gripin

baş ağrısı için iyi gelen ilaç. sonradan adı bir müzik grubuna verilmiş olabilir. ama o iyi bir ilaç.
1999 istanbul çıkışlı rock grubu. 2004 yılında çıkardıkları ilk albümleri " hikayeler anlatıldı" daki " elalem" parçasıyla müzik dünyasına sıkı bir giriş yapmış. daha sonra 2005 yılında " hikayeler anlatıldı vol.2" albümünü çıkarmış ve gelecekte gerçekleştireceği üçlemenin ilk şarkısını " üç"ü çıkartmıştır *. 2007 yılında " böyle kahpedir dünya" albümüyle grup rengini belli etmiş ve resmen " bakın biz buyuz, böyle şarkılar yapıyoruz." demiştir. aynı zamanda emre aydınla " ben sensiz istanbula düşmanım" gibi mükemmel bir düete imza atmıştır. son albümleri " m.s 05.03.2010" la yok artık dedirten grup; " beş", " durma yağmur", " sen gidiyorsun", " gidenin dostu olmaz" gibi mükemmel şarkılarla piyasadaki yerini garantilemiştir.
1 lira büyüklüğünde ağrı kesici, yutmaya çalışırken boğulma korkusu yaşatırdı. ya da eskiden öyleymiş sanırım küçültmüşler bunu.
paketinde elini başına götürmüş bir ablamızın resmi vardı eskiden. adamlar kadınların " başım ağrıyoo." cümlesinden o kadar sıkılmışlar ki böyle bir mesaj vermek istemişler demek ki.*
o hapı yutabilirsen ağzına da rahatlıkla alabilirsin bebeğim, oh yeah! alt metnine de sahiptir kutunun üzerindeki resim.
yeni albümleri '' yalnızlığın çaresini bulmuşlar'' an itibariyle dinleyicilerinin beğenisine sunulmuştur.

grubun adı esasen grubun bir gün, baş ağrısı ilacı olan "gripin" ilacının fabrikasının yanından geçerken grup adı olarak güzel olacağını düşünmeleri sonucu meydana gelmiş, ancak, gripin bilinen bir marka olduğu ve telifi olduğu için küçük bir ayrıntıyla "üst tırnak" ile çıkartmak suretiyle " gripin' " yani kavramak filinin şimdiki zaman halinin sonundaki g harfinin düşürülmesiyle elde edilmiş bu kelimeyi kullanarak hem istedikleri adı grup adı olarak almış, hem de kavramak kelimesiyle grubun düşüncesinin uyumlu olduğunu görüp hoşlarına gitmiştir.
soda - limon - gripin karışımı soğuk algınlığına iyi gelir bu günlerde tavsiye ederim
bakkallarda tekli kaşe tabletler halinde satılan grip ve soğuk algınlığı ilacıdır.
doğru kullanılırsa mucize etkisi yapan bir ilaçtır. aslında ilaç mıdır onu da bilmiyorum eczaneden çok mahalle bakkallarında satılıyor bu şey.

efendim şöyle söyleyeyim. ben hasta olursam o hastalık bende 10 günü ağır olmakla beraber en az 20 gün seyreder. bu mucizevi şeyle tanışmam üniversitede okurken ev arkadaşımın sayesinde olmuştu. şöyleki gripini yuttuktan sonra ne kadar sıcak şey varsa içiyorsunuz, özellikle tylolhot ve nane limon gibi şeyler. sıcak ve hızlı içiyor olmak önemli. daha sonra üzerinize kat kat kazak giyip kat kat yorganın altına giriyorsunuz. kafanızında yorganın altında kalması gerek. o çileyi yaklaşık olarak 20 dakika falan çekebilirsiniz zaten. oksijensizlik ve cehennem sıcağı ne kadar kalmanıza izin veriyorsa o kadar artık. yatağa parmağınızı kımıldatamaz halde girmiş olsanız bile yataktan fişek gibi çıkıyorsunuz. doğru banyoya gidip sıcak bir duş alıyorsunuz. hastalık mastalık kalmıyor ondan sonra. denemeden önce ulan gerizekalı!, doktorun verdiği ilaçlar bir bok yapamadı senin koca karı yöntemlerin mi beni iyleştirecek diyordum arkadaşa ama doktorlara ve ilaç şirketlerine bir düzine sövdüm gripinden sonra. hastaysanız deneyin bana dua edeceksiniz bak.
sadece tek bir candan erçetin cover ı ile gönlüme girmiş müzik topluluğu. diğer parçları ile bir alakam olmadığını belirtirim.

zamanının her derde deva ilacı.
dalgalandım da duruldum u coverlayayım derken içine sıçan gruptur. en kötü coverlar listemde emre aydın ın bir tesselli ver ine rakiptir. solistinin sesi de kulağımı tırmalıyor..
toz kısmını çıkartıp içilen bir ilaç.


"dur be dünya zaten canım sıkkın
dönme dünya ne olur
bırak çıksın çivin, umurunda değil kimsenin"