bir kadın nesli için ellerinden geleni ardına koymuyorlar. yani bu bir yatırım kanunu. tıpkı; cami yanına açılması yasak olan tekel ve içkili restoran, meyhane gibi yerlerin tam karşısına yapılan cami, mescitlerin amacının; ne de olsa bir gün kapanacağını bildikleri içkili mekanların yenilerine cami-mescit var açamazsın diyerek itiraz edeceklerini bildikleri gibi; on yıllar sonrasına bir yatırım.
şu anda hiç bir şey olmaz, aileler çocuklarını korur; tecavüzcüsü ile evlendirmez bağrına basar, yaralarını iyileştirirler. ama on yıllar sonra gelecek nesiller yorulduklarında... tecavüzcüler aile rızası olmadığından evlendirilmediklerini yazılı ispat ettikleri için ceza almadıklarında...
kendi çocuğu ile evlendirilemeyeceğini bildiği için rahat rahat evinde kendi kızına torununa tecavüzler başladığında..
evli kadına tecavüz etse de zaten evli olduğundan ceza almadığında..
bence insan ırkı yok olsun..
adalet bakanı bekir bozdağ'ın açıklaması. küçüğün rızası! önergeye göre, cinsel istismarcıların mağdurlarıyla evlenmeleri halinde cezalar ertelenecek. 4000 tane mağdur tacizci, tecavüzcü varmış. bunlar serbest bırakılacak anladığım kadarıyla.


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki...
yasalara uymuyanlara yasalari artık onlara uyduruyorlar,yani ördek, damacana gibi durumları unutmamak gerekir,kendi pisliklerine lanse edebildikleri kadar rahatlik buyuranlar,6 aylık çocuğun irzina geçene ne eyliyecekler ben şaşarim...
yasa önerisi gelen tepkiler sonrasında nihayet geri çekildi.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2016/11/23/cinsel-istismar-duzenlemesi-geri-cekildi/