hayvan hakları

pek umursanmayan haklar. çünkü bu hakları insanlar veya hükümetler işlerine geldiği gibi yazıp değiştirebiliyorlar.

bunun için yeni bir grup kurulmuş, umuyorum istediği ve hak ettiği hedefe ulaşır.

hayvan hakları için sürekli eylem ve mücadele grubu

http://www.facebook.com/groups/yasamhakk...
malesef ülkemizde olmayan sessiz dostlarimizin yasam bicimi
hayvanların yok sayıldığı bir ülkede, hayvan haklarından bahsetmek komik geliyor.
sokaklarda yaşlı, kör, hasta olan köpekleri toplayıp bakımını üstlenen kocaeli hayvan hakları derneği yardımcısı "ekolojik dengenin bozulması" suçlamasıyla 2550 tl ceza kesilmiş. hem bakma, bakanı da cezalandır. ne ala memleket bu yaw...

https://asdi-lgbti.com/2016/12/17/sokak-...
olması gereken haklardır. hümanizim gibi saçma akımların etkisiyle hayvanları aşağı görmeye başladı insanlar. insan üsttür , en değerlidir , hayvan değildir , en önceliklidir vs. gibi zırvalar.

hayvanlara da insanlara verildiği kadar haklar verilmeli. etinden faydalanılan hayvanlar doğal ortamlarda yaşayabilmeli.
ülkemizde olmayan ve olması için çok uzun süre geçmesi gereken haklar. şu videodaki hayvanın duruşuna ve yüzündeki korkuya bakın. bu tür caniler için en ağır cezalar gerekli.

futurelavirs yazdı; türk ceza hukuk sisteminde hayvanlara karşı işlenen suçlar ve ceza yasaları karşısındaki yeri

https://homojendergi.com/turk-ceza-hukuk...
yeni türkiye'de hayvanların canı olmadığına hükmedildiğinden mütevellit, hayvanların mal gibi görülmesinden hareketle uygulanmayan, medeni ülkelerde teslim edilmiş haklardır. zaten bu dünyada bizden başka canlılar da yaşadığına bir "ikna" olsalar, "her şey önce insan için" bencilliğinden kurtulsalar çözülecek de işlerine gelmiyor, umarım öteki dünyada bütün bu eziyet ettiğiniz hayvanlar götünüzü ısırır...
ankara batıkentte büyük bir kıyım var. insan şaşırıyor tabi nasıl bir vicdanın ürünü yapabilir kıyabilir bu masumlara diye. hiç mi başını okşayan olmadı, mesela kimse sevmedi mi seni. zehirli etleri yedirirken gözlerinin önünde can verirken onca masum can bir yerde bir titremedi mi kalbin. cız etmedi mi için. bu kadar mı kötüsün. bu kadar mı şerefsiz acizsin.
amacın tamamen spekülatif olduğunu düşünüyorum. bak gelir gelmez köpekleri zehirlediler dedirtmek için...

(bkz:filler tepişirken çimenler ezilir)