elif şafak

pinhan gibi bir kitabı yazmış ex-iyi-yazar. pinhan dışında şehrin aynaları, bit palas, araf kitapları da çok çok iyidir.
baba ve piç'ten sonra (özellikle aşk kitabı sonrası) popülerliğin damına koymuş -ki bunda doğan kitap'a geçmesinin de büyük etkisi var- ve eski işlerini arattırır olmuştur.
kâğıt helva vakasından hiç bahis eylemek istemiyorum. sonra firarperest ve son olarak da iskender adlı kitabını yayımladı.
elif şafak türkiye için aykırı bir kalem baba ve piç kitabındaki ensest ilişki ,pinhan kitabındaki çift cinsiyetli derviş krakteri (ki büyük bir zevkle okumuş ama kitabın sonunda bu bir son değil kitap burda bitmemeliydi dediğim bir kitap) ve son olarak bir çok arkadaşımın bana düşüncelerimi aktardığımda saçmalama dediği aşk kitabı ki ben aşk ı okurken (sanırım bir eşcinsel olmamdan kaynaklı ) hz. mevlana ve hz. şemsi iki sevgiliymiş (yani aralarında bir eşcinsel ilişki varmış gibi düşünürdüm ) sizede saçma gelebilir ama ben okurken bunları düşünmekden kendimi alıkoyamadıım ! herşeye rağmen elif şafak okunması gereken bir yazar diye düşünüyorum...
ünlü olmak için her tür sansasyonu göze alıp ünlü olduktan sonra "bu ülkede yazar olmak çok yhaa" triplerine giren çoğunluk yazarı.
çıkmadık candan ümit kesilmez diye bekledik, pinhan hatrına, baba ve piç hatrına.diğer yaptığı kitapları yakıştıramadık kendisine. sonra baktık ki elif meğerse seda sayan programına falan çıkar olmuş.şimdi sende herkes gibisin elif.kapiş.

aynı zamanda kitabında yarattığın şems karakteri ile tarihte anlatılan şemsin alakası yok yavrum benim.o kadar da sıkılmaz.
mahrem tekdir sanırım şafak kitapları arasında. o zamanlar samimiyetine de inanırdım epey , takip ederdim falan.. ama son 3 4 yıldır her geçen gün , hakkında okuduğum her haberde biraz daha uzaklaşıyorum. sanırım evli olduğu şahısta bunda etken..pazarlama konusunda da üzerine tanımam , hatta ders bile verebilir bu konuda.. çektirdiği o masum resimleri de yemiyoruz artık. o kırılgan duruşunla nasıl da mış gibi yapmışsın bunca zaman. çok şey bilmek iyi değil sanırım severek okuduğumuz yazarlar ile ilgili. son zamanlarda yaptığı en iyi şey ingilizce yapmış olduğu konuşma.
kelimeler önemli. dil dediğin yaralar insanları... yargıtay, insan hakları acısından önemli/olumlu bir karara imza attı. medyanın, eşcinsellere “ sapık ” demesi hem hakarettir, hem de nefret söylemidir. kelimelerimizle yaralamayalım….en son paylaştığı tweettir.
geçen gün bi kanalda izledim..cidden şok oldum ..kendini aşmış vede yazar olarak on numara bi yazar...
araf kitabıyla kendi arafımı tespit ettiğim, pinhan eseriyle farklı dünyalara daldığım, aşk ıyla derun alemlerde kendimi hissetiğim şaheserlerin yazarıdır. kendisi omuzlarının üstündeki bölümü saksı niyetine kullanmamaktadır.
bu ara onun kitaplarına sardım. su an bit palas i okuyorum. demem oku; ilk okul da öğretmen ödev verir de sen yazarsinya öyle bir hava var onun kitaplarında. güzel cümleleri yok degil, ama genel olarak cok sıkıcı ve basit
kitaplarını nasıl sonlardırması gerektiğini bilmiyor sanırım. ya her kitabı için ayrı ayrı, birbirinden güzel 5-10 son belirliyor ve içlerinden hiçbirine kıyamadığı için öylece bitiriveriyor hikâyelerini. ya da anlattığı onca güzel hikâyenin sonunu ciddi ciddi getiremiyor. bilemedim.
ne nane yerse yesin ; ne kadar kişiliksiz olursa olsun ; yavşak , çoğunlukçu ve daha her ne haltsa ( ki bana göre değildir ) kendisi sürekli olarak lambda pembe üçgen ve kaosla ilişki halinde olup türk eşcinselleri meselesine dair duyarlılığıyla takdire şayan bir aydın görüntüsü vermektedir.

haa amaç bi bok olmayıpta gelene geçene giydirmekse evet yaaaaaaaaa yıfranç bir insan , çok galektersis hiç sevmiyorum kendisini.

bu bırakın sergiyi ; bir tek portfolyo sunamayıpta her girdiği ortamda " ara gülerden nefret ediyorum , mehmet turgut kim yaaaaavffff " diyen tip olmak gibi bişey olsa gerek.
kitaplarını tereddütsüz okuduğum nadir yazarlardab, baba ve piç ve araf favorilerimdendir, ne kadar olumsuz konuşulursa konuşulsun meyve veren ağaç taşlanırmış.
reklam güzeli olmuş.

yazık.
son günlerin olay konusu kürtaj hakkında o da birkaç kelâm etmiş: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...
son zamanların en marjinal yazarlarından biri olmasının yanında, lezbiyen oldugunu da duydugum özellikle de kitaplarında bunu alenen belli etmese de eşcinsellerin anlayabileceği şekilde imalı uslup kullanan bir bacımız
hanımefendinin yeni kitabı yayımlanmış. "yeni kitap" dediğime bakmayın, yazarın habertürk gazetesi'ndeki köşe yazılarının derlendiği bir ikinci firarperest vak'ası bu.
(bkz: şemspare)
yurt dışında shafak soyadını kullanan yazar. *
yazılarını sevdiğim, başarılı bulduğum iyi bir kalem. yazdıklarının derinliği düşünüldüğünde, sadece dravdan bir yazar olmadığını anlarsınız...
benim için edebiyat dünyasının yılmaz özdil'idir. ikisi de gereğinden fazla abartılır.
araf romanını senaryolaştırmak istediğim yazardır
  • /
  • 3