ayı sözlük yazarlarına tavsiye edilecek güzel mekanlar

- başka şubesi olmayan sadece istiklal'de bulunan çikolata evi olan j'adore, galatasaray lisesini geçince devam ediyoruz kamki 100 metre sonra seven hill mağazasından sağa giriyoruz hemen orda.. sıcak çikolatası ve oh la la beatrice pastası ile meşhurdur, ama o çikolata günlerce unutulmaz öyle birşey..
- etiler nispetiye caddesi üzerinde şubesi olan tavacı recep usta, galiba menüsünden yenmeyecek bir şeyi yok.. et yemeklerinin tamamı mevcuttur, maşallah..
- şişli'de bulunan dedeoğlu pastanesi, şimdiye değin yediğim en mikemmel yaş pastaları yapmaktadır..
ankara da iseniz tunus caddesindeki the bigos a uğrayın derim. zengin menüsü ile gayette mideye hitap eden bir mekandır. giderseniz cajun baharatlı tavuk sepeti ve tnt yiyin derim. bir de kaşarlı tavuk şişi vardır ki aklınızı alır tadıyla. mutlaka jack daniel's ın barbekü sosunu ısrarla isteyiniz.

yine ankara da kızılay da konur sokakta keyifli bir şekilde yemek yiyebileceğiniz zaytung zone u tavsiye ederim. dopdolu menüsü ile hem mideye hem göze hitap eder. porsiyonlarda oldukça büyüktür.

karnım acıktııııı.
eyüp çarşı içerisinde bulunan tarihi eyüp güveççisi (gerçekten nefistir ve çok kalabalıktır),
gençlere ve genç düşünenlere istiklal caddesinde kumbaracı yokuşu üzerinde bulunan mihrimah kafe (genelde üniv. öğrencileri bol olur buranın kocaman bahçesi vardır okey tavla atılır vs.),
hazzo pulo pasajı içerisinde bulunan çay ocağı/nargileciler (burada çay içmenin sokaktan alınan simidi kırıp yemenin keyfi bambaşka herkes iskemlelerde oturur),
yine beyoğlunda balık çarşısının sonunda karşımıza çıkan asmalı kafe (balkonu ifil ifildir manzarası eskiciye bakıyor hatta),
bir de istiklalden girince 2. sol muydu tam hatırlayamadım ordan girip düz devam ediyoruz ıspanak kafe var gayet hoş bir mekan ayrıca birasına hastayım weissbier miydi neydi.
beşiktaşta çarşının içinde madonun ordan sağa kırıyoruz ilerden ikinci sağ sokağa saptığımızda misket şarap evi var. ev gibi döşenmiş dekoru odalarıyla güzel bir mekan.

aklıma geldikçe buraya yazarım.
ankara'da
konur sokakta yeni yeşilçam cafe (alkolsüz) tasarımı çok orijinal geliyor. kadın tuvaletini ''avratlar'' tuvaletine çevirip kapıya bülent ersoy posteri yapıştırmışlar. erkekleri de ''herifler'' yapıp bülent ersoyun cinsiyet değiştimeden önce ki bir posteriyle. özellikle yeşil vadi kısmı rahattır, sıcaktır,sigaranızıda içersiniz.

yine konurda ardıç ikinci el kitap-cafe , -karşılasmamız çok mümkün-

roxanne, bukowski, tömbeki

sakarya caddesinde, teras bar, tiyatro bar - tabelasını efes tasarlamamış her bar -

kurtuluş parkı, göğü güzel, evlendirme dairesine yakın çimlere çökersiniz araba sesi de yok mis

hacettepe-beytepe kampüsü yeşil vadi yalnız burayı tek geçerim
kadıköy için, caddede art350 vardır, suadiye'ye doğru, apartman numaralarına bakın, 350 numara, ki adı burdan geliyor zaten yol üstünde köşede hemen. numnum'ın karşısında. gündüz sanat galerisi gece hoş canlı müzik yapılan bir mekan, favori mekanlarımdan biridir. beni orda görebilirsiniz sık sık.
doğallık samimiyet sevenler için kadıköy lusnika cafe fettucini makarnası efsanedir taksimde'de 26a atmosferi harikadır tarif için de sora sora bağdat
en güzel mekan olarak sahili tavsiye ederim. hem bedava hem havadar.
biranı al büfeden, sevgilini ya da kolini de al yanına muhabbetin dibine koy, üzerinde sevişirsin de, hatta sikişirsin bile istersen. daha iyi mekan tanımıyorum.

not: bir ankaralı olarak ankara'dakilere diyorum ki kaçın kurtarın kendinizi. orada yaşarken ben de derdim ankara'nın özel bir kafası var, yaşamayan anlamaz falan da yok abi kandırmayın kendinizi, en kısa sürede uzamaya bakın oradan. ruhunuz çürüyor orada.