hacettepe üniversitesi

mezun olduğum,asla özlemediğim okulum.beytepe kampüsü şehre oldukça uzaktır,kampüsteki yerleşke berbattır. kışın hiçbir yerde kar görmezken,burada dizinize kadar kar vardır.
daha ilk günümüzde rektör aynen şöyle demişti :"hacettepeye girmek zordur ve siz hepiniz bunu başardınız. ama buradan mezun olmak çok daha zordur. ne yazık ki bazılarınız bunu başaramayacak"
oha. bir rektör yeni öğrencileri böyle mi motive eder. bizim zamanımızda *, yemekler kötü ve pahalıydı. merkez kampüste öğrenci başına bir sivil, bir de resmi üniformalı polis düşüyordu.
en güze 4 yılımı geçirdiğim yer.. beytepeyi özledim.. hacettepeli olmak ayrıcalıktır.
diğer bir çok üniversitede de bulunduğum için karşılaştırma imkanım olsa beş üzerinden üç buçuk vereceğim üniversitedir. ankarada o kadar yer varken neden bir devlet üniversitesini özel üniversitelerden daha uzağa yaparlar, devlet için utanç verici. daha da utanç verici olan, bahsedildiği gibi ulaşımdır. ulaşım ücretsiz ya da çok az ücretli olsa neyse, bildiğiniz diğer otobüslerden fiyat farkı olmamakla beraber nedne hala servis kisvesi altında işletilmektedir bilinmezler. mesela ege üniversitesi de kampüs olarak çok büyük bir üniversite ve metro, otobüs, minibüs gibi her ulaşım olanağına sahip ve üniversite içindeki "servis" de sadece on kuruş alıyor.
logosunda yer alan h harfinin geyik olduğunu mezun olduktan sonra öğrendiğim keşke tekrar dönme şansım olsa dediğim okulum...
resmi sitesinin duyurular kısmında bu akşamdan itibaren şu ilan yapılmıştır. insanların zaten bu hakları varken rektörlük sanki kendi veriyormuş gibi davranması komik olmuş... " orta doğu teknik üniversitesi'ndeki olaylar nedeniyle, yerleşkelerimiz sınırları içinde şiddet içermeden yapılacak olan her türlü gösteri, yürüyüş... vb. protestolar serbest bırakılmıştır. rektörlük"

http://www.hun.edu.tr/TR,8182/img-srcima...

(bkz: insan hakları)
her protesto terörist bir faaliyettir anlayışının üniversiteyi sardığını söyleyen hacettepeli prof. dr. hüseyin özel'in yayınladığı açık mektubu için tıklamaktan geri durmayın:

ell
eğer protesto adı altında yaptıkları şey okula ait ders verilen yerlerin camlarını kırmak, kütüphaneye dalıp turnikeleri,kart sistemlerini, kitap güvenliğini darmadağın etmek, kütüphane camlarını taşlamak, bina duvarlarına terör örgütü lideri ve adını yazmak, alfabeden çeşitli kombinasyonlarla örgüt adları yazmak, yemek yenilen yerdeki masa ve sandalyeleri alıp dışarıda yakmak vb. şeyler ise sanırım terör tanımına uymak için yeterli.
erol köseyi mezun vermiş tıp fakültesinin utancından kendi kapısına kilit vurması gerekmektedir.*

(bkz: doktor erol bey)
tercih yaparken kendisinden daha düşük puanlı bir üniversitenin altına yazdığım üniversite. nasıl bir amaçla yaptığımı hiç hatırlamıyorum. galiba hacettepe'yi istediğim ama ankara'yı pek istemediğim için refleks olarak ölü tercih yapmıştım.
yeğenimin okuduğu okuldur, şehirden uzaktır, kampüsü büyüktür, başka bişi anlatmadı.
her sene bahar şenlikleri için ziyaret etmekten keyif aldığım eski okulumdu. du diyorum çünkü bu sene ötk nın yolsuzluk haberleriyle çalkalanan bahar şenliklerinin tümünü iptal etmiştir. onu bir kenara bırakırsak normalde ücretsiz olması gereken bahar şenliklerinin biletlerini sırf 50 cent ve sezen aksu geliyor diye 30 tl karşılığına mybilet aracılığıyla satışa sunması gerçekten rezaletin daniskasıydı. hayır bilet parası ödeyenler ne yapacak şimdi? onu da geçtim yas ilan edildi bahanesi altına sığınmalarına bir şey demiyorum.
türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri.özellikle tıp alanında dünyaca nam salmış uluslararası bir üniversite.
ayrıca mühendislik alanında bir çok başarıya imza atmış öyle herkesin giremeyeceği , girse de okuyamayacağı, okusa da mezun olamayacağı üniversite.
queer deer adında resmi lgbt öğrenci topluluğu olan güzide üniversitemizdir.
yerleşkesi dışında* aşırı sevdiğim üniversitem. en azından edebiyat fakültesi için konuşabilirim ki her görüşten insan tipi vardır, ders arasına sıkıştırılan tartışmaların keyfi hiçbir şeyde yoktur. dersler daha 1.sınıftan size meslek etiği verir, yönlendirmeye çalışır ilgilerinizi belirlemede yardımcı olur. hoca kibirine de daha rastlamadım. ayrıca beytepe kampüsü kışın ankaraya en çok yakıştığı yer. kar yağdıktan sonra yeşil vadi, bam, hukuk ve edebiyat fakültesi kartpostallardan fırlamış bir görüntü alıyor. öğrenci toplulukları aktif ve keyiflidir, seneye lösev adı altında ben de kurmayı planlıyorum. queer deer lgbt topluluğu ve daha birçok toplulukla kendinizi yaşayabileceğiniz en iyi üniversitelerden bir tanesi.

(bkz: daha iyiye en ileriye )
hastanesinde hala transfobik doktorların bulunduğu üniversite.

http://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/03/2...
sevdiceğimi yoğun çalışma temposuyla yorgunluktan hamile kadınlar gibi dayandığı yerde uyuyakalacak hale getiren zalim hacettepe hastanesi sana sesleniyorum!! azcık sal da sevdiceğimizin gül cemalini görelim. favori aktivitemiz birlikte uyumak oldu senin yüzünden. uyurken bile aşık olunası müstakbel pandam benim. özledim he!