bankacibear

annesi yoğun bakımdayken sabahtan bu yana sözlükte online olan yazardır. sözlüğü bu kadar seviyorken bağlarını koparması gerçekten üzücüdür. keşke 1 hafta önceden söz vermiş olduğu maç izleme planında söz verdiği "kendince değerli dostlarını" ekmeseydi *, gerçi sürekli aynı ekme faaliyetlerini gerçekleştirdiği için çok fazla önemsemedik*. sürekli kendi başlığına girdiği entrylerle de insanları kendinden soğutmayı fazlasıyla başarmıştır *. buradan söylemek istediğim şudur; kendini açıklamana gerek yok, insanlar seni bırak da tavır ve davranışlarınla tanısınlar. bu kadar açıklama yapmayı kendine borç veya görevmiş gibi hissetme. bize kesinlikle borçlu değilsin keza biz de sana borçlu değiliz. kimse kimsenin egosunu tatmin etmek için yaratılmadı, herkesin kendine göre doğruları vardır, herkesin psikolojisi de kendine göre normal seyrindedir, ama aslında normal değildir. üzücü, hayatında bizler de sana başarılar diliyoruz. selametle.
olum bu adamın her başlık altında neden aynısından 10 entrysi var? biri bana bunu açıklayabilir mi? hani sistemsel bir hata ise neden sadece bu arkadaşa piyango vurmuş? eğer sistemsel değilse bu arkadaşın bir sorunu mu var aynı entryden 10 tane döşüyor her başlığa? vallahi siliyorum bak sonra benim entry sayım neden düştü demesin kimse...
uzun zamandır mesajlarını görmezden geliyordum tatlım. ama buna*** cevap vereceğim. anlamayacağını düşünerek buraya yazıyorum. okuyup anlayan birinden sana yardımcı olmasını isteyebilirsin. keşke bırakmasaydın boşlamayı. düşüncelerinde daha samimi ve irade gösteren biri olduğunu düşünür ve belki biraz saygı gösterirdim.* sen ne kadar bu kelimeleri marjinalleştirip kötülemeye çalışsanda bu kelimelerin ifade ettiği sorunlar türkiye'nin en yakıcı sorunlarıdır. çözülmediği - çözülmeye çalışılmadığı sürecede öyle kalacaklar. çözümüne kadar da bu sorunları o ya da bu şekilde "görünür kılmak" benim vicdani görevim. ve inan bana boş oylarından çok daha fazlasını yapman gerek; zira geçmişimde ödediğim bedeller yanında senin boş oyların ve sağ menüde kendinden ve ilişkisel skandal haberlerinle ilgili entryler yazmaya ara verip yazdığın "din-devlet-namus elden gidiyor ahali" yaygaralı entrylerin solda sıfır kalır.*

öte yandan umrumda olmasa da ilk kez beni atatürk düşmanı ilan etmeye çalıştığından şunu söyleme gereksinimi hissettim. chp'yi sevmemek ve desteklememek atatürk'ü sevmemek anlamına gelmez. itinayla atatürk'ün tarihi kişiliği ile ilgili bişiler yazmıyorum. gördüğüm sorunlarda ve eleştirdiğim konularda atatürkle ilgili bişi göremiyorum. dar kafası 80 yıldır gelişmeyen chp zihniyeti benim karşı olduğum şey ki görünüşe göre türkiye'nin %75'i de benim gibi düşünüyor...*
sözlük ahalisinin bir zamanlar beni ziyadesiyle benzettiği yazar. sanırım zirve buna noktayı koydu. kendisiyle tatsız bir sözlük maceram olmuştu önceleri ama hallettik. sempatik, yer yer utangaç bir adam. *
merak edenler ve özleyenler için söyleyeyim. edepsiz kadın sözlüğünde yazıyor. hatta 2 gün önce katıldığı sözlükte seri eksi oy verdiği için 2 hafta oy verme hakkı elinden alınmış.

