aşırı gizli gaylerden nefret etme sebepleri

açılmak veye açılamamak kişinin kendi hür iradesine bağlıdır.lakin açık olanları aşağılamak,lgbt mücadele edenleri terörist-allahsız-dinsizler diye hakaret etmek neyin kafası anlamış değilim.onur yürüyüşünde bunu iyice görmüş olduk.bir çok gizli eşcinsel açık olup eylemlere katılan insanlardan nefret ediyor.argümanları ise evlere şenlik:bizi kötü gösteriyorlar toplum buna hazır değil.aslında psikolojik alt yapısı gayet anlaşılabilir.kıskançlık evet onlar açık insanları kıskanıyorlar.isteyip de yaşayamadıkları hayatı,özgürce dans ettikleri,ultra absürt giyindikleri,varlıklarını cihana duyurmaları onları deli ediyor.şahsen açık bir eşcinsel değilim.lakin açık olanlara ve feminen eşcinsellere hayranlığım fazla.ölümü göze alıp bu memlekette eşcinsel olduğunu belli edip açıklamak her babayiğidin harcı değil.gizli eşcinsellik bir tercihin yaşanması.haliyle kimseyi açılmaya zorlayamayız.lakin en azından bir yerlerde bir şeyler yapan insanları desteklemeyip köstek olmak çok ahlaksız bir davranış.onur yürüyüşündeki pankartı paylaşıp altına yüzlerce hakaret yorumu giren ibneler var hala ülkede.aslında lgbt aktivistlerin ilk hedefi işte bu ibnleri yola getirmek.zaten bir olursak heterolar sıkıntı değil.
mücadele etmekte gizli kalmakta herkesin kendi insiyatifidir. fakat gizli kalmak eğer hak arayışına çelme takıyorsa, bu durum nefret olmasa bile sevimsiz hatta haksızca olur. fakat kimse yaptıklarından ya da yapmadıklarından dolayı kimseyi suçlayamaz. ama lgbti ler için armut piş ağzıma düş demek silik yaşamak ve ölmek demektir. mücadele sayesinde eşcinsellerin vur ensesine al lokmasını tarzında bakış açısı en azından kırılmıştır. bunu da görmezden gelemeyiz. eskiden bir eşcinsele hiç düşünmeden rahatça elini kaldıranlar artık bunu yapmadan önce düşünmek zorunda. kitle iletişimizde etkili olan eşcinsel örgütler artık hak arayabilmekte.

bu mücadeledeki kişilerin sürekli görünür olmayanlara toslamaları oldukça can sıkıcıdr. bu yüzden mücadele sürekli tökezler durur. bu mücadeledeki insanlarda bir anlık sinirle nefret ediyorum dese bile unutmamalıdır; gizli bile olsa örgütler tüm lgbti'ler için varlığını sürdürüyor.

(bkz: bana ne deme lazım olur)

not: bu zamana kadar dünyadaki öncül eşcinsel mücadelelerde kırıtık, kadınsı diye aşağıladıklarımız ön plandadır. bu işler gökten zembille inmiyor efendiler. bunları ötekinin ötekileştirmesinden önce hazmetmekte yarar vardır. mücadeleyi akademik ve insani kimliklerimizle yapmak daha mantıklıdır.
toplumun değer yargılarına hassasiyet içerisin de yaklaşmak bulunduğumuz konum açısından asla bir kazanım sağlamaz.zaten bizi öldüren ötekileştiren bizzat toplum denilen şeyin hassasiyetleri.toplum asla bizi ay siz çok çektiniz alın haklarınızı demez demeyecektirde.lgbt haklarının doğuş yeri olan amerika da stonewall isyanı toplumun hassasiyetlerine bir isyandı zaten.polisin ve onu destekleyen toplumun baskılarına artık dur demek için bir barı ölümüne savundular ve hikaye o şekilde başladı.
toplumun efendi görünümlü,iyi bir işi olan,erkeksi,makyaj yapıp kadın kıyafeti giymeyen eşcinselleri kabul etmesi sanıldığı kadar kolay değil.eşcinsellik onların gözünde dine-topluma açık bir savaş ilanı.onlara yaranmak adına yapılacak her şey bir nane kazandırmaz bize.heteroseksüele yaranmak için veya onlardan hak dilenmek için mücadele etmiyoruz.biz kimsenin onayı veya kısıtlaması olmadan yaşamak istiyoruz.sokakta rahat yürümek,işimizden atılmamak kısacası yaşamak istiyoruz.bunun için mücadele ediyoruz.bakın kelimeyi iyi anlayalım mücadele hak dilenciliği değil.eğer heteroseksüellerin onayı beklersek inananın bin yıl bekleriz.
kadınsı ve aşırı marjinal eşcinsellerin sizi temsil etmesini de istemiyorsanız,sizde açılın ve topluma ;bakın hepimiz onlar gibi kıvırtan fuhuş yapan insanlar değiliz.bakın bana bende gayet normal! bir insanım diyerek mücadelenize devam edebilirsiniz.onur yürüyüşünde sözlük olarak katıldığımız da aramızda hi kimsenin marjinal bir hali yoktu.gayet sıradan giyimli tiplerdik ama orda marjinal marjial olmayan herkes adına yürüdük.sizler feminen,trans ve marjinal eşcinselleri ayrıştırıp ötekilerseniz gün olur onlarda size aynısını yapar.unutmayın toplumun gözünde hepimiz aynı bokuz siz maskulen görünümlü olmanız hiç bir şeyi değiştirmiyor.ayrıca eğer hak istiyorsan bunu dilenerek değil mücadele ederek kazanabilirsin.
şimdi elinizdeki klavyeyi yavaşça yere bırakın ve sakin olun *. çünkü bu durum yine mi bamya dedirten fazlasıyla gereksiz kadınsı vs ayı tartışmasına doğru gidiyor. (bkz:#179374)
bodur kardeşime katılıyorum.
herşeyden önce şu bilinmeli ki;
kimisi aile baskısından,kimisi rahatını kaybetmemek için,kimisi kendini öyle mutlu hissettiği için,kimisi de yaşadığı çevreden dolayı erkeksi bir çehreye bürünüyor.gizli diye bir şey yok.gizli olduğunu zannetmek var.bu arkadaşlarımızda gizli olduklarını zannediyorlar(ben de dahil).ve başlığı açan kardeşim.gizli olduğunu zanneden insanlardan nefret etmek diye bişey olamaz.insanlar nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşasınlar...
ekonomik durumu olmaz, çevresi kötüdür ya da en basiti canı istemiyordur anlarım. bu durumda yapması gereken köşesine çekilip hayatına bakmaktır, insanların mücadelesine çemkirmek değil. ben böyle temsil edilmek istemiyorum dersen çık örgütlen, seni kendinden başka tutan yok.
bu site ötekileştirilen bir çok bireyin daha özgürce yazabildiği bir platform olmayı amaçlar. bu sitenin, nefret suçlarını ve homofobiyi destekleyenler tarafından kullanılması sakıncalıdır derken bu kadar nefret ile ilgili entry girilmesi ironik değil midir? kendi içimizde birbirimizi ötekileştiriyoruz resmen. aşırı gizli gaylerin her zaman çok maskulen olmadığı ve kendini ifşa edenlerinde sürekli feminenler olmadığının örneği eminim hepimizin çevresinde vardır.
(bkz: polyannacılık)
birisinden sırf korkuyor diye nefret etmek çok gereksiz bir harekettir. insanları davaya çekmek yerine nefretle ötekileştirmek ancak bizleri gruplara bölmekten başka bir işe yaramaz. ben insanları tanımak ve dinlemekten yanayım. aşağılamadan, hakaret etmeden ve hor görmeden. sonuçta hepimizi aynı pürüzsüz yollardan geçmedik.

