kırkpınar yağlı güreşleri

bu yıl 650ncisi yapıldı tarihi güreşlerin. haziran gibi edirne de düzenleniyor. er meydanı derler güreş alanına. babamın güreş sevdalısı oluşu sayesinde çocukluğumda bir çok kez gidip izlemişliğim vardır. keyif vermezdi çocukken, şimdi ise gidip izlemek istesem de pek fırsat olmuyor.

http://www.edirnekirkpinar.com/
http://kirkpinar.org
ülkemizde gay turizmini canlandıran organizasyon
bir dönem yurt dışından bir grup eşcinsel izlemeye gelmek için izin istemiş lakin edirne belediyesi ve yönetim kurulu buna izin vermemiştir. devamındaki yıllarda bu çok tepki görmüş, artık bırakın izin verilmemeyi, bizzat eşcinseller davet edilmektedirler. 2012 de " ayı sözlük kırkpınar zirvesi" yapsak ne güzel olurdu aslında.
- kıçında kısmet var.
+ lan kısmet değil o hayvan, kıspet.
bu kırkpınar yağlı güreşlerinin chubby lerle güreşileni yokmu acaba?
kırk pınar güreşlerinde en merak edilen konulardan bir tanesi kıspetin içine sokulan elin o girdiği yerde ne gibi haltlar yediğidir. o koca cüsseleri elleri ile değil sarılarak bile yüklenemez iken güreşciler her nasıl ise bir elini kıspetin içine sokunca taklalar atılmaya başlanır. ilginçtir. *
6-7-8 temmuz 2012 tarihlerinde 651. kez düzenlenecek etkinlik.
lubrication ve ıslak mendiller benden.
sözlükteki abazaları görmemi sağlayan başlıktır.
ayıseverler için tam anlamıyla bir göz banyosu niteliğindedir *
libidoları maksimum seviyeye ulaştıran görsel ve işitsel şölen.
sevgiliyle gidilmesi hoş karşılanmazdır. okeye 3. , 4. hatta 5. aramak gibi olabilir eğer bu durum yapılırsa. *
tek kelime ile açıklamak gerekirse (bkz: ooyyşş )
yalnızken gayet iyi olan eylem. çok sağlam vücutlar var hele ki yağlanınca... insanın kendini güreş sahasına atası gelir. seksi bir spor aslında güreş. her neyse işin biraz daha ciddi boyutuna gelecek olursak; kırkpnar bölgesinde iki pehlivan güreş tutmaya başlamışlar, günler aylar sürmüş güreş bitmemiş. sonra iki pehlivan da bu şekilde ölmüş. onların adına bu güreş müsabakaları düzenlenmiş. kırkpınar güreşinde bir süre sınırı yoktur ( gelenekte böyle ama şimdi kural değilmiş). dayanıklılık üzerine kurulu bir spordur, amaç rakibi pes ettirmektir. bu süre boyunca cazgır adı verilen kişi uygun maniler söyleyerek seyirciyi coşturur.
bence cidden eşcinsel bir spor gibi geldi. pardon da elini kıçına sokuyor yani. sertab erener'in "here i am" klibindekilere de laf etmişlerdi sanırım.
  • /
  • 3