arabesk müziği dinleme eşiği

genelde alkol alırken açığa çıkan duygu yoğunluğunun getirdiği eşiktir. ya da moralin düşük olduğu ve en zayıf anınızda çıkandır,dokunsalar da ağlayacak gibisinizdir. evet çok mutsuzum.
alkolle malkolle alakası yoktur. örneğin bir insanın kibariye dinlemesi için hiç bir nedene ihtiyacı yoktur. yasmin levy ya da adele dinlerken kullanılan sebepler kibariyeye uyabileceği gibi, sırf kibariye müthiş bir şarkıcı diye de durduk yere kibariye dinlenebilir.
efendim bahsi geçen eşik özgüvenin tamamlandığı ve komplesklerin azaldığı eşiğin çok yakınındadır.

zira insan her müziği dinleyebilir. bir bara gidince hep sevdiğiniz çarkılar çalmaz ama dinlersiniz. bu şekilde, sevmeseniz dahi, eğer komplekslerinizden arınabilir ve kendinize yeterince güvenirseniz göğsünüzü gere gere arabesk de dinleyebilirsiniz denk geldiğinizde.
arabesk eşiğim budur. bunun bir adım ötesi tahtalı dünyaya yolculuk kamka bençeğ.

bunalımda olduğum zamanlar arabesk dinleme eşiğine geliyorum ama normal olduğum zamanlar "ıyk arabesk ne yahu" modundayım.
bir zamanlar bizim köyden bir kıza aşıktım *, onun aşkına gene benim gibi birine aşık olan kuzenimle her gece rakı eşliğinde doldurtmuş olduğum arabesk kaseti dinler dinler efkarlanırdık. diyecğeim o dur ki, her can bir gün içindeki arabesk damarını kanatacaktır. ben müzikle yaşadığım için, güzel olmak kaydıyla bende düşük olan eşiktir, her an dinlemeye ve eşlik etmeye hazır haldeyim.
son ses bergen seni kalbimden kovdum dinlemek ve ruhunu teslim etmektir.
eşiğim kesinlikle daha yukarılardadır ama son zamanlarda şarkı atlamadan dinlediğim ender albümlerden.
sıfır. çünkü biz gayler pop müzik dinler kalçalarımızı sallarız.