him

1991 de ville valo tarafından kurulan finlandiyalı rock grubu.
his infernal majesty. başka bir deyişle şeytan. lady gaga hatununun born this way şarkısının girizgahında kullandığı kısaltma.
finlandiyalı müzik grubu. "love metal" adını verdikleri bir müzik türleri var. gotik rock denebilir. güzel şarkıları var.
ilk dönemlerinde gayet underground takılırlarken, sonra mtv grubu olup çıkıverdiler. yazık oldu.
ama yine de severim, hâlâ da dinlerim.
wings of a butterfly, in joy and sorrow, for you, borellus, the funeral of hearts kaliteli şarkıları arasında...
wings of a butterfly, killing loneliness, wicked game, passion s killing floor gibi harika şarkıları olan finlandiyalı rock grubu. 2007 yılında eurovision a katılacak gibi söylentiler çıkmış olsa da katılmamış ve iyi yapmış gruptur.
16-20li yaşlar arasında dinlediğim gruptur.
solisti gey olmakla birlikte en çok sevdiğim sanatçıdır
hemen hemen her şarkısını severim ama
him - rip out the wings of a butterfly bunun yeri ayrı
powerpuff girls'te en sevdiğim düşmandır kendisi. sanki crossdresser'mış gibi gezer normalde, ama eğer kötülük gücü ile beslenirse kaslı bir şeye dönüşür. him'in olduğu yerler de belli değildir. arkaplanı pembe olan yerlerde ilk önce kendi kendine konuşup plan yapar ve sonra dünyaya adım atar. dövüş yöntemi de gariptir. hiçbir şekilde kızlara karşı yumruğunu falan kullanmaz. en sevdiklerinin beynini sulandırıp ya da daha korkunç şeyler yapıp kızları yalnız olduğunu, çaresiz olduğunu hissettirerek kötülüğünü yapar. hepsi de çok etkili olmuştur ama kızlar yine de him'i alt etmenin bir yolunu bulmuştur hep.en korkunç bölümü budur herhalde:
sam smith'in the thrill of ıt all albümünde çok ses getiren "din ve lgbt" temalı iki şarkıdan biri. *

şarkı sözleri: https://genius.com/Sam-smith-him-lyrics
spotify: https://open.spotify.com/track/3AFPGvRze...