aynur aydın

aynur aydın almanya münih doğumlu olup müzik çalışmalarının tamamını isveçin başkenti stockholmde gerçekleştirdi.
aynur aydının çalışmış olduğu dünyaca ünlü müzik adamları britney spears, pink, celine dion, lady gaga, rihanna, joss stone, leona lewis, selena gomez, ace of base, roxette, anna visi, enrique ıglesias ve jennifer lopez gibi sanatçılarla çalışmış isimler. albüm kayıtları ise dünyanın en büyük stüdyosu olarak bilinen cosmos stüdyoda gerçekleştirildi.

ve genç sanatçı üzerinde uzun süre çalıştığı ilk solo albümü 12 çeşit la la / 12 ways to la la yı türkiyede seyhan müzik etiketiyle piyasaya sundu.
albümü dinlemek için ,
http://www.ttnetmuzik.com.tr/artist/aynur_aydin/516518/biyografi#artist-aynur_aydin-516518-sarkilar
yeni gay ikonu olmakla beraber, şarkılar ve şarkıların altyapıları sağlam atılmış. içimdeki ergen fanatikliği ni hortlatan kadın.
albümden favorilerim :

-yenildim daima
-yanı başıma
-siyah fırtına
-güle güle
-ayrılıklar mevsimi
son derece başarılı ama bana sorarsanız sound olarak 2. albümünü bir tuğçe san bir sibet gürsoy gibi kaybolacak sanatçı adayıdır... <br>
j.lo benzerliği dışında birine daha benzettim ama çıkaramadım,müzikal olarak çok iyi bazı bakkal şarkıcılarını rahatsız edeceğe benzer ve olurda bu umarım.
youtube'da dolaşırkan sağ tarafta sürekli farklı şarkılarla ama aynı görüntülerle ortaya çıkınca ne oluyor dediğim, ardından da aynı şarkıların ingilizce versiyonlarını da kliplendirdiğini öğrendiğim her halinden yetenekli olduğu belli sanatçı kızımız. bankacibear'ın öngörüsünde yanılıyor olmasını diliyorum keza yazık olur.
albümündeki parçaları hem türkçe hemde ingilizce biçimde, ayrı ayrı seslendirmiş ve çifte albümle piyasaya çıkartmıştır. elektronik müziği kullanışı ve duyuluşlarıyla piyasaya oldukça güzel ve yepyeni bir soluk getirmiştir. bu ilk albümünde aynı müzik firmasında çalıştığı ve aynı zamanda eurovision 2012 birincisi loreenin de vokal olarak katkısı olmuştur.
12 ways to la la albümünde isveç'in en ünlü müzisyenlerinden darin zanyar ile çalışmış olan şarkıcıdır. albümün söz ve müziklerinin çoğu darin'e aittir.
günah sevap adlı şarkısını çok beğendiğim şarkıcı.türk pop ortalamasının üzerinde yaptığı işleri zevkle takip ediyoruz.
hit çıkmayan 2015 yazında günah sevap adlı şarkısı ile akşamlarımızı eğlenceli hale getiren başarılı popçu kızımız
2012'de isveç adına eurovisionu kazana loreen'in back vokalliğini yaptığı kadındır aynur aydın. hatta ve hatta türkçe bir parçasında bile sözleri ezberletmek suretiyle türkçe vokal yapmış loreen.
şu anda türkiye'deki en kaliteli kadın şarkıcılardan biridir. kendine has tarzı ve tınısıyla daha ilk dinlediğim andan itibaren beni kendisine bağlamıştı.

yakında çok değerlenecek bu kız. yurtdışına açılma ihtimali bile var ki yabancı şarkılarını dinlediğimde alttaki yorumlarda değişik milletlerden kardeşlerimiz de yorum yapıyor.

