eski sevgiliyle arkadaş olmak

ya geçmişinden ya da olduğun andan taviz verdiren durumdur. hala ona olan hislerin devam ediyorsa, ilişkiye başlamanın imkanı kalmadıysa ona yakın olmanın tek yolu arkadaş olmaktan geçer. arkadaş olduktan sonra kimle yatmış kimle kalkmış hepsinden haberdar olursun. işin en kötü tarafı hiç bir şey deme hakkın olmaz diyemezsin. başın ağrır dişin ağrır sağa sola kıvranırsın kafana duvara vurursun belki ama tek bi duyun çalışır ağrıyı hissetmek...gönül işleri buna benzemez . aklın bi yerde ruhun bi yerde bedenin başka yerde için sıkılır soluğun kesilir hayatı her yerden yaşanılmaz kılar. eğer ona karsı hislerin bittiyse ve iki arkadaş olmayı becermişseniz duyarsın yine kimle yatmış kimle kalmış ama bu sefer etkilemez seni. sadece şöyle bir düşünce oluşur ben 3 5 10 (kaçsa artık) sene hayatımı onun üstüne şekillendirdim o zamanlar yapsaydı belki çıldırırdım sonucu boyle mi olacaktı diye hayıflanırsın. o yüzden hayatınıza ciddi bi şeyler yaşadığınız biri girdiyse eğer bence iyi kötü uzak durmak lazım. ağlayarak ayrıldıysanız barışmaya çalışın her şey yoluna girmesi için çaba harcayın tekrar başlama ümidiyle değil sadece ayrılmak için doğru zamanı ayarlamak için. acılı ayrılıklar iz bırakır, nefret barındırır. kolay kolay unutulmaz. ilişkiniz yürümüyorsa eğer sağduyulu olun ne kadar az şey yaşarsanız o kadar erken çıkarsınız etkisinden ve ayrılmak için en mutlu olduğunuz, size en düşkün olduğu anları seçin ki hem nefret duygusu beslemezsiniz hem de siz onu değil o sizi kaybetti düşüncesiyle dik durmaya gücünüz olur..
lanet gibi yeni sevgili bulamamanıza bulduğunuzda ise eski sevgilinizle hala görüştüğünüzü fark etmesi yada söylemeniz durumunda, bulduğunuzu da kolay kaybedebilmenize neden olabilen durum.
bir gay olarak eskiden formalite icabı çıktığınız kız arkadaşlarınızla olabileceğiniz arkadaşlıktır. çünkü zaten herkes her şeyin farkındadır. sonrasında ise iyi anlaşan iki arkadaş olarak devam edilebilme ihtimali yüksektir.
gayet normaldir eğer sorunlu bitmediyse. hatta şöylesi de var belki arkadaş olarak çok iyi vakit geçirmeye başladığın için sevgililik bitmiştir. arkadaşken sevgili statüsüne geçmek normalse sevgiliykende arkadaş moduna geçmek normaldir. olmuyorsa da zaten sıkıntı yaşanmıştır zorlamaya gerek yok.
yeni sevgilinin kıskanacağı ve kabul görmeyeceği bi' durumdur.
olabilenlerin arasinda gercekten ask sevgi vb hicbir sey aslinda olmamistir birbirlerini belki de sadece cinsel olarak tatmin etmislerdir . birbirini gercekten seven insanlarin ise ayrilik sonrasi asla olamayacagi bir durum benim icin .
nasıl bittiğine, biten ilişkinin hazmedilme sürecine, bu sürecin sonunda her iki tarafın ulaşilabilirliğine ve her ikisinin de insan olmasıyla doğru orantılı olarak olabilir/olmayabilir şeklinde sonuçlanacak durumdur. su akar yolunu bulur çok da üzerine düşmemek lazımdır.
denenirken karşı tarafı gerçekten tanımadığınızı fark etmenizi sağlayabilen durum.
o kişiyi sadece insan olarak ne kadar sevdiğinizin yegane kanıtıdır.
istenince bir süre çok da normal iki arkadaş olunabiliyor sanırım.

fakat sonra diğer faktörler işin içine dahil oluyor. karşı tarafın hayatına biri girince siz tekinsiz biri gibi görülüyorsunuz. bunun sebebi yeni ilişkileri yüceltme adına eski ilişkileri itin götüne sokmak olabilir. sonra bi bakıyorsunuz engellenmişsiniz.

bu coğrafyada bunlar kaçınılmaz. alışmakta fayda var.
benim için olmayacak bir durum. aynı ortamda çalışırız yüz yüze bakarız o zaman konuşma olur. yollar ayrılmış ve bitmiş. neyin sürdürmesi bu daha ? bu konuda dar görüşlüyüm. ayrıca arkadaş kalmak ne demek ? sevgili olmuşun arkadaş kavramı başka bir boyut..
eğer iki taraf da birbirine karşı net ve dürüst davranıyorsa gerçekleştirilebilir bir husustur. ama etrafımda bunu yapan kimse olmadı sanırım. yapsa da selam vermekten öte gitmiyorlar.
eski travmalarınızı yeniden pişirip pişirip önünüze koyulmasına sebep olabilir
taraflardan en az birinin tekrar sevgili olma umudunu bekleyip, ve genellikle hüsranla sonuçlandığı hadisedir.
  • /
  • 4