drag queen

eğlence amaçlı kadın kılığına girerek show yapan kişilerdir. günümüzde zaten kadın kılığına girmeleri gerekmez bir durum söz konusu, hayatının tamamında öyle yaşayan transseksüeller bu konudaki en başarılı kişilerdir.

(bkz: huysuz virjin)
drag queenlik normal bir kadın kılığına girmek değil toplum baskısına karşı abartılı kıyafetler , abartılı makyajlar ile dalga geçmektir.
transcinsel diye adlandırılan ''transseksüellik'' ile alakası yoktur! abartılı kadın kıyafeti, makyajı vs ile eğlendiren kişidir. ilk olarak erkeğin kadın kılığına girmesi olsa da, şu anda trans ve biyolojik kadınlar drag queen olarak görülebiliyor.
seyfi dursunoğlu'nun tam olarak icra ettiği mesleğin adı. evet yanlış duymadınız, drag queen gavur illerde bir meslektir, show dünyasının parçasıdır.

(bkz: zenne )
genelde sivri üsluplarının sebebi mesleğin kendisinin toplumsal bir eleştiri olmasındandır. hem erkeklik hem kadınlık haliyle dalga geçerek eğlendirir.
gece mekanlarında göründüklerinden çok farklılar evlerinde. çok şekerler bir o kadar da "para kazanmam gerek" diyerek memnun olmadıklarını dile getirirler. çok sevdikleri halde kaşlarını, muazzam sakallarını, göğüs kıllarını almak zorunda oluşları bile başlı başına üzüntü kaynağıdır onlar için. bugün biriyle tanıştım, bana iki fotografını gösterdi, bu tatildeki halim dedi, bu foğografta kır sakalları, uzun bıyıkları, gömleğinin önünden taşan kılları vardı. oha dedim herife bak. dibim düştü. ikinci fotografını gösterirken de 2 saat sonra sahnede böyle olacağım dedi. garip, çalıştığı gece klübüne giderken resmen adımları geri atar gibiydi. sarıldık, öpüştük, vedalaştık.
huysuz virjin bir drag queen tiplemedir.
rupaul http://ayisozluk.com/lnk/ae4997
'bring out the woman in you' (içinizdeki kadını dışarı çıkarın) sloganıyla hoş kıyafet ve aksesuarları satan bir web sitesi: http://www.drag-queen.com/
tam tersini yapan kişilere de drag king denir.

bazı sevdiğim queenler;

(bkz: violet chachki)
(bkz: raja)
(bkz: yekaterina petrovna zamolodchikova) * (bkz: katya)
(bkz: bianca del rio)
(bkz: pearl liaison)
1800'lü yıllarda da mevcut olan güzel insanlardır.

http://line.do/tr/1800lerin-drag-queen-d...
sadece gece clubleri değil de gelişmiş ülkelerde anaokullarında bile görmek mümkün. john paul kane adında anaokulu öğretmeni de bunlardan biri. renkli kostümlerle çocuklara daha iyi eğitim verdiğini savunuyor. değişimin içinde bir sihir olduğunu ve bu değişimin çocuklara da iyi geldiğini belirtiyor.

https://www.facebook.com/TodaysParent/vi...