yalnızlık

  • /
  • 8
yalnızlık gece ayazında sabaha kadar beklemek gibidir.ısınmak için güneşin doğmasını beklersin ama... o güneş hiçbir zaman doğmaz.yalnızlık bulmadığın sevgiyi başka yerlerde aramak gibidir.ne yaparsan yap onu bulamayacağını bilirsin ama yinede aramaktan vazgeçmezsin.onun boşluğunu hep başka şeylerle doldurmaya çalışırsın.yalnızlık aynı havayı soluyupta bir türlü yanyana olamamak gibidir.aldığın her nefeste onun kokusunu duymak istersin ama yapamazsın. aldığın her nefes ciğerini acıtmaya başlar. yalnızlık dediğin eski bir sandalyenin gıcırdamasıdır...*#44550
ne olacak sanki söylesem diyorum, ama yok, olmaz, sonra arkadaş muhabbeti bile yapamayız. bu yüzden yalnızım diyorum söylemeliyim diyorum, ama yok, her türlü inkar edecek.
uzaktan gelen misafirin eve kamp kurmasıyla değeri anlaşılandır. *
öyle illet bir duygudur ki yeri geldiğinde onlarca eşin dostun bile arasındayken yakanı bırakmaz, çoğu zaman sevsemde bazen çok ağır gelebilir.
şu anda üstün dökmenin star tvdeki programında enine boyuna ele aldığı konudur.
yakamı bırakmayan tam bir pisliktir. 90 metrekarelik evim, 6 metrekarelik yatağım var. tuvaleti saymazsak 1 metrekarelik kısımda tv ve bilgisayara karşı oturuyor, yataın üçte birinde yatıyorum.

çift kişilik nedense yastığım yorganım, allah nasib ederse sola kayacağım.
yanında dırdır eden bir başka karakterin yokluğuna alışma durumudur... bazen çok zevkli çoğu zaman sıkıcıdır..
transı , lubunu, ayıyı ,femineni , masculeni, gogo boyları, feministleri, aktivistleri, solcuları ,sağcıları , ateistleri,dindarlari ,faşistleri , komünistleri, anarşistleri etc. kendin gibi olmayan herkesi dışla , yargıla - sorgula ondan sonra yalnızlık...
az bile sana ..
bunun seçilmiş denen bir versiyonu var ya... hah, işte o türü candır. diğer türlüsü adamı sikip atıyor.
burger king'de cam kenarındaki dört kişilik masaya tek başına oturup whopper yemektir. her taraf patates yağı ve kahkaha kokarken siz buram buram yalnızlık kokarsınız. aldırmayın. ne yaptığını bilen hareketlerle etrafa bakmaksızın tamamen yemeğe odaklanmış gibi yaparak, bugün yalnızlığı kendiniz tercih etmişçesine cool görünmeye çalışın. ve şu anda yeryüzündeki diğer burger king'lerde yalnız başına whopper yiyen yakışıklı ayıları düşünün. dünyanın bütün yalnız burgercileri birleşin! güçlerimizi birleştirirsek bu işin üstesinden gelebiliriz bence. evet.

bu arada (bkz: sipariş veremeyen var mı) ?
koca yatakta tek başına uyumaktır. elini sağa atarsın boş, sola atarsın boş. bir hüzün çöker üstüne sonra soluğu mutfakta buzdolabının önünde alırsın ve bu her gece tekrar edip durur... *
gül gibi "bi büyüğe bi büyük pizza" kampanyası dururken aspava'yı arayıp 1,5 soslu dürüm istemektir...
yıllardır sürekli peşimde olan şeydir bu yalnızlık. *
genellikle aşkın karşıtı olduğu sanılan, hissedildiğinde aşk arayarak atlatılmaya çalışılan duygu. kronik hastalık gibidir, en azaldığı anda bir uzaklaşma hissi yaşanır ve yalnızlık tekrar, bu sefer daha da derinden hissedilir.
cem adrian sonunda müthiş bir iş çıkarmıştır. bekliyordum.

şunu anladım ki bu topluma böylesi bir klip fazla, anlamıyorlar, anlamayacaklar da. - anlayanlar da var yok değil-
klipte baş üç ana öğe -sütyenli kadın, crossdress -algılanan travesti- mastürbasyon yapan çocuk- rahatsız edici gelmiş olacak ki onun üzerine saldırıyorlar, siz ne anlam içerdiğine, ne mesaj vermek istediğine baksanıza kardeşim. bence gayet başarılı bir klipti. sözleri de çok iyi. hee şunu da söylemeden edemeyeceğim klipte tek dikkat çeken şey cem adrianın kasları galiba, hiç mi kaslı adam görmediniz yahu.

şarkı sözlerini de iliştirivereyim bari;

vurmuyor yüzüne eskisi gibi sanki
güneşin ısıtmıyor içini
gelmiyor içinden uzatmak ellerini
ellerin tutamıyor bir kalbi
bir kağıt, bir kalem, bir yanmış, bir sönmüş, bir bitmiş sigara
hayatın bu
sökülmüş, atılmış, kırılmış, dökülmüş hep paramparça
yolun sonu bu
yalnızlık
saklandığın o küçük delikte buluyor seni
yalnızlık
seviştiğin o kalpsiz bedende uyuşturuyor seni
yalnızlık
sıkıştığın o küçük evinde vuruyor seni
yalnızlık öldürüyor seni
öldürüyor beni
yalnızlık çağının kalbi kırık çocukları
yalnızlık o simsiyah ellerinde
yalandan ninnileriyle büyütüyor bizi
  • /
  • 8