24 kasım 2015 türkiye'nin suriye sınırında rus uçağı düşürmesi

dünün gündem haberi. bu gündem bir süre devam edebilir. ortam oldukça gergin. putin çok sert açıklamalar yaptı. "terörün işbirlikçileri tarafından sırtımızdan bıçaklandık, uçağımız türkiye sınırının 4 km uzağında düşürüldü. bugünkü trajik olayların rusya-türkiye ilişkileri üzerinde ciddi sonuçları olacak" açıklamalarından sonra cb rte de açıklama yaptı. "sınır ihlali sonrasında ülke güvenliğimizi sağlamak hakkımızdır, bu sebeple uçak düşürülmüştür" açıklamasının ardından bu sözler üzerine salondaki öğretmenlerin alkış tutması da ayrı bir trajediydi. obama ve nato da türkiye tarafından rus savaş uçağının sınır ihlalleri sonrası düşürülmesi, türkiye'nin sınırını koruma hakkı olması sebebiyle yerinde bir hareket olarak değerlendirdi. bakalım bundan sonra başımıza neler gelecek, izliyoruz.
- ışidçi akp'nin, ışid hedeflerini temizleyen ruslara, abd'nin gizli gazıyla diklenmesi.
- seçim sonrasında, abd'den icazet alan rte'nin, kendine verilen görevi yerine getirmesi.
- elin zikiyle gerdeğe girmenin akpcesi!
- 1. dünya savaşı'na kukla olarak giren atalarımızın zihniyetinden olan kukla torunların, tarihi tekerrür ettirmedeki becerisi.
legal olarak türkiye'nin haklı olduğu uçak düşürme eylemidir. ancak malesef hayat adil değil. sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.
özet geçiyorum.
http://giphy.com/gifs/russia-26tqgnzndjvuk8zı4
onlar yapsaydı aynı şeyi biz 'esefle kınamıştık' ve konu kapanmıştı şimdi. niye bu kadar uzatıyor ki putin. hayret bişey yhaa.
beni de çok tedirgin eden ve üzen olaydır.
hakli olsak bile böyle bişeyin olmamasını dilerdim.
fuat avninin "yezit ülkeyi savaşa sokmaya çalışıyor, bu yüzden rus uçağını düşürecek" açıklamasının akabinde meydana gelen akıl almaz olay.
adamlar istanbul'a atom bombası atmayı öneri olarak rus halkına sunuyor. hakikaten enteresan.

http://www.haberaktuel.com/rusya-da-sok-...
iki ülke arasında oluşan kriz ile ilgili adım adım saat saat gelişmeler yazılmış olan bir portal var.

http://tr.sputniknews.com/rusya/20151127...
belçika'da leuven üniversitesi'ndeki astrofizikçilerin incelemesine göre iki tarafın da tutarsız olduğu durum.
http://bilimfili.com/fizikciler-rus-ucag...
http://kuleuvenblogt.be/2015/11/27/russi...
gelişen olaylar ve tarafların sidik yarışına girişmesiyle dünya savaşına götürebilecek olay, o değil, adamlar türkiye'ye seyahat etmeyin demeye başladılar, doğal gazı keserlerse o zaman görün... bir uzunun ülkeyi soktuğu duruma bak.
natonun kucagina oturan tayyip hukumtei sacma gereksiz bir hamle yapmis oldu.hani ucagi dusurdun de sonuc ne oldu:artik turkiye suriye hava sahasini kulanamior.yani elde var sifir elde sifir.natonun sisirmelerine karsi gereken aptal gosterlmistir.
gitmisler erzurumluya sormuslar; erzurumlu da rusya bizden ozur dilesin demis..gerekirse tezek yakar isiniriz demis dadas kardeslerimiz..bin odali saraylar isinirken tezekle isinmai sorun etmeyenlerin sikinti yasayacagi bellidir simdiden..
natonun yaramaz cocugunu oynayan turkiye cumhuriyeti bu olayin acisini halkina cektirecektir.yuzde elliyle iktidara getrirsen seni savasa da sokar, faili mechule de gidersin..tutuklanir seriatin yasalari toplumun genlerine isletilir bu kadar net..