kime oy vercez lan

ben oyumu merkelin partsine vermek istiyorum hem icim rahat eder hem de turkiyeden almanyaya oy veren ilk insan olur adimi duyurrum
2014 yerel seçimler için lgbtler kime oy verecekler şeklinde bir anket düzenlenmiş.

http://strawpoll.me/1311131
18 yaşıma girdiğim günden beri kimseye hangi partiye vereceğimi söylemiş değilim. gizli oy açık sayımın, gerçek hayatta da öyle kalması gerektiğine inanıyorum. isimsiz anketlere bir şey demem. doldururum.
bir keresinde arkadaşlarım hangi partiye oy verdiğimi bulmaya çalışmışlar ama bir türlü hem fikir olamamışlar. çünkü ben birilerinin* aksine her partinin eğrisini doğrusunu konuşuyordum. bu yüzden hepsiyle teker teker siyaset tartışmışlığımda olmuştur.
kürt milliyetçiliği yapmasa dipsyş -türklerin beğenisini bile kazanabilecek ölçüde- başarılı bir politikacı olabilir. kürkçü kürtlere ayak bağı... tuncel de öyle.
akp faşizmine karşı doğru bir strateji izleyebilmek için, bu dönem ilk kez hdp'ye oy vermemiz gerektiğini düşünüyorum.
her ne kadar, hdp'nin türkiye partisi olma gibi vizyonu ve misyonu bulunmasa da, demokratik sistemin devamı ve meclis dengelerinin düzeltilebilmesi için doğru bir taktiktir bu.
yoksa, dengir mir mehmet fırat namlı cumhuriyet düşmanının( rte'nin eski ağabeyi; şimdi yeni düşmanı) da itiraf ettiği gibi, bu seçimler son çok partili seçimlerimiz olabilir...böyle bir tehlike ciddi olarak olasılık dahilindedir...
hiçbirine. önceki seçimlerde kendimi zorlayarak, ite kaka seçim sandığının başına naşlayıp chp'ye oy atıyordum. hiçbiri içime sinmiyor. hiçbiri beni temsil etmiyor. neden beni temsil etmeyene oy vereyim?
acaba oy sandığına bize her yer tekyön isimli bi fotoğraflı * ) yazı mı atsam napsam * dedirtti bu başlık.
hiçbirşey değişmeyecek maalesef..

(bkz: kıyamet kop kopacaksan)
çizilen senaryo belli... yine de insan lan kime oy versem diye düşünmüyor değil.

hani bu ülkeye 3 gün önce 2 ay önce yerleşmiş olsam hdp'nin söylemlerine ben de kapılır giderdim, inandırıcılığı da yüksek, dipsyş iyi bir ekran yüzü doğruya doğru... ama yok, bu filmin 12-13 yıl önce milli selamet versiyonunu izledik zaten.

diğer üç parti zaten standart, sadece chp her seçimde bizimle biraz daha dalga geçiyor o kadar...

onun dışında birleşik haziran hareketinden umutluydum bir şeyler çıkar diye... o da yalan oldu. vatan partisi, ödp, tkp, anadolu partisi vs. toplasan çarpsan bölsen baraja ulaşamayacaklar...

en iyisi adayların belirlenmesini beklemek sonra tekrar bir durum değerlendirmesi yapılır, aceleye gerek yok zaman var daha...

bu işin sonu şafak paveysiz, aykan erdemirsiz, içi daha da boşalan bir chp'ye oy atmakla bitecek bal gibi biliyorum ama belki başka bi yerden bir ışık çıkar da ona yönelirim diye beklerim yine son güne kadar... sonrası mecburi istikamet ve bu son bir daha vermek yok demeler falan hep aynı terane

yahu bu arada bu kadar şaibeye bulaşmış akp'den hâlâ adamlar nasıl aday olma çabasına giriyor kavrayamıyorum. destekliyor olsam bu saatten sonra desteklediğimi söylemeye utanırım. adamlar çarşaf çarşaf reklamlarla donatıyor her tarafı aday olacam diye. akıl sır erdiremiyorum. ne kadar da avanta derdindeyiz ülke olarak... pes!

haa... mhp mi? o 2019'a hazırlanıyor heralde;

2019'u 20 ve 19 diye ayır. topla gel, ne etti ?
39
2019 daki 0 ve 1'i silelim. ne kaldı?
2 ve 9
toplayınca 11!
39 ile 11'i toplayıncaaaaa...
50 yapar!
ve milliyetçi hareket partisi'nin 50. yıldönümü!
kime verirsen ver sonuç belli azizim. senaryoyu yazan belli, oynayan belli, bizler figuranız. baştaki, hedef 2023 diyor.

1,5 ay sonra gelen edit: fikrim değişti, nolursa olsun oy ver! umut var, umut var.
her seçim zamanı ortaya çıkan cümledir. diğer cümleler ise;

''ya bi kere kılıçdaroğlunda başkanlık sıfatı yok''
''yhaaa hdp pkkların partisi''
''recep çalıyor ama iyi iyi''
''mhp mafya cnm .s.s''

bunlar böylee uzar gider. ama en son bu söylenir '' kime oy vercez lan''.
aslında hata türkiye halkının düşünce yapısında. biz illa oy vermek istiyoruz, illa oyu vermek istiyoruz. durum tam tersi olsa, siyasi partiler bizden oy almak zorunda olsa oylarımız daha kıymete biner. onlar da daha iyi olmaya çalışır bizden oy alabilmek için. işte bu yüzdendir ki türkiye'de adam akıllı siyasi parti olmaması sorunsalı mevcut. oyumuz bizim kıymetli bir hakkımız ama biz torba torba kömür dağıtır gibi bayramda çocuklara şeker dağıtır gibi oy dağıtıyoruz. vermeyeceksin oy, halkın siyasi partilere darbesi olacak.
ben galiba yine chp diyeceğim. kemalcim gönlümü tekrar tekrar çalıyor.