en az üç çocuk yapın

son günlerde avrupa yı oluştuan ülkelerin yaşadığı nüfus başlığına bağlı problemler (avrupanın müslümanlaşması korkusu) nedeni ile korkuya kapılan ve uzun vadede ülkemiz içinde iyi olacağını düşünen ülkemiz başbakanın söylediği bir söz. ülkemiz insanı karnını zar zor doyururken, çocuklarını bir umut okuturken, okutabilir iken ve kendi bile ailesi tarafından zar zor okula gönderilmişken sonrasında yine zar zor bir iş bulabilmişken bu deneyimlerin ardından üç çocuk yaparak daha da özgürlüğünden, yaşam biçimini oluşturan değerlerden kaybeder ve ya uzaklaşır ise bu konuda nasıl bir artıya geçilebileceğine cevap vermeden ve veremeden söylenmiş boşlukta kalan bir sözdür. bir istektir.

ülkemiz için gerekli olup olmadığı çeşitli bakış açıları ortaya konarak tartışılması gereken bir durumdur. muhalefet ise bu konularda çözüm arayışı içinde olmayacak kadar yetersizdir..
doğu illerindeki vatandaşlarımızın genelde 10 u buldurdukları için, uygulanması takdirde az da olsa nüfus artış hızında bir düşüklük yaşatacağını tahmin ettiğim başbakanımızın nasihatçiğidir.
dünya nüfusu hızla artarken, doğa artık tükenme sinyalleri verirken, kişi başına düşen gıda/oksijen/yeşil alan miktarı hızla azalırken, küresel ısınma tüketim çılgınlığına bağlı olarak ivme kazanırken ancak bunlardan bihaber birinin yapabileceği açıklama. bir de doğacak çocukların belirsiz eğitim ve sağlık politikaları altında, yaygın kanser tehdidi içerisinde doğurulacağını da unutmamak lazım. sonrasında dile gelmesi beklenen temenniyse;

(bkz: allah rızkını verir)
biri kız olsun biri erkek biri ise eşcinsel... adaletli olmuş
çocuk sayısı konusunda 2 karar, 3 zarar derim hep.
ezici çoğunluğu geylerden oluşan ayı sözlük yazarlarının bunu nasıl yapacaklarını düşündürten entry *
1 tanesini bile doyurmaktan aciz insanların, nedeni anlaşılmaz bir şekilde 3-5-7 ve üstü sayıda çocuk yapması devletin başı tarafından destekleniyor. hiç bir korku filminde bu kadar korkmadım ben, inanılmaz bir durum.
sanayi devrimi öncesi zihniyet, çok çocuk, çok emek gücü.
haberlerden takip edilen türkiye'ye şöyle genel bakılınca cevabı basit bir sorudur. hazret aslında tek çocuk yeterli diye düşünmektedir. çünkü yaratılan* kaos ortamında 3 çocuğun sağlıklı şekilde olgunlaşıp nüfusu devam ettirebilmesi imkansızdır. bu çocuklardan iki tanesi dağda, askerde, sigortasız çalıştırıldığı şantiyelerde, madenlerde, gözaltında, üniversitesinde, cinsel yöneliminden ötürü her an her yerde.. vs. ölür/öldürülür. ve bu durumda sonuncusu ülkenin ihtiyacı olan insan kaynağını ve nüfusun devamını sağlar.
bu konuda asıl trajik olan noktanın hep kaçırıldığını hayretle izliyorum. malum türkiye şartları 1 çocuğun bile eğitimi, sağlığı zordur şudur budur falan fıstık...

insanlara damızlık hayvan, ülkeyi de koca bir insan harası olarak görüp çiftleşin diye salık vermek kimin haddidir? sanki koyunuz da * çobanımız bizi çiftleştiriyor. kadının rahmine kadar girme hakkını kendinde gören bir devletten bahsediyoruz. bu ülkedeki sağlık ya da eğitim sisteminin yeterli olmamasından daha korkunç değil mi?
demek ki neymiş, marifet çiçek ekmekte değil, onlara bakabilmekteymiş. aynı "çocuk doğurun" derken o çocuğu bakabilecek misin? sorusunu sormamak gibi.
amacının, türk sayısını arttırmak değil de kendi oy kitle sayısını arttırmak olduğunu bilmeyenler de vardır. "genç nüfusa ihtiyacımız var" söylemleri de yanında bonus. sen önce günümüzün gençlerine yol göster. karnı doyan çocuğunu da yapar zaten.
dar gelirli vatandaşın duyduğunda, "lan ben bi tanesine bakamıyom, 3 tanesine nasıl bakacam" diyerekten götünün üçbuçuk atmasına neden olan kutsal dövlet fetvası..
üç de yetmez beeş tane, beş de yetmez yedi tane... ver.. ver.. ver.. ver.... ver allahım ver....

(bkz: yedi çocuklu hürmüzler ülkesi)
(bkz: benim yalnız ve güzel ülkem)
önce 3 çocuk dediler. sonra tecavüze uğrayan doğursun... sırada ne var merak ile bekliyoruz valla...


sosyal adaleti getireceği vaadiyle milyonları kaldıran bu parti en sonunda bu dediğine uyulmazsa..emin olun üç çocuğa gebe gelinleri üretecek çiftlikleri toki'ye yaptıracaklardır..bu durumda kimsenin üç çocuğa bakamıyoruz bahanesine sığınma şansı kalmayacaktır...
ha birde tayyip harikalar diyarında diye de yeni sezonda gösterime girecek yüzüklerin efendisi tarzında üçleme yapılacağı filmde vizyona girmek üzere bekletilmektedir
  • /
  • 2