hüsnü arkan

türk söz yazarı, besteci, yazar ve ezginin günlüğü grubunun eski vokalisti olan adem.

1958 yılında kınık'ta dünyaya geldi. dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesi'nden mezun oldu, yazıyla ve müzikle ilgilenmeye başladı. 1985 yılında gittiği amsterdam'da 8 yıl kaldı, kurduğu müzik grubuyla avrupa'nın birçok kentinde konserler verdi. temmuz 1991'de "bir yalnızlık ezgisi" isimli ilk solo albümünü yayımladı. emin igüs`ten sonra 1993'te istavrit albümüyle vokalist, söz yazarı ve besteci olarak gruba katıldı. nadir göktürk ile birlikte 1993'ten bu yana çıkan ezginin günlüğü albümlerinin mimarlarından oldu. aynı zamanda "ölü kelebeklerin dansı" (1998), "menekşeler atlar ve oburlar" (2001), "uzun bir yolculuğun bittiği yer" (2005), "uyku" (2008), "mino 'nun siyah gülü" (2011) adlı beş romanı, hiçe doğru (2005) adlı bir şiir kitabı yayımlandı.
2010 yılında ezginin günlüğü grubundan ayrıldı ve 13 ocak 2011'de "solo" isimli ikinci albümünü yayımladı. ekim 2011'de ilk single çalışması olan "5 mayıs"ı yayımladı. 4 mart 2013'de "yalnız değiliz" isimli üçüncü albümünü yayımladı.
3. solo albümünü 19 ekim 2015'te çıkarmış eski ezginin günlüğü solistlerindendir. sesi farklı ve yorumlarında kalite vardır, kanımca böyle iyi olmasa ezginin günlüğü grubunda yıllarca tutulmazdı.

3. albümü kırık hava 10 şarkıdan oluşmakta ve 3 şarkıyı cem adrian, birsen tezer ve rubato ile düet şeklindedir.
albümü mükemmel, dinlemenizi önerdiğim harika ses.
solo albümleriyle müzik hayatına ezginin günlüğünden ayrılıp devam etmesi mi iyi oldu muamma hakkaten, yine de şarkılar razıyız.
#feyza eren ile çok güzel bir düeti vardır 'yağmurlar' isminde bayılırım severim ölürüm derecesinde tutkunumdur şarkıya ayrıca, hüsnü abinin sesi etkileyicidir... 'hadi kalk be gidelim buralardan!' cinsinden insanı havaya sokar alkışların en büyüğü buradan kendisine...
insanötesi bir huzurla dolu erkek sesi!
notaların efendisi!
1990'da bir yalnızlık ezgisi adlı ilk solo albümü, sonra 2011'de yalnız değiliz, 2013'te solo ve 2015'te kırık hava adlı albümleri çıkaran, 2. ezginin günlüğü döneminin eski solisti. 1. ezginin günlüğü dönemi emin igüs'ün solist olduğu dönemdir ve ezginin günlüğü severleri emin igüscüler ve hüsnü arkancılar olmak üzere ikiye ayrılmıştır. emin igüscüler hüsnü arkanlı ezginin günlüğünü popüler ve öze aykırı bulurlar ve pek sevmezler. bu da ekstra bilgi.
müziğin yanı sıra

mino'nun siyah gülü
hiçe doğru
ölü kelebeklerin dansı
menekşeler,atlar,oburlar
uyku
naş
hırsız ve burjuva
uzun bir yolculuğun bittiği yer

kitaplarının yazarı.
canlı performansıyla ilk kez izledim ve hayran kaldım. favorim kesinlikle gemi.