hdp nin baraj altında kalması

7 haziranda geçeceğinden emindim. bu seçimde barajı geçeceğini pek zannetmiyorum. hayırlısı olsun mümkünse.

edit: 9.96 an itibariyle, büyük ihtimalle barajı geçecek...
kalır mı kalmaz mı daha belli değil ama içinden bir ses oh olsun, beter olun diyor. tabi mantıklı yanım da keşke baraj altında kalmasalar diyor. teröre ve pkk'ya mesafe koyamazsan, sağda solda özerklik ilan edilmesine göz yumarsan, katliamlardan oy devşirmeye uğraşırsan ve daha bir sürü şey, olacağı bu.
iki ucu pislik değnek durumunun yaşanması, bir yandan hdp'nin baraj altında kalması diğer yandan yine ezici çoğunlukla akp'nin oy oranları..
e hani ama sırrıcığım süreyyacığım önderciğim erken seçimlerde hdp %20 yi geçer diyordu ?

çok şükürdür . resmi sonuçlar henüz açıklanmamış olsa da inşallahdır .
hdp'nin barajı geçemeyip meclis dışında kalması, hem akp'nin meclisteki sandalye sayısının anayasa değiştirme gücüne ulaşmasını sağlayacak hem de güneydoğu'daki tansiyonu patlatarak iç savaşı kızıştıracak...
biz selahattin demirtaş'ın kara kaşına gözüne değil, stratejik hesaplarla akp'nin faşizmine set çekebilmek için mücadele etmiştik...
ama geçmişler olsun, sevinenler kına yakabilir...
artık, rte'nin ilk hedefi, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi!
maalesef barajı geçerek bağzılarına kappak olmuştur.
vurur yüze ifadesi baraj yıkıldı bitanesi.*
simdi bizim için önemli olan barajdı gectık diyecekler yanı; teselli artık neyi degiştiri ki yuzde 13 ten 10 düştünki selocan istifa etmeli ( barjı normalde demokratık gormyorum ama bunu bu sekılde gurur halıne getıren hdp secmenlerı ıcın vurdu yuze ıfadesı baraji gecmek yetmyor bitanesi diyorum) ağla melis açilirsin
(bkz: barajları aş da gel kurbanın olam)

ayrıca;

hdp de dahil olmak üzere hangi parti iktidar olursa olsun, barajı aşarsa aşsın, ben hep azınlıktım, azınlıklardan yanaydım her durumda zaten azınlık olacaktım. ben ve benim gibi düşünenler için değişen bir şey olmadı. direnişe devam tatlımlar. alışkınız biz.
baraji geçmesinler diye dua edenlerin hepsinin götüne girsindir. altında kalsaydı bu herif başkan olup bütün eşcinseller sokakta doğramaya başlayadı görürdum ben burda bu sözlük kalır miydi ya da onur yürüyüşleri yapılır mıydı?
iyiki de olmamış olaydır. diyarbakırda dört kişiden üçü bu adamlara oy vermiş. sen baraj geçilemeyince bu adamlara 'kusura bakma bebikim, al vekillerin bunlar' dersen o adama inanır mi o adam bu ülkede eşit vatandaş olduğuna?
faşist beyinlerin her fikrin temsil edilmesi gerektiğinden bihaber oldukları aşikar. her fikir siyaseten yaşamalı ve yasatilmali. demokratik bir parlamento için her siyasi parti olmalı. küçük beyinlere itina ile hatirlatilir.