http://www.edepsizsozluk.com/entry/865866/

hep diyorum etrafındakilere iftiralar savurmadan önce dönüp bir kendine bakmalı insan. ne kadar dürüst insanlar olduğunuz gittiğiniz, yazdığınız, bulunduğunuz her yerde belli oluyor.
(bkz:#47110) nolu entrysi ile havale yapmayı beceremeyen tek bankacı olduğunu itiraf etmiştir. ben de saf gibi piyangodan para çıkarsa parayı çekip çevirsin diye ona emanet etmeyi düşünüyordum.
seni tanıdığım için ve güzel anılar yaşadığım için çok mutluyum güzel gülen adam. bu kadar eğlenmeyi hayal bile edemezken birkaç ay da olsa öyle güzel yaşadık ve birbirimize ilaç gibi geldik ki iyi ki dedim. gönlü güzel kalbi güzel kendi güzel yazar mucx
sözlüğün eksik istatistiklerinden biri olan kendi başlığına en çok tanım yazan yazarlar sıralamasında 32 tanımla- yaklaşık % 20'ye tekabül ediyor- zirveye oturmuştur. bu sıralamada en önde yer almak için kasanın ağzını açmak yerine kendi emeğini ortaya koymuştur.
sözlük formatından habersiz yazardır. sözlüklerin belirtilen kuralları içerisinde istenilenin istenildiği şekilde yazıldığı yer olduğu fikrini daracık ufkuyla değerlendiren ayı insanıdır. sözlükler de insanların kendilerini ifade etmeleri için çok sayıda satır bulunan yerlerken sözlüğü ağlamak; şikayet etmek; kendini paralamak için kullanandığı gözlemlemektedir. kendisine adresini göndermesi durumunda "democracy for dummies" isimli kitabı hediye etmek istemekteyim.

ayrıca kendisi bana attığı mesajla beni seri eksici ilan etmiştir.* bu konuda kendisine: sorry mario princess is in another castle demek istiyorum. *
sıkılmadınız mı artık muhabbetlerden.
çekirdeğim de bitti izlerken. ordan o laf atıyor buradan siz. dönem dönem hep yaşanan şeyler lakin farklı yazarlar.
ortada sıkıntı varsa oturup konuşulmalı bu şekilde sadece içinizdeki nefreti kusuyorsunuz ve bizde olmaması gereken bir şey bu.
bir de kırmızı elma neden kötüleniyor onu da anlamış değilim.
yapmayın. ayı sözlükte kırmızı elma sözlükte iki rengin farklı tonu sadece.

tanım; sevdiğim takip ettiğim yazardı.


uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya başlamış olmasından dolayı oldukça mutlu olduğum yazardır.
sözlüğün ağır abilerinden biri olduğundan * * ayı sözlük birinci istanbul fasıl zirvesi'ne geç de olsa gelerek bizleri kendisiyle sohbet etme şansından alıkoymayan güzel kalpli yazar.
rüyasında beni görüp, terbiyesiz terbiyesiz aktiviteler yapmış rüyasında benle.

ayıptır, günahtır. bir kere sen hem ispanyol değilsin, hemde rüyaların tersi çıkar. gülücük gülücük gülücük...
sekreteri olayım... şu dosyaları alıp geleyim... tam giderken yanlışlıkla elimdeki dosyaları düşüreyim yere... tam eğilmişken... neyyyyseee... bankacılara zaafım var napıyım?
bayramda mesaj atmadım , zaten tanımıyom da. bu kadar entry girilince öldü sandım.
profil resminde de gördüğümüz gibi, çalıştığı bankanın mutfağına girip hamur yoğurup mantı açmışlığı olan sözlük yazarı ayıcandır. ayrıca 58 yaşındaki şube müdürü rifat hakkı bey ile, bütün şube çalışanları paydos ettikten sonra; kapalı bir odaya girip, özel mavi dosya üzerinde çalıştıkları, gece bekçileri tarafından bildirilmiştir. *

(bkz: kaynak götüm)
nakite sıkıştığımda kur yapmaktan kendimi alamayacağım, bu nedenle hemen hoşgeldin demem gerektiğini düşündüğüm sözlük kişisidir. hoşgeldin.
bütün prezarvatifleri şişirip balon yapan, bana bir tane bile bırakmayan nefesi kuvvetli yazar. ayrıca çok sevdim, yoksa kıçımı kıçına sürmezdim.
  • /
  • 5