tuğçe san

1995 yılında çıkardığı kendi adını taşıyan albümle tanıştık bu hanım kızımızla. o yıllar için türkiyede pek cesaret edilemeyecek tarzda olan ilk albümü kısa süre içerisinde beğeni toplamıştı. beline doladığı bir anakonda ile neredesin şarkısına çektiği klibi büyük sükse yapmıştı o dönemde. daha sonra da güneşten sıcak isimli parçasının klibinde ingilizce rap içeren bir bölümle türkiyede bir ilki daha gerçekleştirmişti. 1995 yılında türkiyeye gelmeden önce la toya jackson ve janet jackson un dansçısı olarak çalışmış kendisi. hatta janet jacksonun 1995 yılında çekilen runaway klibinde oynamıştır. 1998 yılında 2. albümü devam devam ı çıkardıktan sonra müzikal anlamda herhangi bir çalışma yapmamıştır.
sibel alaş'ın kendi adını taşıyan ilk albümüne şarkı sözü yazarı ve vokal olarak destek olduğunu da ben ekleyeyim. melih ayraçman yönetiminde oluşturulan sony müzik türkiye departmanı zamanında pop furyasının rüzgarıyla cesaret gerektiren pek çok projeye imza atmıştır. tuğçe san da bu şarkıcılardan biridir. firma her sanaçıyı kendi içinde kategorize etmiştir. bazı kilp infolarında sony music / columbia olarak yazılan firma ismi tuğçe san kilplerinde sony music / dance pool şeklindedir. hala ve severek dinlediğim albüm türkiye'de yapılan belki de tek gerçek dans müziği albümüdür. piyasaya çıktığı yıl şirkete zarar ettirmeyen albümlerden biridir. albüm içerisinde neredesin, bize neler oldu, güneşten sıcak ve prenses favorilerimdir. çokça kişi tarafından anlaşılamayan bir şarkı daha içermektedir o da ha ha ha.
tuğçe san geliyooooorrrrr... en çok bu kaldı aklımda. o yıllar için manyak bir şeydi tabii. kendi gitti adı kaldı yadigar.
koca pitonla dans mı ediyodu ne..tuhaf değişik bir kadındı. o yıllara göre iyiymiş aslında.
hala zaman zaman dinlediğim albümün sahibi, zamanının ötesinde bir kadındı. lezzetli bir dans albümü çıkarsada keyfimizi bulsak...
zamanının çok ötesinde bir albüm yapmıştır kendisi ve o dönemde kaybolan bir çok güzel ses gibi kendisi de ortadan kaybolmuştur.

(bkz: neredesin)


(bkz: güneşten sıcak)


(bkz: tempo)


(bkz: devam devam) *
türkiyede bana göre euro pop/ dance 'in ilk ve tek temsilcisiydi. evlenip barklanıp yok olmayı seçti sanırım ya da zamanın nankör dinleyicisinin şimdiler de kıymeti bilinmedi diyeceğini o çoktan öngördü.
dün gece rüyama anakondasıyla beraber teşrif etmiş 90'ların en renkli ismi.* tuğçe san geliyoorrrr diyerek ha ha şarkısıyla beni kendimden geçirmiştir rüyamda sabaha kadar yılanı belimize dolayıp dans ettik. *
özlenen kadınlardan biri.