üçüncü köprünün ismi

yavuz sultan selim'dir. 40 bin alevinin katlinden sorumlu bir padişahtır. darbecidir, babasını tahttan indirerek padişahlık makamına geçmiştir. kardeş katilidir aynı zamanda. padişahlığı süresince imparatorluk topraklarını 2.5 kat büyütmüştür. kanuninin babasıdır, hürremin kayınpederidir, mihrimahın dedesi... 49 yaşında bir çıban yüzünden ölmüştür.
on binlerce ağaca mal olacak ve kuzey marmaranın doğasına çomak sokacak olan köprünün ismi her ne olursa olsun kötü bir şekilde anılacaktır. yavuz sultan selim konmuş. ifadesiz. anlamsız. ve sıradan.

fikirlerin ve duaların değişebileceğine dair bir link. kısaca başbakan erdoğan'ın çiller döneminde yapılmak istenen 3. köprünün yapılmaması için ettiği duayı kapsıyor. ne diyelim inşallah yapılmaz.

http://www.haber3.com/erdogan-3-kopru-is...
"kabul edilen dualara kabul edilmeyenlerden daha çok gözyaşı dökülmüştür." sayın başbakan'ın yeterince içten olmayan duasını, dönemin tribünlerine yaptığını düşündürten köprü. değişen sadece devir değilmiş.
aslına bakarsanız para için yapmayacağımız yok gibisinden bir ad düşünülebilirdi. ya da en doğrusu ultra mega kıyamet köprüsü. malum istanbulu yine en ultrasından zıvanadan çıkartmaya and içtiler.
adam cevre katliamini ve sogusleyecegi milleti nasil uyutuyor helal olsun.
a benim guzel kardesim adi ister ataturk ister yavuz ister ali koprusu olsun adam alacagi paraya bakar.sende oyle adina takilip kaldikca adam ebemizin tarlasina bile kopru dikip ogs takar.
adam çevre katliamını ve söğüşleyeceği milleti nasıl uyutuyor helal olsun.
a benim güzel kardeşim adı ister atatürk ister yavuz ister ali köprüsü olsun adam alacağı paraya bakar. sen de öyle adına takılıp kaldıkça adam ebemizin tarlasına bile köprü dikip ogs takar.
babasına ihanet edip onu tahttan indiren, kendisine benzeyebilirler diye tüm akrabalarını katleden, ülkedeki alevi ve şiileri kıyımdan geçiren, ardından da memlük ve safevilerle savaşan.. özetle batıya uşak olup islam dünyasına kan ağlatan bir hükümdarın adının; bölgede bop projesini uygulamaya sokan eşbaşkanca bu köprüye uygun görülmesi doğaldır.