en kötü diziler

(bkz:oks anneleri).

belirtmeye gerek yok birol güven dizisi. başrolde bi kız vardı annesi bunun oksyi kazanmasına kafayı takıyodu. "börek çörek" getirme bahanesiyle kızı odasında test çözüyo mu çözmüyo mu kontrol ediyodu. birlikte testin doğrularını yanlışlarını kontrol ederken kızı çıkan yanlışlarından dolayı azarlıyodu. bu arada kız da tabi 13 yaşındaaşık olmuştu. kldaşslşkdsşlks çocuğun ailesi de yarış atı psikolojisindeydi, çocuk dersane denemesinde 1. olunca ödül olarak test kitabı almışlardı. babası diyodu ki "bunu da tuvalete girince çözersin".

bitmediiii. başroldeki kızın annesinin tek hayatı "kızının iyi bi lise kazanması" olduğu için, aynı denemede kız 7 yanlış çıkardı diye, kızın sevgilisi olduğundan haberi olmadığı çocuğu göstererek "bak elalemin oğlu 1. oluyo sen yerinde say" diyodu. bu arada kendisini de boynuzluyodu kocası. 1. olan çocuğun ailesi biliyodu bunu. "ayşeye söylesek mi söylemesek mi" diye konuşuyolardı aralarında (ayşe ismini ben uydurdum). sonra söylemeye karar veriyolardı çünkü ayşenin boşanma hadisesi, kızının psikolojisine etki edermiş ve kızın netleri düşermiş, 1. olan oğlanın da rakibi eksilirmiş...

bu ve daha fazlası saykoluklara şahit olamadan yayından kaldırıldı gitti bu dizi. birol güveni bu saykoluğundan ötürü bi kez daha tebrik eder, sözlükte en kötü türk dizisi seçtiğimizi belirtmek isterim. tabi şaka amaçlı, beterin beteri vardır. daha beter bi dizi bildiğine inandığım diğer sözlükçülerimizi bu başlığa beklerim.
imam hatibi bırakıp güzel sanatlar lisesine geçen kızın başına gelen müsibetler
bir zamanlar yalan ruzgarina gulenlerin simdi oturup izledikleri diziler
tartışmasız aynı kalıptan çıkma aşk dizileri.
(bkz:flash tv).
oyunculuk konusunda bile en kötü performansları ifade etmek için kullanılan marka olmuş dizileri vardır.
(bkz:arka sokaklar)
(bkz:aşk-ı memnu)
(bkz:muhteşem yüzyıl)

aklıma geldikçe güncellenecek dizi listesi