benim ailem ve yakın arkadaşlarım cinsel kimliğimi biliyorlar. hiçbir sorunum yok. hatta zaman zaman heteroseksüel arkadaşlarımla couple date yaptığımız bile oldu. bunun yanında çok gizli geylerde tanıdım. evet bir kısmı lgbt hareketini aşağılıyordu ancak bu benim çok umurumda değil. beğenmeyebilirler. açıkçası bu sene onur yürüyüşünde yapılanları bende doğru bulmuyorum. ama çokta sikimde değil. yani sırf yapılanları beğenmiyorum diye seneye mitinge çıkıp insanları organize etmeyi düşünmüyorum çünkü aktivist değilim. ben kendi hayatıma bakarım. hayatıma aldıklarıma bakarım. aşırı gizli geylerle elbette düzgün bir ilişki olmuyor veya aşırı özveri gerektiriyor ancak kimseden de aşırı gizli diye nefret etmiyorum. dediğim gibi hepimiz aynı pürüzsüz yollardan geçmiyoruz.
bizim görünürlüğümüzü de engelliyorlar. daha ne olsun. hiçbir şekilde gizli olmak istemem. hatta yakın arkadaşlarıma söyledim eşcinsel olduğumu. eskisi kadar korkmuyorum zaten.
sizin özelinizi deşip öğrenmeye çalışıp, konu kendi özeli olunca o alana hiç dokundurmayan türü ile sınanıyorum bu ara.

gizli-açık olmayı siklemeyen biri olarak yegane tavsiyem; gizliysen git gizlilerle takıl, açıksan açık olanlara yönel olacak. iyice bıktım gizli tiplerden diyebilirim, valla out tipler bana yetiyor, gizli olanı keşfetmeye kalkacak ne enerjim var ne de vaktim. gizliysen sakın gelme abi bolur bak.

(bkz: su çok soğuk gelme git git)
sadece gizli olduğu için bir insandan nefret ediliyor ise aynaya bakıp biraz düşünerek bulunabilecek sebeplerdir.
bende diyorum aynı şeyi artık giymeyin şu iğrenç bok rengi trençkotları takmayın şu siyah gözlükle fötr şapkayı daha çok dikkat çekiyosunuz. böyle gizlilik olmaz. ama yok illa belli edecekler kendilerini.
nereye kadar gizli. sanki görüştüğüyle böyle https://hizliresim.com/ODoY44"><... sex yapacak.
hep bir gizlilik peşinde olmaları, hep işlerinin falan olması. bıktım.
genelde gay olduğumu söylediğimde "naalaka, hasktr, dalga geçme, alakan yok" gibi tepkiler duyduğum için sanırım beni gizli gay kategorisine alabiliriz. lakin ki hiç gizleme gibi bir gayretim olmadı. böyleyim sadece. nefret etmeyin durduk yere, tanısanız seversiniz belki,hı?
çocuk sahibi olmaları, evli olmaları, ne olduklarını bilmemeleri*, toplumun köpeği olmaları, çok fazla anket doldurmaları falan.