kendini üstün zekalı sanan kişi

bir arkadaşımın içinde bulunduğu durum. herşeyi ben bilirim tavırları yok mu bu insanların deli olurum. bir arkadaş ortamında herkesi salak yerine koymaya çalışarak kendini kanıtlama çabaları falan. lan olum ortalama bir zeka sendeki de niye bu kadar yırtıyosun kendini? daha da salak duruma düşüyosun, bak sana söyleyemiyorum bunları, içimi sözlüğe döküyorum. kendine gel az lan.
aslında böyleleri kendilerinin gerizekalı olduklarını bildikleri için üstün zekalı taklidi yaparlar bu da göze batar tabi.
kendini ele veren kişidir.
büyük ihtimalle ev arkadaşıma denk gelmişsinizdir ve size ilkokulda iq testinde okul birincisi olduğundan, aslında zekasının diğer insanlardan farklı olduğundan ama kimsenin onu anlamadığından bahsediyordur.

- hımm anlıyorum canım bu insanlar böyle anlamıyorlar seni naapsakki. neyse odada yemek unuttum yanmasın o*
zeka testlerinden de başarıyla geçerse sanma olayı resmiyet kazanacak kişidir.
ben olabilirim. ama ben üstün zeka terimini hava atmak için kullanmıyorum. ingilizcedeki "gifted-intelligence" vardı bende yani özel bir çocuktum ben. bütün tanılara uyuyorum. üstün zekalı insanların bunu anne-babalarından miras alması meselesi bende anne konusunda uyuyor. bu zeka değerlendirilemediğinde çocuğun yeteneklerinin körelmesi durumu gerçekleşti. 1. sınıfta sınıf atlatacaktılar, ailem kabul etmedi ve o andan itibaren bir kelebek etkisi yaşandı zaten. lisede üstün yeteneklerimden eser kalmamıştı. bi tek liderlik vasfım yoktu, üstün zekalılarda belirlenen kıstaslar içinde. ama onun haricinde özel bir çocuk olduğumu fark ediyordum. ona göre korunmalı, ona göre eğitilmeliydim, belki bugün mutlu olabilirdim... ama onun yerine çocukluğumu birkaç iyi anı haricinde zorbalıklardan ibaret hatırlıyorum.
ahahaha bende bunlardanım, dünya benim etrafımda dönüyor uleynnn
aslında üstün zekalı olmadığını herkes bilir ama kendisi hariç.