üstü türban altı otoban

sadece kendilerini maskeleyen,boya fıçısına düşmüş yüzleri ve kapanmayı kalkan gören,kendilerini kandırarak dinide alet eden,
kıyıda köşede sevgilisiyle yiyişen (keza çok şahit oldum) genç kızlar,kadınlar herneyse.
bu tarz kullara yakıştırdığım bir laftır.
yapılan tanımlamanın özüne bakıldığında çok doğru. fakat popülist, tabir-i caizse tribünlere oynayan halk tarafından türbana hayır ! kampanyası olarak adledilsede üstü türban altı otoban çok doğru bir terim.
iktidar yatkını bir beyinle muhalif bir bedenin bütünleşme çabasının ironik ürünü.
baş örtmek dışında yaratan için hiç birşey yapmayanlarının bolca olduğunu anlatır.
islami kurallar gereği başını örtmeyi sadece şekilden ibaret gören, kullandığı örtünün neden ve niçin takılması icap ettiğini bilmeden takıp lalettayin yaşantısına devam eden insanların verdiği görüntü.. başını örtmenin gereğini yerine getirip bütün vucudu meydanda bırakma.. şekilcilik.. farz olan namazlarla alakası olmayan kişilerin, koşarak bayram namazına gitmesi gibi birşey..
citizen khan dizisindeki adamın kızı tarzında modeller diyelim.
yapimina baslanan taksim yayalastirma projesi. gezi parki yokedilip, yerine yapilacak tophane kislasinin içine yerlestirilecek bir cami ile taçlandirilacaktir.
kafa full türban, roket atmaya hazırlanırmışcasına,alt tarafta skinny kot ve converse ayakkabı. mahrem yerlerini göstermemek bu olsa gerek!

hani annemin demesiyle altı tophane üstü şişhane

yerseniz!