gürcistan

kökenimin ait olduğu ülke.
kadınların hemen hemen hepsinin bayan olmasından hareketle, erkeklerinin hemen hemen hepsinin bay olmasının beklenebileceği ilginç, bir o kadarda cennet ülkedir.
ayrıca gürcistanın güzide kuaförlerini tenzih ederek, yurdumuzun sosyolojik bir yarasına parnak basmakta fayda var. zaten erkek kuaför yoktur, erkek berber vardır. kuaförlerin hepsi yani afedersiniz lafım meclisten dışarı şöyledirler böyledirler diyerekten iftira atmalar, yok efendim karalamalar, meğer, bide dedikoducular ki yani pisler... düşman başına...
seviyorum ülkeyi. yemyeşil tarih kokuyor.az batum kıyılarına in bol rus gör yüz çık. güzelim yüksek dağlarında kayak yap. alkol sigara yemek ulaşım oldukça ucuz. hatta baya ucuz. hele bir de casinolari var ki 24 saat açık. zaten pek çok mekan 24 saat açık. bir kadın olarak eve 4-5 de gelirim dönüp bir kimse bakmaz. zaten her yer de polis devriyeleri vardır. kavga etmek yasak yani büyük cezası var. 2 yıldır burdayım 1 kere kavga gördüm.

insanları bana hep sovyeti hatırlatır. bazıları fazla soğuk. gençleri pek sevimli. kucumseyerek baktığınız tipler en az 3.dil bilirler. yemeyi sevmez ama giyinmeye bayılırlar. bugünü yaşarlar yarını düşünmezler.
gezilecek çok güzel yerleri vardır. bayramları ve tatilleri boldur. yılbaşı tatilini 3 hafta yaparız resmen.
dün bir de şarkı yarışmasında finale kaldı. güzel şarkı beğendim. kadın 20 yaşında imiş. kadınları güzeller evet. ama fazla büyük gösteriyorlar.
sorunsuz olduğumuz tek komşu ülkesi. eşcinsellere çevresindeki ülkelere göre daha fazla destek olan ülke ayrıca.
karadeniz taraflarında sabah evden işe diye çıkıp bu ülkeye geneleve giden çok insan vardır.lafı bile edilmez ancak otobüs tutup trabzondan geneleve giden binlerce kişi vardır.aslında o otobüsleri bazukayla vurmak lazım.karısını aldatan onca insandan ne yarar gelir.
klasik bir kafkas kültürüne sahip olan ve seslerini dinlemekten zevk aldığım bir kafkas dilinin (gürcüce) konuşulduğu ülke.
alfabeleri de bir o kadar ilginç.
ibranice ile hint dillerindeki karakterlerin karışımını andırıyor...