ayı sözlük yazarlarının sahip olmak istedikleri olağanüstü güçler

  • /
  • 6
odunları yontmak için tahta bükücü ve bu bağlamda bir benzeri olan kağıt bükücü gücüm olsa ne güzel olurdu bea
doğruyu söyletme ve kişiyi kendine karşı dürüst yapma gücü. asıl hesaplaşmayı vicdanıyla yapmayı öğretmek için.
pipiyle betonu ve bilimum sert maddeleri delebilme gücü. (bkz: işleyen demir ışıldar)
insanları hipnotize edebilme gücüm olsun isterdim. birde görünmez olabilmeyi isterdim, arada bir "var ama yok" olabilmek için.
karşımdaki insanın düşüncelerini okuyabilme.!!
söylediklerimi en doğru şekilde söyleme, anlatma, algılatma gücü. kendimde olduğunu düşündüğüm belkide sandığımdır. ileriyi düşünmeden hareket edemememden kaynaklanır zaten. ama sırf bu sebepten hak etmediğimi düşündüğüm ve yanlış anlaşıldığım için nahoş sıfatlara layık görüldüğüm için sitemim var. hakkıma gasp edilmesi ve bahane yağmuruna maruz kalmak canıma tak etti. böyle bir güç benim içime su serpecek.
tedavi edebilme gücü isterdim.
etrafımdaki erkeklerin gay olup olmadığını kesin olarak algılama gücü fena olmazdı.
zamanı durdurabilmeyi isterdim. sabah o gerizekali alarm iş için beni uyandırdığında ciyak ciyak, zamanı durdurur 4 saat daha uyurdum. sırf bunun için bile yeterdi.
ölümsüz olmak bi an için kulağa hoş geliyor sanki ama sevdiklerimin birer birer ölmesine dayanamazdım herhalde.. düşünceleri okuyabilmeyi isterdim..
düşünceleri okumak insanı diğer insanların düşüncelerine göre hareket etmeye iter gibime geldiği için istemeyeceğim bi güçtür sanırım. ışınlanabilmek de güzel olurdu be abi.
kamyoncu mıknatısım olsun isterdim.. tir ve kamyon şoförleri yüklerini bırakıp yanıma gelseler koşa koşa... göbekleri ve memeleri hoplaya hoplaya
istediğim kişiyi kendime aşık edebilmek isterdim __ ki o zaman gerçek aşkı bulma ihtimalim olmazdı.
çok zeki olmak, her şeyi analiz edebilmek isterdim__ ki o zaman insanların hayvanlardan farkı kalmazdı benim için.
görünmez olup, istediğim her mekanda olmak isterdim__ ki o zaman ben diye bi şey olmazdı, bi hiç olurdum.
insanların düşüncelerini okumak isterdim__ ki ona gerek yok herkes düşüncesi tüm patavatsızlığıyla söyleyebiliyor zaten
sadece en normal en olağan olmak ve bardağın daha çok dolu kısmını görmek isterdim.
uçmak isterdim..albatroslar gibi yıllarca karaya ayak basmadan havada kalabilmek ,saatlerce süzülmek ıssız bir dağ başına varıp kafa dinlemek...
mustafa kemal atatürk gibi olmak isterdim,gibisi kadar olsam bile yeterdi...
o kadar yalan bir dünya da yaşıyoruz ki, inanmak çok zor. kaç kişi yazmış; düşüncelerini okumak. ben de aynısını isterdim. kandırılmaktan bıktım. işe yarardı belki de. ya da kahpeler o kadar çok ki, işe yaramayabilirdi.
asla unutmayan güçlü bir hafıza isterdim. belki biraz kincilik yapabilirdi ama okuduğum her şey beynimde olur; istediğim her dili konuşabilir; kitapların her satırını yutabilirdim. gördüğüm, duyduğum, okuduğum her şeyi istediğim an arşivden çekip kullanmak isterdim..
x-man elemanı mystique** gibi olmak, bi olduruverin be.
uzaktan elleyebilme gücüm olsun isterdim. fantastik 4lüdeki elastik adam gibi elimi kolumu uzatıp değil, dokunmadan zihin gücüyle elleyebilmek isterdim. hatta öyle ki mesafeler önemli değil buradan taa ispanyadaki jose luis garcia perez i ellemek mesela.
  • /
  • 6