arap ülkelerinde petrol bitince olabilecekler

arap ülkelerinde petrol bitince, olabilecekler şeklinde okunacaksa, dünya'nın petrolden başka bir enerji kaynağı bulması gerekecektir.
arap ülkelerinde, petrol bitince olabilecekler şeklinde okunacaksa, arap ülkelerinin vefatına şahit olmak.
politik islamın çöküşü olacaktır.
uşaklığını yaptıkları abd tarafından ocak dışı bırakılacaklardır. artık götlerine ne sürerler bilemem.
huzur bulacaklardır. artık amerika ile uğraşmak yerine kendi iç sorunlarına eğileceklerdir.
arap ülkelerinde petrolün bitmesi dünyanın petrol kaynaklarının tükenmekle karşı karşıya olması anlamına gelir. eğer böyle bir şey olursa petrolden sonraki en önemli kaynak alıcı bulmaya başlayacaktır ve bu da türkiye'nin bakımından çok zengin olduğu bordur. biz zengin olacağız anlayacağınız.
zengin kısmını çok da etkilemeyecek durumdur.adamların şu an bir çok alanda uluslararası yatırımları var
artık arap ülkelerine abd -buraya kadar çıcıklır yeterince barış getirdik- diyeceklerdir. arap ülkeleri napar hiç bi fikrim yok ama ikinci, en önemli ve en çok türkiyede bulunan bora yönelecektir abd ve bu kez bize barış getirecektir.
bol bol hurma ve çöl kumu ihraç edeceklerdir...
körfezin petrolle ihya olmuş sapık vehhabileri için sıçış olacaktır. yapılan hesaplamalara göre suudi arabistan'ın 50 senelik rezervi kalmış deniyor. muhtemelen diğerleri de aşağı yukarı aynı durumdadır. ama heyecan yapmayın gençler. petrol krizi falan olmayacak. abd ve kanada'da el sürülmemiş inanılmaz boyutta petrol var. bu hıyarların petrolü bitsin diye bekliyorlar. bor falan diye de boş yere ümitlenmeyin. olmaz o iş.

ps: petrolün biteceğini hesaplayarak ticaret, bankacılık ve turizme yatırım yapan birleşik arap emirlikleri bu rezaletten kurtulabilir. ama hepsinin batıp mahvolmasını istiyorum o ayrı.