wikileaks

devlet kurumlarının, büyük şirketlerin ve diğer özel kuruluşların gizli yazışmlarını ele geçirip kamuya açıklamayı misyon edinen bir internet oluşumu.

türkiye ile ilgili olarak abd için bilerek ya da bilmeyerek istihbarat sağlayan isimler arasında eski savunma bakanı vecdi gönül'den medya ve stk mensupları olan taylan bilgiç, alparslan akkuş, emre doğru, mehmet faruk demir ve gülçin fatma kabasakallı gibi isimlerin de yer aldığı belgeleri yayınlamışlardır.

medya mensubu olanların hemen hepsinin enerji kaynakları üzerine habercilikte uzmanlaştığı görülmekle birlikte gizli bilgi paylaşımından çok analiz ve öneri sundukları düşünüldüğünde, yapılanın ne ölçüde yanlış olarak değerlendirlebileceği meselesi kafa karıştırıcı bir hal alabiliyor.

yalnız adı geçen vekil ve bakanların yatacak yeri yok, o ayrı.
akp'nin 2010 yılından günümüze olan iç mailleşmelerini yayınlamışlar.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki...
zenmate ve dns ile ulaşamadığım site. ayrıca ne kadar çarpıcı, ne kadar dehşet verici belgeler görecek olsak da sokaklarda ve türkiye'de değişen hiçbir şey olmayacak. rusya savunma bakanlığı'nın saldırı sonrası yaptığı açıklamayı hatırlıyor muyuz? bunlar da hatırlanmayacak 2-3 aya.
zenmate ile girdiğim, ama fişlenmekten korktuğum site. bir tane maile baktım da pek önemli bir şey göremedim. belki içlerinde gizlenmiştir.
çok fazla mail yayınlamışlar ama çoğu gereksiz; forumlar, köşe yazıları vs. var.