türk eşcinselliğindeki aktiflik pasiflik paradoksu

var böyle birşey;

ataerkil her toplum gibi türkiye'de de ezilen kısım kadınlar, malum. eşcinselliğini yaşayamayan, itilen, "evlen lan artık" nidaları ile karşılaşan türk eşcinseli ise cinsel yönelimini heteroseksüel eksene oturtmaya çalışıyor. kadına biçilen "edilgen" rolü oynamak istemiyor.

aktifim, pasif olmam diyor. ben inanmıyorum buna. heteroseksüel değilsin ki sen? heteroseksüel ilişki gözünü boyamış adamın. anal sekste pasif olmayabilirsin, anal seks sevmeyebilirsin, oral yapmayı da sevmeyebilirsin, belki aseksüel kırması bir homoseksüelsin ama bunu yapma be kardeşim.

aktiflik pasiflik mevzusu zaten tam türk toplumuna uygun. göte birşey sokmak istemeyen, ağzına tenasül organı almak istemeyen türk erkeği "aktifim ben ulan roaağğğr" diyor. bak tekrar ediyorum, anal, oral seks sevmeyebilirsin. ama "aktifim, pasif arıyorum hehaejasnkldasd" diye gezme ortalarda.

yok çünkü homoseksüelliğin temelinde bu, heteroseksüelliğinizi de alın, gidin.
toplum eşcinselliğe pasiflik olarak baktığı sürece bunu değiştirmek zor olacak gibi görünüyor. eşcinseller bile bunun farkında değiller, "ben aktifim ulan" diye ortalıkta böbürlenerek dolaşan tipler var bariz kalabalık bir sayıdalar hemde. "eşcinsellik pasifliktir" beyin yapısını önce uzaklaştırmak lazım beyinlerden.
herkesin ap olduğuna inanıyorum,pasif oldugunda aldığın zevki oluşturan etkenler herkeste var,o yüzden full aktif takılan abilere kendinizi sınırlandırıyorsunuz diyorum,daha çok zevk alınabilir bu hayattan
sadece pasifim diyerek dolaşan bir grup olduğu sürece, sadece aktifim diye dolaşan bir grupta olacaktır elbet. ama ben her zaman temkinli yaklaşmışımdır sadece aktif olan insanlara. bana göre hepsi eşcinselliğini hâlâ kabul edememiş insanlar. belki bazıları pasifleri aşağılık olarak görmüyor olabilir; ancak pasif olurlarsa eğer kendilerini aşağılanmış olarak hissedeceklerini düşünüyorum.
koşullanma meraklısı fikir babalarımızdan mı gelir yoksa şark kafasından mı kaynaklanır bilinmez? nihayetinde bu vardır ve aşılması gerekir.

not: fikir babası heteroseksist bir tanım oldu analara selam olsun
ister a ol ister p ister her ikiside ister hiçbiri ol sonuç olarak erkek teni seviyoruz. biz kendi içimizde bazı salakça kalıplaşmış saçmalıkları kıramazsak diğerlerinin bizi anlayıp doğru şekilde algılaması zor.
anal ilişkide rektumdaki sinirlere gelen etki sonucu beyne uyarı sinyalleri gider ve zevk veren nokta budur. heteroseksüel erkeklerde bile önyargısız biçimde yapsa zevk verir hatta anatomi bilgisi iyi biri tarafından oradaki bir noktaya tek dokunuşla kişiyi orgazm haline getirebilir. yani kişinin ilişkide edilgen konumda oluşu cinsel dürtünün ötesinde duygusal durumu ile ilgilidir. eril bir öğenin himayesine ihtiyaç duyar. klasik toplum yapısında daima fizyolojik olarak erkek olan da eril/üstün role büründüğü için cinsellikte bu gibi bir paradoksa pek rastlanmaz.

