kime oy vercez lan

ben oyumu merkelin partsine vermek istiyorum hem icim rahat eder hem de turkiyeden almanyaya oy veren ilk insan olur adimi duyurrum
2014 yerel seçimler için lgbtler kime oy verecekler şeklinde bir anket düzenlenmiş.

http://strawpoll.me/1311131
18 yaşıma girdiğim günden beri kimseye hangi partiye vereceğimi söylemiş değilim. gizli oy açık sayımın, gerçek hayatta da öyle kalması gerektiğine inanıyorum. isimsiz anketlere bir şey demem. doldururum.
bir keresinde arkadaşlarım hangi partiye oy verdiğimi bulmaya çalışmışlar ama bir türlü hem fikir olamamışlar. çünkü ben birilerinin* aksine her partinin eğrisini doğrusunu konuşuyordum. bu yüzden hepsiyle teker teker siyaset tartışmışlığımda olmuştur.
kürt milliyetçiliği yapmasa dipsyş -türklerin beğenisini bile kazanabilecek ölçüde- başarılı bir politikacı olabilir. kürkçü kürtlere ayak bağı... tuncel de öyle.
akp faşizmine karşı doğru bir strateji izleyebilmek için, bu dönem ilk kez hdp'ye oy vermemiz gerektiğini düşünüyorum.
her ne kadar, hdp'nin türkiye partisi olma gibi vizyonu ve misyonu bulunmasa da, demokratik sistemin devamı ve meclis dengelerinin düzeltilebilmesi için doğru bir taktiktir bu.
yoksa, dengir mir mehmet fırat namlı cumhuriyet düşmanının( rte'nin eski ağabeyi; şimdi yeni düşmanı) da itiraf ettiği gibi, bu seçimler son çok partili seçimlerimiz olabilir...böyle bir tehlike ciddi olarak olasılık dahilindedir...
hiçbirine. önceki seçimlerde kendimi zorlayarak, ite kaka seçim sandığının başına naşlayıp chp'ye oy atıyordum. hiçbiri içime sinmiyor. hiçbiri beni temsil etmiyor. neden beni temsil etmeyene oy vereyim?
acaba oy sandığına bize her yer tekyön isimli bi fotoğraflı * ) yazı mı atsam napsam * dedirtti bu başlık.
hiçbirşey değişmeyecek maalesef..

(bkz: kıyamet kop kopacaksan)
kime verirsen ver sonuç belli azizim. senaryoyu yazan belli, oynayan belli, bizler figuranız. baştaki, hedef 2023 diyor.

1,5 ay sonra gelen edit: fikrim değişti, nolursa olsun oy ver! umut var, umut var.
her seçim zamanı ortaya çıkan cümledir. diğer cümleler ise;

''ya bi kere kılıçdaroğlunda başkanlık sıfatı yok''
''yhaaa hdp pkkların partisi''
''recep çalıyor ama iyi iyi''
''mhp mafya cnm .s.s''

bunlar böylee uzar gider. ama en son bu söylenir '' kime oy vercez lan''.
ben galiba yine chp diyeceğim. kemalcim gönlümü tekrar tekrar çalıyor.