evgeny grinko

rus sanatçı. minimalist müzikler yapıyor. ne kadar çirkin olursa olsun, bir rus erkeğinin dünyayı fethedebileceği izlenimini uyandırıyor bende. tabi intihara meyilli yazar ve ressamlarından sonra.

cinematic melodies diye bir albümü var;

01. woody allen (01:53)
02. the piano of the old seaman (02:15)
03. lifro (01:33)
04. other child room (02:54)
05. poirot and tarutz walk in paris (02:17)
06. 28359840921=42 (02:29)
07. morning in pripyat (02:02)

bu notalara kulak verin;
gözlerimi kapatıp teslim oldum ben.*
"vals" parçasının en büyük fan kitlesini türkler oluşturmaktadır, sebebini gerçekten bilmiyorum.

çok başarılı bir müzisyendir, "vals" ve "serenat" parçalarına * bayılırım.

hatta bakınız, vals parçasını çalma denemem:
grinko, vals parçasıyla beni benden alan rus müzisyen. sigarayı ağzında tutuşu fena çekici, klibi izlemeden önce kendinizi hazırlayın derim.
insanın kendini dinlemek için ayirdigi zamanlarda tercih edilesi müzisyen,besteyi evgeny yapar sözlerini siz tamamlarsiniz. en sevdiğim piyanisttir ve piyanoyu aristokrat bir havadan çıkarıp,salaş kıyafetleriyle deli tüttürdüğü sigarasıyla çalar. dinlerken kendinizi ya gün batımını ya da gün doğumunu izlerken hayal ettirecek güzelliktedir. ben ilk vals'ini dinlemiştim,hala da favori parçalarımdandır. benim için bir yann tiersendir.

dinleyin ve huzuru bulun.. ah be evgeny ne zaman canlı dinleyeceğim seni...
vals parçasına mabel matiz tarafından yazılan sözlerle bir kere daha can verilmiş rus piyano sanatçısı.. *
pazar akşamı dinlenicek adam.
77 bombay street - long way
vals'n her dinlediğimde farklı şeyler uyandıran bir büyüsü var özellikle, o kadar büyük bir tutku yaratıyor ki hiç bırakmamak ve belki ölene kadar öyle dinlemek geliyor içimden..
uzun versiyonunu tercih ediyorum

bu gün de dinliyorum vazgeçmek zor gerçekten, bu günlerde gele çok zor, ama sevdiğim insanlar hep yanımda sağolsun, korkmamak gerekir daha güçlü olacağiz elbette, sakın yanlış anlaşılmasın bu referandum sonrası bir galibiyet veya malubiyet konuşması depil farketmişsinizdir hani değil olmalıydı bilerek:), evet değil, vazgeçmek kolay olsa da vazgeçmek kelime anlamı itibariyla vazgeçmek olurmuydu yoksa gerçekten vazgeçmek o kadar kolay mı neye göre kime göre ? neyden vazgeçtiğinizden kesin önemli, ama bir de hayattan vazgeçemek nedir bunu dinleyin belki de hayal gücü, böyle dile getiriyor, dinlendiriyor , işte sanatın ta kendisi

https://www.youtube.com/watch?v=vycog-yglnm
yeni bir boyut kazandıralım olabilir mi, grinko farklı bir felsefe, farklı bir bakış açısı, ama bunalrı anlamak bize ne mümün, hiç mümkün değil, biz ancak televizyonda küçük bir kıza çarpan bir manyağı bile konuşamıyoruz.yazıklar olsun, adalet yok, bitmiş, hak ve adaletten bahsediliyor sonra, ama yok, yavaş yavaş hissettirmeden içimize kadar girdiler, sonra benliğimizi istediler?, verdiniz mi? kendi benliğinizi?, yıl 2019 geliyor, vereceksiniz, hepimiz verecez..yazıklar olsun diyorsunuz belki, evet yazıklar olsun, hem de çok yazık...