eurovision

yunanistan, ukrayna, kıbrıs gibi ülkelerin hiç şaşmadan çok başarılı şarkılar çıkardığı yarışma. sırf bu yüzden ukrayna ve yunan popunu takip eder oldum. yunan müziği yine kemençemsi udumsu o müzik aletleri vs bizi bir yerden yakalıyor da bu ukraynalılara ne oluyor anlamıyorum.
2019'un ilk yarıfinali dün akşam tel aviv'de yapılmış.

serhat hacıpaşaoğlu sanmarino ile finale yükselmiş. avrupalı eurovision takipçileri bu olayın şarkının güzel olması ile ilgili değil de türk diasporası sayesinde olduğunu düşünmekte.
2019 yılında twitter'da san marino'yu tt etmiş şarkı yarışması. türk şarkıcının yüzü suyu hürmetine şarkıyı açsam da kısa sürede performansın bir şarkıcı tarafından sergilenmediğini fark ettim, üzücü.
bir zamanlar her sene takip ettiğim müzik yarışmasıdır, yıllar yılı favorim nina zilli oldu, dereceye girememiş olsa da.

yarışma olsaydı bu hafta provalar başlayacaktı rotterdam'da. artık seneye bu zamanlara heyecanı yaşanır umarım.
bu sene 14 temmuz saat 15:22 de gerçekleşecek yarışma.
yanlışsam düzeltin.
türkiye'siz geçen 10. yarışma bu gece düzenlenecek.

favorim sırplar:

2022 yılı; ama siyasi destek ama etnik melodiler ve enstrümanlara duyulan ilgi nedeniyle ukrayna yarışmayı kazanmıştır.


ukrayna-verka serduschka

sanırım 2015 yapımı spy filminde kendisine küçük bir sahne de vermislerdi

bol direksiyona vurmalı cringe heteroseksüel kavgalı klibi olmasına rağmen ben bu şarkının ermenistan in en iyi şarkısı olduğunu dusunuyorum
gay turnusolu şarkı yarışması olur kendisi
tarafımdan yılın en çok beklenilen müzik yarışmasıdır. 15 senedir bu gelenek sadece 2 kez bozuldu. evimde, koltuğun en güzel köşesinde oturub izlemenin, izlerken instagramdan kendimce yorumlar yapmanın zevkini sadece bir ayı ile bu yarışmanı izlemek bana yaşatabilir.
bir de bu bittikten sonra post-eurovision denen bir sendrom var
bu seneki şarkıları şu anlık güzel şekillenen yarışma, dinlemem geçeyim dediğim şarkı sayısı 1 bilemedin 2, umarım artmaz bu sayı
bu sene arkadaşlarımla izleyeceğim sanırım, geçen sene tek başıma izlemiştim, birileriyle izleyince daha eğlenceli oluyor bence, 2006'dan beri her sene izliyorum, bir tek 2022'de izlerken sıkıntı çektim, stockholm'de gezerken izlemek için bir yer bulmak biraz zor oldu, bir de barlar vs dolmuştu, o nedenle telefondan izlemiştim
  • /
  • 4