yunanistan

aranjman yapma konusunda suyunu çıkardığımız ülkelerden biri.
normal insanlar, deniz,kum, güneş kısacası adeta bir cennet. kriz döneminde olsa bile benim için hala çok egzotik. bana en mükemmel ülke gibi geliyor.
sağ kesimin yaptığı borçları sol kesim üstlendiği için suan solcular koca ülkeyi batırdı söylemleri dolaşmaktadır.
eşcinsel çiftleri kanun önünde resmen tanıyan ülkeler arasına katılmıştır.evlilik ve evlat edinme gibi hakları henüz olmasa da sivil partnerlik artık yasal.heteroseksüel çiftler gibi eşit haklara sahipler.yetmez ama evet diyen lgbtler için bu ble sevindirici.kilisenin toplumun her alanın da baskısı kırılıyor.syrza başgan evlilik sözünü seçim vaadi olarak verse de güzel bir adımdır.ne diyelim darısı bu kıyıya.
ayrıca eşcinsel birliktelikler yunanistan'la birlikte 15 avrupa ülkesinde tanınmış oldu, dünyada hala güzel şeyler de oluyor
karşı komşumuz*bir gün mutlaka gideceğim, seni görüp kutsal topraklarına yüz süreceğim hellas..
eğitim için bir süre kaldığım, şimdilerde de her gittiğimde hiç geri dönmek istemediğim, ana vatanım olan, cennet gibi ülke.

her şekilde türkiye gibi bir orta doğu çukuruna on basar.bahsi geçtiğinde aklımıza ilk gelen öğelerden biri "müzik" olan ülke. yunan müziğini milletçe severiz, dinleriz malum. yunan müziği deyince de benim aklıma gelen isimlerden birini paylaşayım. hem yakışıklı, hem iyi bir şarkıcı maşallah: http://www.videopio.com/stan-kai-zilevo-pou-sehei.html
15 temmuz 2016 darbe girişimi sonrası ülkelerine sığınan 8 darbeci askeri iade etmeme kararı almış ve sanırım serbest bırakılacaklar. ülkemizde de bu konu bugün sosyal medyada büyük yankı buldu. adamlarla ilgili suç teşkil edecek kanıt bulunamamış. ayrıca sığınma talepleri de değerlendirilecek gibi görünüyor. avrupanın başka ülkelerine geçiş yapabilecekler.
antik versiyonunu daha çok severim.
çok kez ziyaret ettim ama bir müddettir uzun süreli oturum izni alıp yerleşmeyi hayal ettiğim ülkedir kendileri. yunanistan'da oturum izni almak konusunda artık neredeyse tüm teorik bilgilere sahip birisi olarak benim gibi düşünenlere yardımcı olabilirim. ayrıca genel bir fikir edinmek için şu sayfayı öneririm: https://www.athensmania.com/yunanistan-oturma-izni
yeni yasa ile artık yunanistan'da yaşayan translar kimlik belgelerini herhangi bir tıbbi müdahale veya test gerekliliği olmaksızın değiştirebilecekler.

https://asdi-lgbti.com/2017/10/14/yunani...
son dönemde ege denizinde yine kardak gerginliği yaşanan ülke. sahil güvenlik araçları birbirine giriyor, çarpıyor, anonslarla tehditler havada uçuşuyor.
nostradamus'un 2018 kehanetleri gerçek mi oluyor ?
lokmamızı bile çalmışlar. ulan o osmanlı tatlısı. ama kabahat onlarda değil bizde. alacaksın bütün haklarını. bak bakalım kendi tatlılarıymış gibi tanıtabiliyorlar mı. mesela italya bolonez sosu bile devlet kayıtlarına işlemiş. içinde bulunan malzemelerden yapılışına kadar her şeyi kaydetmiş. düşün bu gayet basit bir sos ama resmi bir şekilde kaydı tutulmuş zamanında. kim çıkıp bu aslında bizim diyebilir ki? değerlerimize bile sahip çıkamıyoruz. elin adamları bizim değerlerimize sahip çıkıyor ama.
  • /
  • 2