eurovision

(bkz:sertap erener)'in 1.olduğu seneden beri ilgiyle takip ettiğim yarışma.
türkiye'de, aynı futbol maçlarında olduğu gibi, bir mekanda sırf bu yarışmayı izlemek için toplanmış insanlarla heyecanlı bir şekilde izlemeyi gerçekten çok isterdim.
yunanistan, ukrayna, kıbrıs gibi ülkelerin hiç şaşmadan çok başarılı şarkılar çıkardığı yarışma. sırf bu yüzden ukrayna ve yunan popunu takip eder oldum. yunan müziği yine kemençemsi udumsu o müzik aletleri vs bizi bir yerden yakalıyor da bu ukraynalılara ne oluyor anlamıyorum.
2019'un ilk yarıfinali dün akşam tel aviv'de yapılmış.

serhat hacıpaşaoğlu sanmarino ile finale yükselmiş. avrupalı eurovision takipçileri bu olayın şarkının güzel olması ile ilgili değil de türk diasporası sayesinde olduğunu düşünmekte.
2019 yılında twitter'da san marino'yu tt etmiş şarkı yarışması. türk şarkıcının yüzü suyu hürmetine şarkıyı açsam da kısa sürede performansın bir şarkıcı tarafından sergilenmediğini fark ettim, üzücü.
bir zamanlar her sene takip ettiğim müzik yarışmasıdır, yıllar yılı favorim nina zilli oldu, dereceye girememiş olsa da.

yarışma olsaydı bu hafta provalar başlayacaktı rotterdam'da. artık seneye bu zamanlara heyecanı yaşanır umarım.
bu sene 14 temmuz saat 15:22 de gerçekleşecek yarışma.
yanlışsam düzeltin.

armağan çağlayan'ın anlatımıyla eurovision tarihimiz, 2000'lerin başında bunlara şahitlik edebildiğimiz için ne kadar şanslıymışız aslında...
  • /
  • 3