vampir günlükleri

adından da anlaşılacağı gibi, bir vampir hikayesi. tamam teenage falan filan. ama adamlar nasıl gerilim yaratılır biliyorlar. her yazar kendi vampir mitinin kurallarını kendi koyuyor. çok sorgulamadan kabul etmek lazım. bu dizide herşey olabilir/oldu. öldü, geri geldi, vampirler, orijin vampirler, cadılar, kurt adamlar. var işte fantin kuntin bişeyler. eğer yaw bu ne hacii, demez de içine dalarsanız oldukça heyecanlı bölümler bekliyor. seyredin.
bence inanılmaz bir fantazi vampirler... umarım vampirbear da vardır...
meraklısına bir karşılaştırma. çekilen film-diziler üstünden konuşuyoruz. vampir günlükleri=vg, alacakaranlık serisi=as

oyuncular: vg de yakışıklı herif kaynıyor, ki ben çok o tipleri sevmem ama benim bile ağzımın suyunu akıtacak nefasette adamlar var. kızlar da çok güzeller. as de ise başrol ve yan rol oyuncuları neredeyse sıradan, oyunculukları berbat. en beceriksizide kurtçocuk olan. tam bir angut.
vampir miti: as de vampirler güneşe çıkamaz!!! neden??? parlıyorlarmış meğer. yahu bu kadar salakça bir bahane olabilir mi. yazar sanırım ishal olup zıçarken aklına gelmiş
-vecihiiii, kız körolmayasıya.
+ne var lan
-kız koş koş buldum
+neyi buldun? lan sen sıçmıyormuydun?
-buldum ki buldum. vampirlerimin güneşe neden çıkamadığını buldum...
as de yok etmek için parçalanmaları ve yakılmaları gerek. vg ise klasik vampir mitine daha yakın, güneş alenen yakıyor. sadece büyülü yüzükleri taşıyanlar güneşte rahat. tahta her şekilde etkili. kıymıklar bile zarar veriyor. kalpleri sökülünce de yok oluyorlar.
as de oyuncular bayık ve bunaltıcı rol yapıyor. şaka gibiler. bir vampir serisinden çok, sulu sepken ve çakma duygusal bir seri.
vg ise ölenler, dönenler, hareket ve heyecan içeriyor.
twilight çakması diye diye başlamayı ertelediğim sonra da dayanamayıp 3 günde ilk sezonunu (22 bölüm) bitirdiğim korku/dram/gençlik dizisi. fikir sıradan ama sorgulamadan izlediğiniz zaman müthiş bir gerilimin içine düşüyorsunuz. ki dizide ian somerhalder gibi dehşet'ül vahşet bir adam var, o konuya hiç girmiyorum.*
adaba mugayyır sahneleri ayrıyetten türk aile yapısı üzerinde olumsuz etkiler oluşturabileceğinden ancak artı otuz bir kapsamında yayınlanabilecek dizidir.