başarılarının devamını dilerim aynur'cuğum.
ne kadar güzel şarkı söylerse söylesin, ne kadar güzel sesi olursa olsun, yurtdışında başarısı ne kadar büyük olursa olsun, soğuk ve mesafeli duruşuyla bu ülke topraklarında ilgi göremeyeceğini düşündüğüm, velakin öyle de olan şarkıcı. hadise de öyleydi bak ilk geldiğinde vaaaoov demiştik sonradan hadise ablaya döndü bağrımıza bastık. aynur aydın'ın günah sevap şarkısı iyiydi, ama o soğuk duruşu benimsenmesini önlüyor. belki yurtdışında yaşadığı/öyle gördüğü içindir, can çıkar huy çıkmaz ama şüphesi bu topraklar sıcak kımıl kımıl kadın şarkıcıları seviyor.
damla damla adlı yeni single ı ile ortalığı sallayacakmolan şarkıcı
12 çeşit la la la albümünü dinlerken kendimden geçtiğim insan kişisi.
seren serengille katıldığı canlı yayın ve twitter sayesinde azıcık da olsa tanıma fırsatı bulduğum şarkıcı. tabi beni takip etmeye başlamasıyla şok yaşamadım değil. sürekli sik, göt, meme paylaştığım profilimden sıkılıp umarım gitmez.*

birincisi bozuk türkçesi ile acayip tatlı bir kız. yakından çok sıcak ve sempatik. soğuk görünme mevzusunu sordum geç uyandığı için ve türkçesi nedeniyle iletişim sıkıntısı çektiğinden soğuk göründüğünü söyledi, türkiye'de hiç arkadaşı da yokmuş. kısaca kız mutlu değil tanımayanlar için dışardan negatif yüklü görünmesi çok doğal.
ilk albümünü epey sevip paraya da kıyıp cd'sini filan almıştım. sonra seviyeyi alaşağı etti. piyasaya oynamaya çalışmak yerine yeniden ingilizceye dönüp avrupayı zorlasa keşke.
ilk albümü "12 çeşit la la la / 12 ways of la la la" ile piyasaya müzikalite anlamında süratli ve dolu bir giriş yapan, sonrasında ise piyasaya yakın işlerle yoluna devam eden şarkıcı. sesi çok güzeldir. yaptığı şarkıların alt yapıları lezizdir.

dön bebeğim, bu gece son gibi lezzetli akustik coverları vardır.

erdem kınay'ın iki proje albümünde de yer almış düzenleme olarak uçuşta olan "işporta" ve "sınır" adlı iki şahane şarkı söylemiştir.

"life goes on" diye tamamen imkanları zorlayarak çıkardığı ingilizce bir teklisi daha vardır.

"emanet beden" albümü daha çok ses getirmiştir. "günah sevap, bi dakika, damla damla, anlatma bana" gibi şarkıları kliplenmiştir. bu şarkılar ilk albümden daha çok hite ulaşmıştır.

catwork ile çıkardığı "siz hepiniz ben tek"
tunç berkay ile çıkardığı "bana aşk ver tanrım" teklileri mevcuttur. dinlenesidir.

geçen kış "düşüne düşüne" isminde bir slow tekli çıkarmıştır.
yine geçen yıl "salla" isminde eğlenceli bir tekliyi piyasaya sunmuştur. bu şarkı da yüksek hit alanlardan.

son günlerde ise jale'nin "gel güzelim" şarkısını cover yapmıştır. aysel gürel şarkısı okuyarak ve hakkını vererek yeniden yükselişe geçmiştir.

tekrarlıyorum sesi çok güzeldir ve iyi aranjörler ile çalışmayı seviyor.

türkiye standardının oldukça üzerinde. hadise, demet akalın, aleyna tilki ile adı yan yana gelmemelidir. tamamından üstündür.
ilk ingilizce şarkılarımı çocuk yaşımda bu kadınla dinlemiştim ( 12 ways to lala'yı dinleyen 2-3 kişiden biri olabilirim :d ) . bir tane youtube kanalına konuk olarak gitmişti ve daha önceye dönebilse müzik camiasına girmemeyi tercih edeceğini söylemişti. beni sadece ingilizce müziklerinden mahrum bırakmasa yeterli. yıllar önce instagramdan attığım mesajıma dönmesi sonucu konuşmuştuk yabancı müzik çıkarıp çıkarmayacağını. çıkarıcam dedi fakat 5 yıl oldu hala çıkarmadı :( *
cayir cayir yanan, hareketleri twitleri soylemleri buram buram seks kokan bi ablamizdir. tez vakitte kocaya kavusa