yatmadan sevgili olup olmamanın anlaşılamayacağına inanmak

sürekliliğin yataktan geçtine inanma temayülü.

bir şeylere başlarken ne istediğinden emin olmanın yeterli olduğuna inanmak anlayışına tepki olarak doğmuş; koli alışverişi ile gerçeğin ortaya çıkabileceğine yönelik fikir olarak ortaya atılmıştır. yatak uyumunu üstün tutan anlayış olup; özetle "kendimden emin olamıyorum, yatmadık bilemem ki" şeklinde açığa çıkar.
''performansın iyiyse hep benimle beraber ol. mazallah benden daha iyisi karşına çıkar beni boşlarsın.'' ın kibar versiyonudur.
yataktaki uyumu bir kenara atamazsınız ayı kardeşlerim . lütfen kontrol edelim ve devam edelim . hissiyatları kuvvetlendirdiğini yüzünüzü duvara vererek değil bana bakarak söyleyin ve rahatlayın . *
biz seni yatmadan sevdik ya habibi
10 gün önce biriyle buluştum. birşeyler içtik sohbet ettik. aşktan sevgiden hayattan konuştuk. sonra laf arasında birisi oluyor konuşuyoruz anlaşıyoruz ten uyumu olmayınca sevgili olamıyoruz dedi. konuşma öylece devam etti. tam evlerimize dağılacakken beni evine davet etti. gittim. sevişmek istedi, seviştik. sonra o boşaldı. ben de hımm iyi bari diyip giyindim. iyi geceler deyip çıktım. arkamdan yetişti. böyle olmadı kendimi kötü hissediyorum bilmem ne diyor. dedim tecavüz etmedin 2 dk seviştik sonra da boşaldın, abartma.

sonra evime yürürken susadığım için markete girdim. bir su aldım yanımda da 50 tl var. marketçi bozuğum yok daha sonra bırakırsın dedi. ben de dedim bu tarafta yaşamıyorum bir daha da gelmeyi düşünmüyorum. benimki bu dediğimi duymuş. diyor ki neden gelmeyeceksin? bir daha görüşmeyecek miyiz? neden öyle dedin marketçiye? *


özetle ten uyumu da ten uyumu diyen birine ten uyumumuzla ilgili küçük bir sunum yaptım. bir de ezik muamelesi yaptım. aşık olmuş bile olabilir. bence sevdiğin biriyle uyum sorunu yaşamazsın ama bir de öteki türlü deneyelim bakalım
prizin deliğinden demir çubuğu sokup elektrik var mı yok mu anlamaya çalışmaya benzer durumdur.
gaz kaçağı var mı diye kontrol amaçlı çakmak çakmak gibi bir durumdur.
eğer uzun vadeli düşünülüyorsa gayet de mantıklı bir inanış.
(bkz: gerçek)
vücut kimyalarının birbirine olan uyumu ilişki gidişatı için en önemli etkendir, bunun abazanlıkla, hayvanlıkla bir alakası yok. bireyler birbirinden çok hoşlanabilir, birbirini ideal partner olarak görebilir; ama bu demek değildir ki cinsel hayatları da aynı orantıda uyumlu olacak. ilişki denilen olgu kısa olarak nitelendirilemeyecek vadede karşılıklı olarak birbirinin hem cinsel hem de sosyal beklentilerini anlayarak, uyumunu anlayarak olgunlaşır.
eğer anlaşmış ise çiftler ve 4-5 dışarı çıkılıp güzel vakit geçirilmişse yapılması gereken gelecek adım sekstir. seksten zevk alamadıysanız yani o "ten uyumunu" yakalayamadıysanız bence arkadaş kalın. kalın diyorum çünkü güzel vakit geçirebilmişsiniz. belki insanlar karakterlerini değiştirebilir birbirlerine bu açıdan adapte olabilirler ama sekste karakterler veya davranışlar konuşmaz içgüdüler ve beden konuşur olmuyorsa uzun sürecek olan bir birliktelik olmaz.
düşünülenin tam tersine kendinden emin olan insanların başvurması gereken ve denemesi gereken yoldur. seks hemen ilk adımda olmamalı. insanlarla 5-10 gün takılmak ve ardından denemek çok daha stabil ilişkiler doğurur. tabi olursa. uzun yıllar birlikte olan insanlara bakın. karakter uyumu da bedensel uyum da mevcut.
ten uyumu denen bir şey var ve bu biraz biraz önemli, yatın toprak olmadan.
eğer sevgili olmak hem duygusal hem de cinsel duygularını tatmin edebileceğin kişiyle birlikte olmak ise o zaman bu mantıklı bir inanış biçimidir.
sevgili olmak için illaki de yatmak gerekmiyor. sevmek yeter bence. cinsellik o kadar da önemli değil
ilişki her anlamıyla bir zincir bol çeşnili bir lezzettir elbette bu zincirin içinde yatak da olmalı. liseli ergen miyiz?
bir arkadaş dediydi: "eşcinsellerle heteroseksüeller arasındaki en büyük fark; onların yatmadan önce aşık olmaları bizimse yattıktan sonra aşık olmamız"

bir parantez açmam gerek burada. yukarıda bahsi geçen heteroseksüeller aktif cinsel hayatı olan heteroseksüeller değildir. cinsel deneyimi az olan ya da olmayan insanlar ilk beraber oldukları kişiyle -aralarında ten uyumu olmasa bile- aşka benzer bir şey yaşayabilirler; belki sonrasında aşka veya arkadaşlığa dönüşür bu en azından. ama kanın tadını aldıktan sonra zor ya. ten uyumu olmadan olmaz. heteroseksüellerin de oldukça renkli seks hayatları var artık. o yüzden onların da kolileşmeden evlenmemesi lazım gerek.

(bkz: işte bunlar hep seks)
tamamen sex düşkünü birinin lafıdır uzak durun! ağına, deneme koleksiyonuna birini daha almak istiyordur hepsi bu.
en azından dürüsttür.yatmadan önce sevgili olup yattıktan sonra mesajlara ve aramalara cevap vermeyecek birisi değildir.düşüncelerini açıkça belirtmiştir
ondan sonra isteyen uzak durur isteyen yakın.