family guy

hayranlık duyduğum seth macfarlane tarafından yaratılan ve dizi karakterlerinin yarısını kendisinin seslendirdiği güzel bir abd animasyon dizisi. dizide favori karakterim tabiki stewie griffindir.
04 de ilk yabancı dizimdir. 3.sezondan sonra bi kaç yıllık ara verip, geri dönmüştur yayın hayatına. tabi ki en sevilen karakter stewie dir. lucky, theres a family guy.
favori animasyon dizimdir. en sevdigim karakter, keske bir gün bir barda oturup martinilerimizi yudumlarken edebiyat üzerine sohbet edebilsem dedigim, entellektüel köpek brayn karakteridir.
büyüklere çizgi film fikriyle yapılan baş yapıtlardan biri olabilir. dizinin başrolü olmasa da benim baş karakterim stewie griffin'dir. lois vs stewie sahnelerinde kendimi bulmam dışında özellikle en sevdiğim diyalogları şudur :
seth macfarlane'in yarattığı animasyon tv dizisi. baş karakterden peter'ı da kendisi seslendirir.
sinema filmi de yapmıştır benzer tarzda. hatta bu filmde kendisiyle dalga gecen bir sahne bile barındırır.
(bkz: ted)
her bölümünü çıktığı ilk günden biri takip eden biri olarak izlenimim: temelinde taşıdığı çok sağlam mesajları siz fark etmeden çok güzel empoze eden amerikan dizisi, güzel bir yergi. bu diziyi anlamak için amerika gündemini takip etmek bile gerekir kimi zaman, bazen de espri mantığı size uygun gelmez, bazen çizgi film olması da size gitmez veya bazen southpark taki zart zurt ve küfüler daha çok hoşunuza gider. diyeceğim şu ki bu dizi pek sevilmez. çünkü anlaşılması -komiklik adına yapılmış sahneler hariç ki genelde şöyle bakılırsa tüm yayınlanan bölümlerin sürelerinin %40ına tekabül eder- zordur. genelde abi o ne ya hiç bişi anlamıyorum diyen insan sayısı çoktur. seveni de çok tutkuludur orası ayrı.
tekrarlarını tekrar izlediğim dünyaya peter griffin gibi bir karakteri kazandırmış fenomen.
şu sahnesini aklımdan silemedim uzun süre
bu ve daha birçok sahnede yahudilere göndermeler yapmakta ve gülme krizine sokmaktadır.
ilk sezondan beri tüm bölümlerini izlediğim edepsiz dizi. şöyle ki her bölüm için iki farklı montaj yapılıyormuş biri dvd için biri de televizyon. amerika'nın rtük'ü fcc'yle dalga geçtikleri mükemmel bir şarkıyı da içerir bu dizi.


çok keyifli ana karakterleriyle birlikte devamlı olarak izlediğinizde ekstra güldüren, sezonda en fazla bir kere çıkan absürd yan karakterler ve olaylar da vardır. mesela anlamsız derecede uzun süren chicken fightları ya da mahkemeye dalan kool aid man'i görmek takipçilerini şenlendirir.
bunu izleyeceğim bir site bulamadığım için izleyemediğim dizi.
16. sezonun 11. bölümü family guy'dan beklenmeyecek derecede üzücüydü. aklıma sonic 2 game gear'ın kötü sonu geldi.

sonic'in kötü sonu:


 spoiler!
dizideki bölümde rupert ölüyor, tören düzenliyorlar. daha sonra rupert'ın küllerini saçıyor brian ve stewie. dizinin son sahnesinde paul walker ile yıldızlara doğru sürüyorlar arabalarını.
arkaplan müziklerinin hiçbir yerde olmaması üzmüştür. şu arkaplandaki duygusal müzik çok hoşuma gitti, dinleyip intihar düşüncelerimi düşünüyorum ve çok eğlenceli. normal hayattaki insanlardan daha derin insanlar barındırıyor dizi. ayrıca the simpsons gibi ciddi değildir, bayağı cıvıktır. örneğin bir sahnede birinin ayağı kopar, sahne değişince tekrar eski haline döner aniden.

duygusal müzik şu: https://youtu.be/BLT8QbT2_5w?t=57

aramda tuhaf bir bağ oluştu bu dizi ile. ilginç bir his, anlatamıyorum. ayrıca joe swanson ile kevin swanson ile threesome yapmak istiyorum. kevin'ı alabilirim sorun yoksa. tam ısırmalık "american white male".