neonherizon

Durum: 0 - 0 - 0 - 0

Puan: 0 - Sözlük Kezbanı

10 ay önce kayıt oldu. 7.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
Henüz hiç entry girmemiş.

yazarların şu anki ruh halleri

yazarların şu anki ruh halleri

herkes tarafından terkedilmiş ve ayakta durmaya çalışırken yıkılan bir haldeyim.

biseksüel

burada uzun uzun açıklamışlar zaten biseksüelliği, ben biseksüellik/biseksüellerle ilgili başka bir şeye değinmek istiyorum.

ne zaman biseksüellerle ilgili bir başlık olsa altta sürekli bifobik yorumlar görüyorum. homofobiyi, transfobiyi ve lgbt bireylere karşı olan nefretin, ayrımcılığın en iyi bilindiği, en çok acısının çekildiği bu platformda bile hala kendi ufkunu kapatmış, anlayamadığı şeyleri kabul etmeyen ve bunlardan korkan, nefret dolu insanları görmek fazlasıyla iç karartıcı. insanların hala sadece cinsel yönelimleri/cinsiyetleri yüzünden kabul edilmediği, fiziksel ve psikolojik istismara maruz kaldığı bu zor zamanlarda birbirimize sahip çıkmamız, birbirimizi koruyup kollamamız gerekirken bizden olanlara bile nefret göstermek, malesef birçok cishet insanın bizlere yaptığını kendi içimizdekilere yapmak yapılacak iş değil.
anlamıyor olabilirsiniz, ne hissettiklerimizi belki hayal bile edemiyor olabilirsiniz ama lütfen biraz saygı gösterin en azından. bizlere "açgözlü" "kararsız" "yalancı" "abaza" "çift taraflı" "korkak" demeniz bizi bir anda homoseksüel ya da heteroseksüel yapmayacak, tıpkı herhangi birinin size söyleyeceği herhangi bir şeyin sizleri heteroseksüel yapmayacağı gibi.

tabiki de lafım buradaki herkese değil, cidden saygı gösteren insanlar var zaten onlara bir şey demiyorum, söylediklerim kafalarını farklı olan herkese ve her şeye kapatmış insanlara; bir yanlış anlaşılma olmasın.

çocuğa yönelik şiddet

gündem çocuk derneği sincan cezaevinde 12 cocugun şiddete maruz kaldığını bildiriyor.

http://www.gundemcocuk.org/haberler/duyurular/basin-aciklamasi-cocuklara-yonelik-iskenceye-son/

tunatuan

bu akşam milyonluk resim yarışmasında boy gösterecek olan yazar. fox tv'de 20.00'de izleyiniz efenim.

akakiyevic

gogol'un şaheseri olan, dostoyevski'nin bile "hepimiz gogol'un palto'undan çıktık." diyerek atıfta bulunduğu, palto adlı uzun öykünün başkahramanıdır. bugüne kadar yaratılmış en hüzünlü kurgu karakter olmalı. her okuduğumda bir tuhaf hissettiğim aşağıdaki sözler de karakteri en iyi şekilde özetleyen cümledir: (öykü hakkında bilgi içerdiğinden spoiler olarak yazıyorum)
 spoiler!
götürüp gömdüler akakiy akakiyeviç'i ve petersburg, kendinde böyle biri hiç yaşamamışçasına onsuz kaldı. kimselerin korumadığı, kimselerin değer vermediği, sıradan bir sineği bile iğne ucuna geçirip mikroskop altında incelemeyi ihmal etmeyen doğa bilimcilerin bile dönüp bakmadığı akakiy akakiyeviç, ömrünün en sonunda da olsa palto biçimine bürünmüş kutlu bir konuk, göz kamaştırıcı bir ışık olarak yoksul yaşamını aydınlığa boğan bir mutluluğu yaşadı ve sonra çarların, hükümdarların, tüm dünyaya egemen olanların başına gelen mutsuzluk onun da başına geldi, yıllarca kalemdeki arkadaşlarının alaylarına nasıl sessizce katlandıysa, öyle sessizce dünyasını değiştirdi.

birini tanımanın en iyi yolu

nelerden vazgeçtiğini öğrenseniz de birilerini ya da bir şeyleri kaybetmenin karşılıklı hatalardan da ibaret olduğunu unutmamak gerek. birini ciddi anlamda tanımak için o kişinin evinde 10 gün misafir olmak yeterli. her şey eninde sonunda gün yüzüne çıkıyor.

zinanın suç kapsamına alınması

suç işlememek adına eve girerken imam nikahı kıydırıp evden çıkarken 3 boşolla uğurlanmak yakın gibi görünüyor. artık biyolojik olarak doğal olmasını mı toplumsal bir sorun ortaya çıkarmamasını mı bireylerin özgürlüğünden mi yola çıkmak gerek bilmiyorum insanlar aklını başına almalı "sevin sevişin" diye bağırmalı. insanlar bebeklere küçücük çocuklara ve hayvanlara tecavüz edip öldürüyorlar ve bunun sorumlusu da şu cinsel yönden bastırılmış cinselliği şu an olduğu denli tabu haline getiren iğrenç mentalite. bu mentalitenin genel hedefinin lgbti bireylerinden önce hetero üniversiteli genç kız popülasyonu olacağını düşünüyorum. fikrimce odaklanılması gereken kitle sadece lgbti bireyleri değil halk olarak herkes olmalıdır. adamın teki geçen gün karısı tarafından aldatılırken olay yerine geliyor ve adamı öldürüyor orda. haberin altına yazılan yorumları okuyunca korkuyla karışık sinirden kanım dondu. bu insanlarla aynı otobüse biniyorum aynı metroyu kullanıyorum diye düşündükçe daha da tedirgin oluyorum. bir şeylere karşı koyulan tepkinin lgbti bireyleriyle sınırlı kalmaması ve kitlesel açıdan daha geniş olması yönünde düşüncem.

yazarların onları sevmeyen yazarlara söylemek istedikleri

.1.erkek foto kampanyasında gönderdiğim şeyleri beğenmeyen hunharca eksileyen tayfaya selam
2.işsiz olarak gören tayfaya selam
3.cinsel organım göbekten dolayı kısa diye eksiyeleyen hatta dalga geçen tayfaya selam
4.cinsellikle ilgili bişeyler yazınca beni sapık olan gören arkadaşlara selam
(çirkin olabilirim saftirik ama en azından insanları önemsiyorum duygularını hisselerini burda bile birbirini ötekileştiren ayrım yapan insanlarımız var farklılar ama bu onları kırmamız gerektiği göstermiyor) bear sevmeyenler chubbylerden nefret edenler hırsınızı benden çıkarmayın

insanı olgunlaştıran şeyler

parasızlık*. ikincisi evcil hayvanların ya da yakın olduğun insanların ölmesi ve böylece ölümün ne olduğunu öğrenmek.

Toplam entry sayısı: 0

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.