benim diyeceğim sadece bu, demek istediğimi zaten doğru okuyanlar anlamıştır. bilimsel bir gerçek, isteyen araştırsın.
ap ayrımı saçmadır.ne farkı vardır ki?seviştiğin kendi cinsin ise.sadece aktiflik olayı kadar saçma bir şey var mıdır?herkes aslında eğer eşcinsel ise ap'dir zaten.illa anal sekse bağlamak ne kadar sığ.homoseksüel olup,pasifliği kendine yedirememek,dişilliği dışlama ve homoseksüelin homofobikliği değil de nedir? ha ben bugüne kadar hep aktifim dedim,ancak 4 yıldır hayatımda olan adama pasif olmadım mı?oldum.sevgi sevgi sevgi.heteroseksist düzeni taşıyan homoseksüelliktir a-p ayrımı.
sevişirken herkes aktif olmalı..pasif duranı allah sevmez
bir kere aktiflik pasiflik, otta bokta gruplaşmak için yer arayan türk milleti için bire bir. ap ayrımına inanmıyorum diyen insanlar çok. bakış açılarını az çok anlayabiliyorum. fakat sonuçta ne olursa olsun bu kişinin kendisini -haydi genişletsek partnerini- ilgilendiren bir durum. biz (ben dahil) başkalarının işlerine burnumuzu sokmaya bayıldığımız için bu konuda insanları eleştirmekten kaçınmıyoruz. bırakın kardeşim millet neyse ne. kendisini karşısındaki insana bir kadın gibi sunan, aşkı kıllı erkekten ibaret görenler de olacak, sevginin baş şartını yatakta domaltmak olarak görenler de. mutlular mı? eyvallah. daim olsun. bu kadar.
anal, oral sevme, sevmeme, a ya da p olma, olmama durumlarını geçiyorum. benim anlayamadığım asıl mesele ise şu: öpüşmeyi, sevişmeyi sevdiği halde partnerinin penisinden hoşlanmayan, ilgilenmeyen, daha da fecisi: iğrenen, dokunmaktan bile imtina eden kişiler var. isviçreli biliminsanları asıl buna cevap bulsunlar ya da ne bileyim, ateyizler açıklayın bunu.
bazılarında gurur meselesi haline gelmiştir, hatta bu yüzden kendini tanımlarken aktif olarak tanıtır, yatakta bir anda çılgın pasif olup çıkıverir...
ataerkil toplum olmak kanımıza işlemiş, hepimiz aktifiz aslında ama o yatak yok mu o yatak oraya girince, ayh bişiyler oluyore ben anlamıyore ayol!!11!!
olabilecek bir durumdur. bir insan bir erkek olarak bir erkekle sadece pasif olarak ilişkiye girmek isteyebilir. bunu bir tür kezbanlıkmış gibi nitelemek yanlıştır.
(bkz: ben )
forum sitelerinde genelde, "yalnız kesinlikle pasif olmam baştan söyleyim" girizgâhlarıyla kendini belli eden durum. sanki adamı zorla şaapcaz, bi' de nickler genelde "kamyoncu_kalın_damarlı_vs" olarak aşırı derecede aktif olduğunu göze sokan cinstedir, gel gör ki eşcinsel olduklarını asla kabul etmezler.
facebookta rastladığım bir soru da çıkan cevaplar ilgi çekici; henüz 2k civarı kişi cevaplamış, piyasada aktif ihtiyacı var fakat bu soruya verilen cevaplarda pasif eksikliği göze çarpıyor. *

https://www.facebook.com/questions/586977284667461

aktif; 1348
ap; 394
pasif; 304
biseksüel; 75
cd; 50
lezbiyen; 20
travesti; 13

(bkz: aktif diye eve getirilen tipin pasif çıkması)
kompleksten ilerigelen ve tabulardan dolayı nasıl saklayacağını şaşıran bireyim dilemmasıdır.

(bkz: eşcinsel olma durumunu kabullenememeye bağlı kompleks)
illa bir kalıba girip yaşayayım, asla kendi doğrularımı aramayayım. bunun neticesinde kalıp beni ezince de mutsuz olayım mantalitesinin bir varyasyonu. bi de bunların "full" versiyonları var, tadından yenmiyor.
bazı full aktif versiyonların opsiyonel ayarlarıyla oynanması halinde, ap standartlarına uyarlanabilen kompleks ürünü.
  • /
  • 2