ilgi orospusu

yabancıların attention whore dedikleri tiplerdir bunlar. <br>dünyanın kendi etraflarında döndüğüne inandıklarından, böyle görmeyen herkesin de bir şekilde böyle görmesini sağlamak için ellerinden ne geliyorsa yaparlar, saçmasapan, hatta kendi zararlarına olsa bile. <br>büyük oranda kraliçe kompleksi, prenses sendromu gibi sorunlarla da iç içedir.
kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki (işler kötü; özel hayat kötü) biraz ilgi orospusu olmak istiyorum bu aralar... yazar içinde bulunduğu ruh halini ilk kez duyduğu bu lafı cümle içinde kullanarak örneklemiştir.
gayet iyi ve çok konuşurlar genelde. dinlemeyi falan da bilmezler öyle.
gerçi her insan ister ilgi ama adamın ağzına sıçmamak da lazım.
ne kadar ilgi görürse görsün tatmin olmayan kişidir. anne babanın en ilgilenilen çocuğu, arkadaş ortamlarının en popüler en sevilesi kişisi olmak isterler, sevgilisi en çok onunla ilgilenmelidir hatta ondan başka kimseyle, hiçbir şeyle ilgilenmemelidir. hatta arkadaşlarının sevgilileri bile onunla ilgilenmelidir. böyle insanlarla arkadaşlık da sevgililik de zordur. ilgiyi herkes ister ama bunu doyumsuzluk noktasına ulaştırınca artık ilgi orospusu oldunuz demektir.
ilgi görmek için yaptıkları ve yarattıkları o garip davranışlar için kullandıkları beyin kısımlarını az biraz okumaya düşünmeye kullansalar yemin ediyorum şu dünya bir anda değişir. kızı olsun erkeği olsun, çirkin.
ilgilenilmediği takdirde beslenme şekli bozularak yok edilmesi mümkün olan mikro organizmalar.

herkese mavi boncuk dağıtıp, koordinat olarak boş beleş insan konumunda olduklarından ne tam olarak ilgiyi hak ederler, ne de tam olarak orospudurlar.
akıp giden hayattaki her bir detayın kendisiyle temas etmesini isteyen etmedi ise ettirmeye çalışan tip.megolamanlığını aşırı mütevazilikle saklamaya çalışan bir acemidir bu kaltak.ilgi toplamak için hakareti dahil kabul ederler hatta bunun için fazladan çaba sarf ederler.
herkes benle ilgiensin herkes benimle konuşsun herkes beni beğensin herkes herkes herkes...
iyi veya kötü bir ortamda tüm ilginin onda olmasını isteyen tip.şayet sevgi ve merak başka bir yöne kaysa delirirler.olmadık aptallıklar,çocukluklar yapıp ortamı siker atarlar.çirkefleşmek de dahil herşeyi yapabilirler yeter ki ilgi üzerlerinde olsunlar.ne kadar ilgiyi toplasalarda her şeyin bir sonu vardır ve biter.bitince de başka ortamlar yada kişiler ararlar.
aptal ve çıkarcı oldukları da yer yer görünür.eğer birine değer verildiği görülse de bu sırf kendine dönecek bir çıkar içindir.kısacası boş beleş tiplerdir.egoları ve götleri büyük olur genelde gavatların.
başarısız kişilerin, bir baltaya sap olamaması sonucu sujeyi es geçerek, kendini bir veya birden fazla alanda başarılı olarak göstermesi sonucu *, insanların beynine dikte ederek zorla güzellik olayına yatan orospudur. ***
iki kategoriye indirgeyebilirim bu tipleri:

1) açık olanlar

bunlar baştan ne olduklarını belli ederler. meyliniz yoksa uzak durur kurtulursunuz. meyliniz varsa, al gülüm-ver gülüm keten helva modu...


2) sinsi olanlar

öyle olmadığını düşündüğüm ama öyle çıkan insanlardır. nedense yılda bir-iki kez başıma denk gelir böyle tipler. baştan düzgün bir iletişim kurulur gibi görünür. ondan sonra musallat olma safhası başlar. siz uzak durdukça daha da fazla üzerinize gelirler. bir şey elde edemezlerse de, uzaktan çamur atmaya devam edip dururlar. kurtulmak zordur çünkü ruhsal sorunları vardır bunların.
bunları çoook iyi tanırım.olmadık yer ve zamanlarda bile nükseden teşhir ve ilgi duygularıyla tüm topluluğu bertaraf eden lakin sonuçsuz kaldıklarında da elinden geleni ardına koymayan güruhtur.çevremde bir kaçı mevcuttur allah başka dert vermesin der geçerim.
ben bunların sinsi olanlarına giriyorum galiba. gerçi herkes anlar benim aslında ilk grupta olduğumu. *

neyse, işin şakası tabi. * bir de her gördüğüne attention whore diyen dangalaklar vardır ki onları hiç sormayın. aslında attention whore dedikleri kişi iyi niyetlidir. sohbet etmek, kaynaşmak ister ama karşıdaki odun olduğu için bunu attention whore'lik olarak algılar. hemen o ortamı terk etmeniz gerekir bu durumda.
ilgi ihtiyacının yeterince karşılanamamasi durumundan ileri geliyor olsa gerek. onaylanma ihtiyacının vücut bulmuş hali. (bkz: attention whore)
ilgi ister, ilgiden kaçar.
ilginin orospusu olanlara değil onları bu hale sokan topluma laf edelim lütfen.

ben de ilgi orospusuydum zamanında, hala da öyleyim galiba. sadece artık birisinin benimle konuşurken bana odaklanmasını istemek yanlış bir şeymiş gibi gelmiyor. ya da son anda ekilince kızarken kendimi "ay dur sakin ol çok ilgi orospusu gibi gözükeceksin" diye bastırmaya çabalamıyorum.
narsizmin bir üstü, specific l snowflake syndrome'un bir altı olan durum.

attention whore, dilimize ilgi orospusu olarak çevrilebilir.

sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte insanların içerisinden fırlayan garip yaratıksal özelliklerden biridir aynı zamanda. bir ortamda sürekli ilgi odağı olma, herkesin dikkatini çekme isteği ve bu yolda her türlüğü absürtlüğü yapma durumudur.
  • /
  • 2