gitar

telli çalgılarda tek geçerim. müziğin içinde mutlaka olmalı.
çalmasını özlediğim enstruman.
çoğunlukla kız tavlamak gibi bir olaya alet edilen, çok fazlasıyla çeşidi olan güzel müzik enstrümanıdır.
cort un x serisinden cort x11 i alıp almasammı karar veremedğim ensturuman
ilgimi çeken telliçalgılargillerden bir enstrüman. bağıra çağıra şarkı söyleme hissi paha biçilemez ayrıca. o nedenledir ki öğrenmenin yaşı yok diyerekten, çocukluğumdan beridir gerçekleştirmek istediğim hayalimi gerçekleştirecek ve bu enstrümanı çalmayı öğreneceğim. kim bilir yaza kadar bir iki numara öğrenirim de izmir çimlerinde zirve yapar, yeri göğü inletiriz.
bir sene boyunca kursuna gidip, gary moore gibi olmayı hayal ederken, bir kenara bıraktığım için şu an cin ali gibi çalabildiğim, dil öğrenmek gibi nankör bir enstrüman, hemen unutuluyor azıcık kaytardığınızda. her ergen muhakkak günün birinde bir gitar kursuna gidip karşı cinsi etkilemeye çalışacaktır!
sevgili diyebiliriz gitara. ilgilenmezseniz küser. ilişkiniz kötüye gider. üstündeki her bir darbe önce sizin içinizi acıtır. ve o çizikleri, vurukları kendi üstünüzdeki benlerden daha iyi bilirsiniz. para harcatır size. pedal takıştırırsınız, güzelliği artsın diye. sevgilidir gitar.
o kadar müzik grubu dinliyorum, efsane müzikleri var ancak gitar denince benim aklıma direkt akdeniz akşamları geliyor upss
yaşım 11 ve çılgınlar gibi gitar çalmak isteyen özenti bir veledim.gitar kursu almak için annem ve babamla gittiğimiz hocanın evinde sohbet ediliyor.hoca sesi ki sadece gitar değil bağlama kursu da veriyor yav oç sus aq ben gitar çalmak istiyorum diyemedim tabi o zamanlar küfretmiyoruz.hocamın sikilmiş ağzından şu kelimeler döküldü ‘önce bağlama öğrensin sonra gitar daha rahat olur’ ve yıkıldığım an.babam oracıkta bağlama kursu almam gerektiği emrini verdi.1 yaz devam edip bıraktım.okuldaki cool berkcan olamamıştım. üzgündüm.teşekkürler babam bir veledin yine bir hayalini de yerle bir ettin.gitar zevkim de o tozlu sayfalarla beraber kapanıp gitti.