hornet

  • /
  • 11
iğrenç bir uygulama. sırf anlık seks için kullanıyordum, artık bunun için bile katlanamadigim bir app haline geldi. ortadoğulu gayler için ideal bir app olabilir ama biz baverly hills kizlari icin ne yazık ki düşük bütçeli bir ankara pavyonundan ibaret. iki kelimeyi bir araya getirip yazamayanlar, durduk yere önünüze düşen penis / popo fotoğrafları, iğrenç sohbet tarzları... çünkü seks arıyor olmanız karşınızdaki insana hadsizce konusabilecegi bir cesaret veriyor. bu gaylerle seks bile yapılmaz.
ne yazık ki alternatifi olmayan ama en azından türkiye için bok gibi olan uygulama! sebeplerine gelecek olursak:
1- önceden eşcinseller kullanırken, şimdi çoğunluk "götçü". kime yazsanız "kadınsı" arıyor. iyiden iyiye bozdu.
2- herkes çıplak fotosunu çok rahat atıyor! ama yüze geldi mi bir tripler sanırsınız kimseyle görüşmemiş, kimse onu bilmiyor!
3- transfobik değilim ama; trans sayısı ve onların götçülerinin sayısı eşcinsel sayısını abartısız 5e katlar. artık yazarken birine iki kere düşünüyorsunuz!
4- insanlar önceden ilişki ararken şimdi herkesin tek derdi seks! asla, kimseye "ilişki" bile diyemiyorsunuz! diyebildikleriniz ya bu kelimeyi "seks" olarak anlıyor, sizi anlayanlar da "hornet"in bunun yeri olmadığı konusunda size ders veriyor!

ve en önemli madde
5- birileri sizi sevmiyorsa fotoğrafınızı ya da profilinizi şikayet ettiği an uyarı alıyorsunuz. bu yüzden hesabınız silinebilir, dondurulabilir. kimse kontrol etmiyor gerçekten öyle misiniz değil misiniz diye! x birinin beyanı yeterli!

bu kadar aptal bir uygulama olamaz! olmamalı! bir dönem lezbiyenlerin uygulaması vardı yüzünüzü göstermeden kayıt olamadığınız. böyle bir kural getirilmeli ve sadece erkekler olmalı! dahası bok gibi reklam alıyorlar bir zahmet 3 kuruş verip şikayet edilen hesapları birilerine kontrol ettirsinler!

acilen düzgün bir uygulama çıkmalı! çok acil!
görüştüğüm kişilerin kafa yapısı hep bana ters çıkıyor bu uygulamada(gerçi küçücük şehirde ne bekliyorsam) , ben de uygulamayı silip biraz kafa dinlemeye karar verdim şu an için.
herkesin mükemmel olduğu (!) ve mükemmeli aradığı bir ortam. ben neden mükemmel değilim ya diye hayıflanıyor insan ister istemez.
hornet'teki mevcut düzen bozulmuştur. başlarda sadece golden gaylere yönelik bu uygulama zamanla kadın kıyafeti giymiş ücretli ergenler ile abazan kaymoncuların istilasına uğramıştır. golden gayler olarak biz, bu duruma sessiz kalamayız. bu yüzden hornet'te (bkz:golden gay devrimi) yapmanın vakti gelmiştir. vpnsiz girilebilen tek gay bulma uygulaması hornet'teki bozulmuş düzeni yıkmak her golden gayin vazifesidir. çünkü başka hornet'imiz yok.
eşcinselliğin anal yada oral sex gibi bir fantazi türü olarak algılandığı uygulama. ciddi bir heteroseksel kullanıcı kirliliği var ve yalnızca sikecek adam arıyorlar. çay kahve içecek sosyalleşecek arkadaş bulmak neredeyse olanaksız.
aktifim deyip aktiflerin altından kalkmayanların uygulaması.
bence fazla anlam yüklüyoruz bazı şeylere. isteyen istediğini yapsın, istemeyen istemediğini yapmasın. kendi istediklerimizi elde edemiyoruz diye toplumsal ahlak teoremleri geliştirmek gerçekten abest. siz mutlu olamıyorsunuz, istediğini yapamıyorsun diye insanlara ahkam kesmek şahsen bana ahlaksızlık geliyor.
burada veya başka sözlükteki entrylerin bazılarında insanlar sex date uygulaması olduğundan arkadaşlık, ilişki vs aramanın saçma olduğunu söylemiş. mevcut durumu için malesef ki evet haklılar ama aslında uygulamada seçenekler mevcut. sosyallik, arkadaşlık, randevu, ilişki gibi. tabi ki kullanıcıların öncelikle arayışlarının farkında olup ona göre işaretlemeler yapmaları, sizin bunlara göre de o elemanlara yazmanız gerekmekte. yani kısacası hornetin amacı sadece düzüşmek değildir. kullanıcı kitlesi bu hale getirmektedir.
  • /
  • 11