yüzyüzeyken konuşuruz

grup bireyleri hakkında çok detaylı bilgiye ulaşılmasa da, bir araya gelmiş birlikte çalıp söyleyen gençlerin, abi madem böyle bari bunu internet üzerinden de yayınlayalım fikri ile projeye dönüştürülmüş, çalışmalarında ayrı bir tatlılık barındırdan grup..

son zamanlarda eline gitar alan her iki üç kişinin alternatif pop/rock çehresinde grup oluşturduğu bunu da dikkat çekmek bâbında "abi grubun ismi de afilli olsun" haykırışı ile ortaya çıkması kendi seslerini duyurmak adına biraz daha zor süreçten geçmelerine sebep olsa da, sesleri güzel, sözleri güzel, bıyıkları güzel çocuklar her zaman 1-0 önde başlamalarına sebep olmuştur..

dinlenesi..

öneriler kısmında haddime düşmez lâkin gel demedim ki parçaları hoştur..
at kafası dergisinde yazan yazarlardan kaan boşnak'ın solistliğini yaptığı indie folk müzik grubu. kaan boşnak grup kurulmadan önce gitarıyla kendi müziğini yapıp video kayıtlarını paylaşıyordu. internet üzerinden yoğun ilgi alınca, 2011de grubun gitaristi engin sevik'le grubu kurma kararı aldılar. bas gitarda ; canberk ünsal ve davulda ; can kalyoncu çalıyor. şuana kadar iki albüm yayınladılar ; evdekilere selam, otoban sıcağı.
2014te grubu dağıtma kararı almışlardı. kaan boşnak grubun hayalindeki gibi bir grup olmadığını açıklamıştı ama daha sonra vazgeçildi ve grup müzik yapmaya devam ediyor. çok da güzel yapıyorlar, hep yapsınlar.

- ellilik banknotlar

- kaş

- yaz geçer

şarkıları bir numaradır. "senede bi'kaç gün" mesela...

yüzyüzeyken konuşuruz sevgilim :)
bugün çıkacakları ankarada konserini iptal etmiş müzik grubudur, bu erdemi gösteremeyenler var.

(bkz: 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama)
grup adı çok düşünülmüş olmasıyla birlikte kediler şarkısından anlam fışkıran indie band
en iyi indie rock gruplarından. garip bir hüzün var içlerinde, sahneleri de pek güzeldir.
"ben mi öleyim yoksa ateş edecek misin" kısmı geliyor hep aklıma. kaan boşnak olarak biliniyor. grup ne oldu ne yapıyor falan gram fikrim yok. çoğu şarkısını dinlerim.
en sevdiğim gruplardan biri şarkıları alıp götürüyor konserlerini sürekli kaçırıyorum ama bu dönem kesinlikle gideceğim.
birbirlerini yanlış anlama veya kaybetmekten korkma halidir.
sandal çok iyi değil mi ya.

mesajla taciz edip, çağrılarıyla hayattan bıktıran tiplere verdiğim cevap.

- yüz yüzeyken konuşuruz.

- müsait değilim.

- ailemleyim.

- okuldayım.

hep yalan dolan. ehe