biz bize yeteriz türkiyem

bizbizeyeteriz türkiye kampanyasına bakacak olursak. 6 ay önce imf ye borç verebilecek bir ülke iken, cebinden zorla alınan vergiyle kampanya ya gönülsüz katılan vatandaşlardan para isteyen ülkeye dönmemiz dünyaya kıskandıracak bir hale gelmemize. kara mizah dersem yanlış mı anlamış oluruz.
dün erdoğan'ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı milli dayanışma kampanyası. konuşmasında ispanya'ya italya'ya fransa'ya bolca yardım gönderdiklerini söyleyerek başladı, konuşmasının sonunda iban verip bağış istedi. millet ekonomik destek paketi kapsamında yardım beklerken bağış istenen taraf haline geldi. bundan önce, deprem, şehit vb birçok olayda toplanan paralar acaba ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı mı? toplanan vergiler, işsizlik fonundaki paralar nerededir? ülke sıfırı tüketmiş, hazineyi yemişler belli ki. üstüne bir de chp belediyelerinin yoksullara yardım amaçlı başlattıkları bağış kampanyalarını da durdurup banka hesaplarına el koymuşlar. kötü günde bile yardım amaçlı çalışmalarda birbirlerini baltalamaktan usanmadılar.
ben ıban atayım. daha fazla guzel yerleye bağış yaparız. komik çok komik bir konu ...
madem bizden yardım isteyeceksiniz ne diye italya ve ispanya'ya yardım gönderiyorsunuz?

https://www.instagram.com/p/B-bhKOgDJ7n/

sonra küfür ettik mi küfür etti.

edit: postun altındaki yorumlar daha da fena. "biz ne güzel ülkeyiz. allah başımızdaki belaları kaldırsın" demiş biri. inşallah allahım inşallah.
biz bize yetiyoruz da yıllardır size yetemedik
la bunlar hala savaşın bizi bu duruma sürüklediğinin farkında değil