toksik ilişki

2. yılını deviriyor olduğum, en kısa sürede sona ermesini arzuladığım ancak anlam veremediğim bir şekilde devam ettirdiğim ilişki durumu.

içten içe her iki tarafı da zehirlediğini, hayat enerjilerini çaldığını, tükettiğini düşünüyorum.
mısırı bulup püsküllüşünü arama durumu. abi, ilişkinize sahip çıkın işte. bu devirde bir ilişki kolay mı bulunuyor? ayar verin kendinize, bı' çeki düzen, bi' devinim, bi' sinerji, bi' bişey. lütfen ama yaa.
bugün 5.senesini deviren ilişkim(di). kendisinden mental olarak hala kurtulamadığım için her sene bu gün içime karabasan gibi çöker bir garip his. kendimi bir daha bulamamak üzere kaybettiğim, yıllar süren manipülasyonla özgürlüğümü kafese kapattığım, eve giderken ayaklarımın geri geri gittiği, erkek yeni biriyle arkadaş olurken acaba kıskanır mı korkusundan yakın olamadığım, bana "senden çok daha iyiyim" diyen ve öyle olmamasına rağmen beni buna inandıran, tokat atıp sürekli şiddet göstermesine rağmen bana "başkası olsa seni dövüp öldürmüştü ama ben iyi bir adamım, arada yediğin şeylerin adı şiddet değil seni sevdiğimden gitmenden korkuyorum seni sevmesem bu kadar sinirlenmem siktiri çekerdim" diyen, ben aileme açılmamışken anneme ulaşıp "ibne oğlunuz herkesle yatmaktan hastalık kapacaktı ben onu kurtardım" diyerek ailemle tüm ilişkimi kesen, kardeşimle aramızı bozan, gittiği her konferansta beni de yanında götürüp ikimiz de doktor olmamıza rağmen bana sekreteriymişim gibi davranan, ayrılmanın eşiğindeyken pahalı hediyelerle ağlama krizleriyle intihar ederim tehdidiyle beni yanında tutan, her kavgamızdan sonra eve elinde yeni bir eşyayla gelip "bak evimizi güzelleştireyim diye neler aldım" diyen, kaçmayayım diye bavuluma kilit vuran... tüm bunları çocukluğumu ve ilk ilişkim olduğu için tecrübesizliğimi kullanarak yapan bir adamdı. bana hep "erkek erkeğe ilişkinin en güzel yanı hem abinim hem babanım hem kocanım" diyerek aslında hiçbir şeyim olmasına rağmen kendi uydurduğu bu kimliklere borçlu hissetmemi sağladı. tüm bunların sözlükle, sizinle bir alakası yok ama yazmak istedim sadece çünkü yazmasaydım bugün içime oturan bu karabasını çıkaramazdım. oh...
şimdilerde, yine kendinin yaşının yarısı biriyle ilişki halinde. keşke o çocuğu da kurtarabilsem ama yaklaşamıyorum bile yanlarına, istemiyorum da.
mutlu olabilmek için, tekrar nefes alabilmek için ve birilerine güvenebilmek için çok bedel ödedim. vücudumda hala yaralarını taşıyorum, arada açıp yaralarımı öpüyorum, kabuğunu kaldırıyorum kanatıyorum ve iyileşiyorum. mutlu olabilmek ve yeni bir ilişkiye başlayabilmek istiyorum.
ortamlarda cümle içinde geçirince minimum 35 dk. gideri olan muhabbet. kankinizle bunun dakikasını biraz daha çoğaltabilirsiniz. yalnız haftada en fazla 2 kere. fazlası bayar.

bir diğeri için: (bkz:konfor alanı)

*
içinde sik olduğundan yine hiç yoktan iyidir be
ayrılınca yeniden doğduğum ilişki türü… bekar ve mutluyum. hiç yoktan iyidir, aman kıymetini bilin gibi yorumlara aldırış etmeden kıçına tekmeyi en hakeden ilişki türüdür, kesin bilgi; yayalım.
kimi zaman ilişkideki bir tarafın istismar ve şiddete varan davranışlarından dolayı, kimi zaman iki kişinin de uyuşmazlığından dolayı, kimi zaman da çoğu kişinin nasıl sevilir nasıl bir ilişkide olunur bilmediğinden ve hayatında sadece toksik ilişki örnekleri görmüş olmasından kaynaklanan ilişki durumu.

istismar ve şiddeti bir yana koyarsak, onlar dışında ilişkide yaşanan toksik dinamiklerde her iki kişinin de payı vardır. bu bakımdan toksik bir ilişki aynı zamanda kendimizi daha iyi tanımamız ve kendi sağlıksız davranışlarımızın farkına varıp onları düzeltmeye çalışmamız için bir fırsattır.

toksik olmayan sağlıklı bir ilişki belli bir olgunluk gerektirir. eğer etrafımızda sağlıklı bir ilişki örneği görmemişsek veya kendimiz yaşamamışsak böyle bir ilişkiye başladığımızda bir kıvılcım eksikliği hissedebiliriz, çünkü şu ana kadar hep inişli çıkışlı ilişkilere alışmışızdır ve aşkın böyle bir şey olduğunu düşünürüz. aşk acıtır filan deriz, vurdum, bağırdım ama sonra ben de üzüldüm çünkü seni çok seviyorum diyene inanırız.

bir de şöylesi var, kendine saygısı olmayan, kişiliği tam olarak oturmamış ve sevmeyi sevilmeyi öğrenmemiş kişiler toksik bir ilişkiyi matah sanar… var böyle hornet’ta piskopat arıyorum toksik birisi arıyorum diyenler… allah her isteyene muradı neyse versin deyip geçilir.
arkadaş, sevgili .. adına ne dersek diyelim ilişki, size düzenli olarak mental veya fiziksel bir zarar veriyorsa ve bundan kurtulamayacağınızı düşünüyorsanız lütfen cesur olup tası tarağı toplayıp kaçın ve hemen engelleyin. ben kendi yaşadıklarıma dayanarak uyarmak istedim sadece. dikkate alınırsa ne âlâ, ama alınmazsa bunu burada bırakmam, bedelini çok ağır ödeti.. ha pardon
insanı hayattan soğutan ilişki türüdür.