çıkma teklifleri

birlikteliğe, aşka davet girişimleri.

amacım şu... amacım acizaneyi taciz etmek değil, bilhakis umumi efkarınızla minik bir beraberlik kurmaktir. bu hususta vereceğiniz müspet bir karar kalbü harbımın mimarı olacaktır. fisukar bakışlarınızın altında ezilen ben, yine bu bakışlarınızdan cesaret alarak size tek bir şey söylemek istiyorum.
"en sevdiğim olur musun? "
bunun gibi de yapılabilir,

http://ayisozluk.com/lnk/a86e5e
utanıp bir şey diyemeyeceğim ama sadece sarılarak karşılık vereceğim durum. eğer istemediğim biriyse zaten "teşekkür ederim ama..." ile başlayan bir konuşma yaparım.
8. sınıfa kadar sevimliliği olabilen, o noktadan sonra absürd kaçan ve çocukça görünen şeydir. 25 yaşında eşşek kadar sakallı adamların "benimle çıkar mısın?" dediğini duyunca ister istemez gülüyorum. * *

en azından "sinemaya gidelim mi?" , "beraber yemek yiyelim mi?" , "yeni bir kitapçı açılmış, gidip bakalım mı?" tarzı sorular kullanılmalı * ve o 13 yaş için uygun olan soru kalıbından kaçınılmalıdır.

hayatımın herhangi bir döneminde yapmadığım için gururluyum, en yakın olarak "kız arkadaşım olmak ister misin?" demişliğim var, bu da artık ona olan hislerimden bahsettikten ve biz beraber olmaya başladıktan sonra, ilişkimizin ne durumda olduğunu netleştirmemiz içindi.
utangaçlıktan olacak, oldu bittiye getirmek benim tercihim olmuştur hep
-...
+ neyse ki benim gibi bi sevgilin var
- oooha. insan bi teklif eder
+ her neyse işte. umarım bi sorun yoktur...?
- bi sorun yok. mümkün yani
+...
kelime kökenini merak ettiğim şeydir. çıkmak ne demek yahu. flört etmek deyin şuna. ha benimle flört eder misin diye de sorulmaz elbette akışına bırakılır iki taraf da flört ediyorsa 'sevgilim olur musun' falan denir.
11 yaşında bir kağıda yazıp hoşlandığım kıza uzatarak yaptığım eylemdir. ay çok güzeldi o günler, nasıl kızarmıştım, kalbim küt küt atıyordu falan. evet sadece 1 kişiye çıkma teklifi ettim ben. o günden beri sıfır km *. hele lisede kendisi etmeyip arkadaşını yollayan hele hele arkadaşlarını farklı farklı kızlara yollayan ergenler vardı k: bunlar acaba allah bize akıl dağıtırken hangi çardakta çekirdek çitliyordu, diye sormadan kendimi alamamıştım dattebayo.
sanırım asla beceremeyeceğim şeylerden biri. ne desen saçma duruyor öyle gıcık bir durum. ben en iyisi birinin teklif etmesini bekleyeyim 99 yaşıma kadar.
(bkz: ayı sözlükte erkekler teklif ediyormuş)