benim hayatıma sevgilim karar veriyor diyen insan

evet var böyle insanlar. kendi fikri olmayıp hayatına başkaları yön veriyor bu zavallıların. ulan niye yaşıyorsun ki, nefes alıp veriyorsun bir de utanmadan.
ilişkinin bitmesine de sevgilisinin karar verdiği insandır. olmaz olsun öylesi.
bu insanı alıp, laboratuvara koyup o şartlarda aylarca inceleyip üzerinde sosyolojik, psikolojik, antropolojik, filolojik çıkarımlar yapmak lstiyorum. nasıl bir durum hayatını ve iradeni her ne kadar delicesine sevsen de başkakalarının eline vermeni sağlıyor? oldukça zavallıca. en kısa zamanda bu tutumundan vazgeçer umarım bu insan.
kendi kişiliği gelişmemiş, her daim yönetilmeye muhtaç, birey olamamış, bireyimsi. zavallı.
eziktir. sorunlu ailesi vardır. kendi kararlarını kendisi veremez. en kötüsü de muhtemelen ezik bir aileden geliyorlar. çünkü çocukları aileleri yetiştirir.
ister kadın ister erkek olsun, uzak durduğum insandır. çıktıklarım arasında kadınlarda bu durum daha yaygındı. işin en kötü yanı evde annesine babasına isyan bayraklarını çeken kızlar benim yanımda romalı kölelerden hallice oluyorlardı. neyi sevip neyi sevmediğimi bilmediğim yaşlarda bu durumu önemsemiyordum ama kendi kararını veren, ayağı bana değil toprağa basan kadın iyidir.

erkeklerde bunu pek gözlemlemedim. bir-iki kişide belki anca yaşamışımdır. belki bir kızla yaşadıklarımı bir erkekle fazla yaşayamadığım içindir.
benim hayatımı sevgilim sikti diyen insana evrilmeden önceki ilk aşamadır.
farklı boyutlardan bakılabilecek bir başlık. yeri gelecek ki hayatlarımız karşılıklı emirler altında kalacak. olması gerek bu diye düşünüyorum. güvenden ziyade birleşmiş bir hayat var ortada. tabi ki de hayatıma yön vermesinden herhangi bir sıkıntı yaşamam. kararına saygı duyar talimatına uyarım.

not: çok aşık olunduğunda istem dışı verilen emirlere/ kararlara şahit olacaksınız.
sevgilisi tek edince napıyor acaba işalla kendini ihtağar filan etmez.
insan değildir. insan olsa böyle bir laf etmezdi. sonuçta hayvanda da beyin var. evrim halkasından nasiplenememiş demek ki.
beyinsiz kelimesinin tam anlamına denk gelen insandır. yahu sevgilin tamam anladıkta niye hayatına sevgilin karar veriyor. ayrıca bu da demek oluyor ki asla sevgilisiz kalamıyor yoksa hayatına karar veremeyen biri olduğu için yaşayamıyorda.
senin yerine mutlu olan insandır. kararlarını elinden alan, gün gelir mutluluğunu da elinden alır bebeyim! *